REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

inwestycje

 

Na Zdziarskiej i Ostródzkiej prace zmierzają do końca. Kiedy finał?

  19 maja 2023

Na Zdziarskiej i Ostródzkiej prace zmierzają do końca. Kiedy finał?
źródło: Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta

Na Zdziarskiej i Ostródzkiej, po dość długim przestoju, prace powolutku zmierzają ku końcowi. Kiedy zakończy się budowa długo wyczekiwanego ronda?

REKLAMA

Prace na budowie ronda przy Ostródzkiej i Zdziarskiej miały zakończyć się w październiku ubiegłego roku. Tak się nie stało. Wykonawca, który prowadził roboty, zbankrutował. Przebudowa Kątów Grodziskich coraz bliżej Przebudowa Kątów Grodziskich coraz bliżej
Wszystko wskazuje na to, że w tym roku rozpocznie się oczekiwana od kilkunastu lat przebudowa Kątów Grodziskich. Prace budowlane mają potrwać aż rok i dziewięć miesięcy. Najpierw warszawski samorząd musi jednak wybrać wykonawcę spośród siedmiu zainteresowanych firm.
Prace przejął Zakład Remontów i Konserwacji Dróg, który też ma na swoim koncie kilka spektakularnych "potknięć", m.in. przebudowę Sokratesa czy budowę przedłużenia Piastów Śląskich. W pierwszym przypadku opóźnienie było kilkumiesięczne, w drugim - kilkuletnie.

Dlaczego wszystko stoi?

Ostatnio w sprawie przebudowy skrzyżowania ulic Ostródzkiej i Zdziarskiej interweniowała radna Danuta Zaleska.

- Na wniosek mieszkańców i właścicieli punktów handlowo-usługowych proszę o informację na temat obecnego harmonogramu planowanych prac na skrzyżowaniu - dopytuje radna. Według mieszkańców prace drogowe stoją w miejscu.

- Przedłużające się prace budowlane na skrzyżowaniu ulic Ostródzkiej i Zdziarskiej to nie tylko koszty społeczne ponoszone przez użytkowników dróg, ale również straty finansowe przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w rejonie - dodaje Danuta Zaleska. Mieszkańcy tych okolic mają dość przedłużającej się przebudowy.

Zapraszamy na zakupy

Kiedy ruszą prace na skrzyżowaniu Ostródzkiej i Zdziarskiej?

Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta poinformował, że prace związane z budową kanalizacji deszczowej, przy skrzyżowaniu zostały wznowione i idą zgodnie z harmonogramem.

- Prace związane z budową kanalizacji deszczowej w rejonie skrzyżowania ulic Zdziarskiej i Ostródzkiej rozpoczęły się w kwietniu i potrwają do połowy czerwca. Następnie prowadzona będzie przebudowa sieci energetycznej i teletechnicznej, a w wakacje zrealizowane zostaną roboty drogowe. Termin zakończenia inwestycji określony w umowie na koniec sierpnia 2023 roku nie uległ zmianie - zapewnia rzeczniczka SZRM Agata Choińska-Ostrowska.

(jr)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA