Zniszczono zieleń na Staffa
12 marca 2010
Podczas budowy nowej siedziby urzędu dzielnicy Bielany przy ul. Żeromskiego zdewastowano tereny zielone wokół naszych bloków przy ul. Leopolda Staffa. Rozkopano trawniki, zniszczono zieleń, powycinano drzewka i krzewy.
- Teren zielony znajdujący się między ul.
Coraz więcej dzików w mieście. Sposobem ratusza są... ulotki i plakaty
Mieszkańcy Chomiczówki coraz częściej spotykają dziki pod swoimi oknami, w okolicach przystanków i osiedlowych alejek. Skarżą się, że zamiast realnych działań, otrzymują od miasta... materiały informacyjne. Urzędnicy tłumaczą, dlaczego dzików nie da się łatwo odłowić ani wywieźć, a radni apelują o zdecydowane kroki.
Staffa a Żeromskiego, który został zniszczony podczas prac budowlanych, zostanie zrewitalizowany - zapewnia wice-burmistrz Ryszard Modzelewski. - Wzdłuż urzędu, pomiędzy parkingiem a budyn-kami, tak jak sobie życzą tego mieszkańcy, posadzimy nowe krzewy, posiejemy trawę. Znajdą się tam także elementy małej architektury zielonej, jak klomby i altanki, po których będzie się piąć np. bluszcz czy dzikie wino. Zrobimy także ukoś-ną ścieżkę od ul. Staffa do Żeromskiego. Małe alejki wysypiemy żwirem - wylicza wiceburmistrz.
Zieleń zostanie odnowiona wiosną.
AP
Dziurawa jezdnia, brak chodnika, zdemolowana wiata przystankowa? Chcesz, aby "Echo" po-mogło Ci w kontaktach z urzędnikami - dzwoń 22 392-08-30.
.














































