REKLAMA

Mokotów

kronika policyjna »

 

16-latek handlował mefedronem. Policja apeluje o "obserwowanie pociech"

  22 lutego 2023

alt='16-latek handlował mefedronem. Policja apeluje o "obserwowanie pociech"'
źródło: KSP

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 16-latka podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Podczas kontroli znaleźli u chłopaka mefedron i susz roślinny.

REKLAMA

W zeszłym tygodniu policjanci z wydziału kryminalnego na warszawskim Mokotowie operacyjnie zdobyli informacje wskazujące, że 16-letni mieszkaniec dzielnicy prowadzi wśród nieletnich handel nielegalnymi substancjami.

16-latek handlował mefedronem

Chodziło o mefedron i marihuanę. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić mieszkanie, w którym miał znajdować się nieletni. Podejrzany ukrył się w piwnicy. Żona nie wiedziała, czym się zajmuje Podejrzany ukrył się w piwnicy. Żona nie wiedziała, czym się zajmuje
Warszawscy policjanci z komendy na Mokotowie zatrzymali mężczyznę, który postanowił ukryć się... we własnej piwnicy. Podczas wizyty funkcjonariuszy jego żona dowiedziała się o nielegalnym procederze. Zatrzymanemu grozi pięć lat więzienia.
W lokalu oprócz 16-latka przebywało czterech jego rówieśników. Uwagę funkcjonariuszy zwróciła leżąca na stole waga elektroniczna oraz woreczki foliowe z zawartością suszu roślinnego i kryształków białej substancji.

"Przedmioty te uzasadniały przypuszczenie, że nieletni usiłował wprowadzić je do obrotu. Zastane osoby nie kryły zdziwienia nagłą obecnością stróżów prawa" - relacjonuje Komenda Stołeczna Policji.

Kup bilet

Zarzuty za narkotyki

Podczas przeszukania pomieszczeń policjanci znaleźli kilka porcji marihuany i mefedronu. Nastolatek oświadczył, że są jego własnością, a mieszkanie wynajął na jedną dobę. Funkcjonariusze z wydziału do spraw nieletnich i patologii zgromadzili materiał dowodowy, który wstępnie potwierdził, że 16-latek rzeczywiście handlował zabronionymi substancjami.

"Nieletni sprawca czynu karalnego usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, a jego sprawą zajmie się sąd rodzinny, który zdecyduje o jego dalszym losie. Posiadanie środków odurzających jest przestępstwem, za które grozi kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności. Apelujemy do rodziców o baczne obserwowanie swoich pociech" - pisze warszawska policja.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe