REKLAMA

Białołęka

komunikacja »

 

Zostawcie w spokoju autobus 326!

  8 maja 2013

alt='Zostawcie w spokoju autobus 326!'
Mieszkańcy nie zgadzają się na ograniczenie dostępu do linii 326.
źródło: warszawa.wikia.com

Mieszkańcy wschodniej Białołęki są oburzeni postawą ZTM, który po przyznaniu, że istnieje potrzeba zwiększenia dostępności linii 326, postanowił... ograniczyć częstotliwość jej kursowania.

REKLAMA

Radna Agnieszka Borowska w imieniu mieszkańców wyraziła stanowczy sprzeciw wobec propozycji Zarządu Transportu Miejskiego o ograniczeniu kursowania autobusu linii 326.

- Zmiana została zaproponowana 20 dni po zwiększeniu częstotliwości kursowania linii, o co walczyli mieszkańcy, społeczności Szkoły Podstawowej nr 31 i Gimnazjum nr 127 oraz zarząd dzielnicy. Jak to możliwe, że uznajemy potrzebę społeczną, a dwa tygodnie później mówimy, że jej nie ma! Absurd! Tym bardziej że mieszkańcy cały czas zgłaszają mi potrzebę częstszego kursowania autobusu oraz połączeń w weekendy i święta - podkreśla Borowska.

326 łączy wiele osiedli w rejonie ul. Płochocińskiej, Regat, Kobiałki, Olesina, Ruskowego Brodu. Umożliwia dojazd do Zespołu Szkół nr 43 (ok. 800 uczniów).

- Jest też jedyną linią łączącą część wschodnią i zachodnią Białołęki. Umożliwia przesiadkę do Białołęckiego Ośrodka Sportu, Białołęckiego Ośrodka Kultury, urzędu dzielnicy, komisariatu policji, które są zlokalizowane po zachodniej stronie Białołęki. Z tego połączenia korzystają dzieci i młodzież. Przeprowadzone pomiary wykazały, że tylko niektóre kursy linii 326 są dobrze wykorzystane. Z pozostałych korzysta niewielka liczba pasażerów - twierdzi ZTM. Inne połączenia są przez sąsiedni Targówek - z kilkoma przesiadkami. Otrzymywałam zgłoszenia od mieszkańców, że uczniowie szkół podstawowych często nie radzą sobie z przesiadkami w innej dzielnicy - argumentuje radna.

Co ciekawe, ZTM jakiś czas temu przekształcił 326 w linię stałą, bo potrzebę dostępności autobusu wskazywali mieszkańcy, walcząc o most nad Kanałem Żerańskim. Przeprawa została wybudowana przy dużym zaangażowaniu miasta m.in. w odpowiedzi na sugestie mieszkańców, wskazujące na konieczność modernizacji mostu, aby mógł nim kursować autobus do szkoły.

Radość nie trwała długo.

- Osiedle Regaty obsługuje linia 120. Przeprowadzone pomiary wykazały, że tylko niektóre kursy linii 326 są dobrze wykorzystane. Z pozostałych korzysta niewielka liczba pasażerów, dlatego planujemy ich likwidację - odpowiada lakonicznie Konrad Klimczak z ZTM.

Agnieszka Borowska nie poddaje się. Napisała sprzeciw do ZTM, zachęca też wszystkich mieszkańców, by pisali postulaty o pozostawienie linii 326 bez zmian.

Anna Sadowska

 

Komentarze (12)

# alka

08.05.2013 09:51

Jeśli do autobusu da się jeszcze wejść, to znaczy, że nie jest w pełni wykorzystywany. Niech autorzy zmian codziennie przez tydzień (pełny, 7 dni) pojeżdżą tym autobusem o różnych porach dnia - zobaczą jak to jest nie mieć czym wracać z pracy już o 21 (nie każdy pracuje 8-16). Jak okolica ma się rozwijać, skoro nie ma sensownego dojazdu w weekendy, a w tygodniu też różnie bywa?!

# ZAUŁEK

08.05.2013 10:02

Panie tarantula01 vel Wojciech Tumasz.
Było codzienne całodzienne Z20, które cieszyło się dobrą frekwencją i zostało przekształcone w szczytowe 326. Teraz ztm planuje linię zlikwidować. Dobrze Pan wie, że istnieje potrzeba z powrotem przekształcenia tej linii w linię codzienną całodzienną (z jednoczesnyą likwidacją 426 co Pan słusznie proponował.
Stan Pan wreszcie murem w obronie tej linii i przekształcenia jej w codzienną całodzienną i nie oglądaj się na siskom (i "specjalistę" oleszczuka), który być może chciałby tak jak ztm tę linię zlikwidować.
Jesteś Pan radnym dzielnicy i bądź Pan za interesami miezszkanców i pasażerów.
Stanowczo tak jak Rejtan.

# abrakadabra

08.05.2013 12:50

Ta linia powinna, dojeżdżając Płochocińską do Modlińskiej skręcać w prawo w kierunku urzędu dzielnicy Białołeka, a nie w kierunku Żerania. Wówczas można by było mówic o połączeniu Białołeki Wschodniej z Zachodnią.
Obecnie nie ma żadnego bezpośredniego połączenia z urzędem dzielnicy czy tez z komisariatem Policji, co nie powinno miec miejsca.
Powinna być jakaś linia bezprzesiadkowa łącza 2 duże fragmenty dzielnicy.

REKLAMA

# mms

08.05.2013 13:52

326 jest super jako dojazd do PKP Żerań (mimo koszmaru przesiadki powrotnej PKP-326). To że kończy się na Żeraniu to bezsens, poza możliwością przesiadki na 50x jadące na Marymont i dalej.
Ale niegłupie byłoby skierowanie 326 na Białołękę (ratusz itp), może nawet do Metra Młociny?

# stojak na rowery

08.05.2013 14:07

proponuję aby ZTM ulokowało się przy komisariacie policji i liczyło ile osób do niego jedzie z Zielonej. Moze wtedy zaczac sie posługiwac dodatkowa argumentacje i zgłosić wniosek do Władz - autobusy tylko w przypadku masowych rabieży.

# dandi

08.05.2013 22:23

Ci idioci z ZTM-u zawsze wiedza lepiej czego ludzie chcą

REKLAMA

# ZAUŁEK

09.05.2013 09:26

do #stojak na rowery:
Zielona to nie w tej części miasta.
Zielona jest częścią Wesołej.

# stojak na rowery

10.05.2013 15:48

do Zaułek - To pomyliłeś forum. Tutaj Zielona to Zielona Białołęka :)

# ZAUŁEK

10.05.2013 21:07

do #stojak na rowery:
Zielona Białołęka to wymysł nowicjuszy.
Jest Białołęka Chłopska, Białołęka Dworska a poza tym blokowisko na Tarchominie, Nowodworach oraz przyłącza takie jak Olesin, Brzeziny, Kąty Grodziskie, Grodzisk i Lewandów (o Choszczówce, Płudach, Marcelinie, Żeraniu Wisniewie, Henrykowie nie wspominam).

REKLAMA

# tyleprzegrac

11.05.2013 15:25

Niestety - zmiany zatwierdzone...
Ze strony ZTM:
Linia 326
Linia będzie miała ograniczone godziny kursowania.

# Mateusz

11.05.2013 19:09

Oszczędności ZTM -kosztem przede wszystkim Białołęki. Dzielnica a w zasadzie mieszkańcy są nietolerowani przez Ratusz warszawski, nie wiem dlaczego nas tak nie lubią.Bo jesteśmy młodzi, kreatywni, wykształceni , na dorobku Pewnie dlatego że jesteśmy przyjezdni tzw słoiki Ale dzięki tym tzw słoikom powstała ta dzielnica tak jak wcześniej Ursynów. Bemowo. Dzięki nam urzędnicy PO mają zatrudnienie w Ratuszu białołęckim i podległych jej instytucjach jak np w BOk-u - co się już bokiem przewraca i powoli pada.

# z Dąbrówki

14.05.2013 12:52

A może władze nie muszą walczyć o nasz głos, bo widzą, że w każdych wyborach poparcie dla PO jest powyżej 50%? Jakby tak spadło do 20%, to by się zaczęli bardziej drapać w łysinki.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Boże Narodzenie 2023
Boże Narodzenie 2023