REKLAMA

Białołęka

drogi »

 

Zmiany na Modlińskiej już dziś! Zamkną jezdnię w stronę Legionowa

  19 maja 2023

alt='Zmiany na Modlińskiej już dziś! Zamkną jezdnię w stronę Legionowa'
DB

Zachodnia jezdnia ulicy Modlińskiej jest już gotowa. To właśnie nią już dzisiejszego wieczoru (19 maja) pojadą samochody i autobusy, a wykonawca skrzyżowania rozpocznie prace na wschodniej jezdni. Jakie jeszcze utrudnienia przed nami i kiedy koniec prac na tej ważnej arterii Białołęki?

REKLAMA

Prace przy budowie przedłużenia ulicy Światowida do Modlińskiej i skrzyżowania tych ulic zaczęły się we wrześniu ubiegłego roku. Gotowy jest już fragment ulicy Światowida, łączący ją z planowanym skrzyżowaniem i odcinek zachodniej jezdni Modlińskiej (prowadzącej w stronę centrum Warszawy). Drogowcy wykonali warstwy asfaltu tak, aby można było teraz przełożyć ruch w obu kierunkach na zachodnią stronę ulicy Modlińskiej i zająć się przebudową jej wschodniej jezdni. Tymczasowy buspas na Modlińskiej zostanie na stałe Tymczasowy buspas na Modlińskiej zostanie na stałe
Od początku października na Modlińskiej trwają ogromne utrudnienia z powodu budowy skrzyżowania ze Światowida. Wielu kierowców skarży się, że nie dość, że drogowcy zwęzili pasy ruchu, to jeszcze dorzucono buspas, który w godzinach szczytu dodatkowo utrudnia poruszanie się. Jak się okazuje, buspas na Modlińskiej zostanie z nami na dłużej.

Co się zmieni przy hotelu Fort?

To tylko część robót wykonanych na Białołęce w ciągu ostatnich miesięcy. Wykonawca inwestycji zbudował również infrastrukturę towarzyszącą, która powstaje równolegle ze skrzyżowaniem. Po zachodniej stronie są już gotowe odcinki dróg rowerowych, które połączą się z tymi biegnącymi wzdłuż ulicy Modlińskiej. Powstały chodniki i wykonane zostało oświetlenie oraz odwodnienie. Efektownie prezentuje się świeżo wykonany przepust, którym pod ulicą Światowida popłynie woda z Kanału Henrykowskiego. Teraz wykonawca rozpocznie przebudowę odcinka wschodniej jezdni ulicy Modlińskiej i przyszłego skrzyżowania z nową Światowida. Prowadzone będą także prace wykończeniowe przy dotychczas zbudowanych odcinkach ulic, chodnikach i drogach rowerowych oraz zieleni.

Zapraszamy na zakupy

Zamknięcie jezdni w stronę Legionowa

Od zeszłego roku drogowcy pracowali na jezdni zachodniej (w stronę centrum), a kierowcy jeździli wschodnią w obu kierunkach. Jednak już dziś (19 maja) o godz. 21:00 sytuacja się odwróci. Zamknięta zostanie jezdnia prowadząca w kierunku Legionowa, a ruch będzie odbywał się drugą nitką. W każdym kierunku dostępne będą dwa pasy ruchu. Buspas w kierunku Żerania - od Aluzyjnej do Sprawnej - zostanie utrzymany. Na całym odcinku prowadzonych prac obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się. Taka organizacja ruchu ma obowiązywać do końca września.

REKLAMA

Białołęka z nowym skrzyżowaniem

Nowa jezdnia ul. Światowida, w kierunku Modlińskiej, będzie miała dwa pasy ruchu - z poszerzeniem do trzech (przed nowym skrzyżowaniem). U zbiegu z Modlińską dwa z nich będą przeznaczone do skrętu w prawo (w kierunku ulicy Jagiellońskiej), a jeden do skrętu w lewo (w kierunku Jabłonny). Na jezdnię w przeciwnym kierunku złożą się dwa pasy ruchu. Z ulicy Modlińskiej (jadąc w kierunku Legionowa), będzie można skręcić w Światowida dwoma pasami, od północy natomiast jednym pasem. Wyznaczone zostaną nowe przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe - przez ulicę Światowida i przez Modlińską, po północnej stronie skrzyżowania. Zaś na skrzyżowaniu zaplanowano sygnalizację świetlną. Kontrakt na budowę opiewa na ponad 23 mln złotych. Prace zakończą się pod koniec tego roku.

REKLAMA

Weekendowe wyłączenie z ruchu ulic Animuszu i Przylesie

W weekend nową nawierzchnię zyska też jezdnia na sąsiednich ulicach Animuszu i Przylesie. Początek prac drogowcy zaplanowali w sobotę 20 maja, około godz. 5:00, zakończenie w niedzielę około 22.00. Droga zostanie zamknięta już na skrzyżowaniu z Modlińską. Całkowicie wyłączony z ruchu będzie odcinek od Prząśniczek do Czeremchowej, wraz ze skrzyżowaniami z tymi ulicami. Objazd będzie prowadził ulicami Mehoffera, Parcelacyjną, Deseniową, Czystej Wody, Czajki do drogi technicznej i ulicy Modlińskiej. Trasę zmienią autobusy linii 900.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze (3)

# Cieślanin

20.05.2023 14:59

Droga redacjo tustolica.pl,
proszę o poprawienie tego artytkułu ponieważ zawiera on błędne informacje. Samochody nie pojechały zachodnią jezdnią ulicy Modlińskiej przez skrzyzowanie z Ul. Swiadowida 19 maja br. w godzinach wieczornych lecz dopiero 20 maja w okolicach godzin południowych. Więc ten artykuł okazał się falstartem w odniesieniu do rzeczywistości. Wiadomości trzeba czerpać z pewnego źrodła a nie będąc prawdy otrzymywanych wiadomości nalezy czekać z ich publikacją do ich uwiarygodnienia.

# Piotr 1

21.05.2023 07:41

Moim zdaniem jadąc z tarchomina ul.Światowida powinny być dwa pasy do skrętu w lewo w stronę Legionowa.

# Rick1

02.06.2023 11:55

#Cieślanin
No poprostu szok, taka pomyłka. Na stos! Widać, że ludzie nie mają problemów to muszą je sobie stworzyć. Wielka mi rzecz kilka godzin różnicy.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe