REKLAMA

Bielany

drogi »

 

Otwierają rondo turbinowe. Zmiany organizacji ruchu na Rudnickiego

  28 września 2023

alt='Otwierają rondo turbinowe. Zmiany organizacji ruchu na Rudnickiego'
źródło: Facebook/Grzegorz Pietruczuk - Burmistrz Dzielnicy Bielany

Trwa przebudowa ul. Rudnickiego na Bielanach. W miejscu skrzyżowania z Kochanowskiego powstaje rondo turbinowe. Od czwartku 28 września częściowo przejezdne. Wraca też docelowa organizacja ruchu w ciągu ulic Rudnickiego.

REKLAMA

Od dziś (28 września) na skrzyżowaniu ulic Rudnickiego i Kochanowskiego kierowcy pojadą we wszystkich kierunkach. Autobusy pozostaną jeszcze na objazdach. Prace na skrzyżowaniu Rudnickiego i Kochanowskiego polegają m. Jakie perfumy damskie wybrać na lato? Sprawdź zapachy, które są świeże i lekkie! Jakie perfumy damskie wybrać na lato? Sprawdź zapachy, które są świeże i lekkie!
Damskie perfumy są dzisiaj nieodłącznym elementem codziennych stylizacji na uczelnie, do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi. Równie ważnym jak dobrze dobrane dodatki, biżuteria, odpowiedni makijaż czy fryzura.
in. na zastąpieniu starej i wyeksploatowanej sygnalizacji świetlnej rondem turbinowym. Kompleksowe roboty w tym miejscu obejmują: przebudowę wodociągu, budowę azyli dla pieszych, odwodnienia drogi, nowego oświetlenia ulicznego, wymianę podbudowy, a wszystko zwieńczy ułożenie nowej nawierzchni. Większa część tych prac już za nami.

ZDM wprowadza zmiany w organizacji ruchu na Bielanach

- U zbiegu ulic Rudnickiego i Kochanowskiego wprowadzimy zmiany w organizacji ruchu. Zaczną obowiązywać w czwartek 28 września o godzinie 14:00. Umożliwią one dokończenie budowy ronda oraz likwidację tymczasowego przejazdu przez istniejący parking - informuje ZDM. Po skrzyżowaniu kierowcy pojadą już we wszystkich kierunkach.

- W związku z tym wyznaczymy pasy o szerokości trzech metrów - po jednym w każdą stronę. Obowiązywać zacznie ograniczenie tonażowe dla pojazdów powyżej 2,5 tony. Z tego powodu autobusy komunikacji miejskiej w dalszym ciągu będą kursować trasami objazdowymi - wyjaśniają drogowcy.

Na rondzie pojawią się także tymczasowe przejścia dla pieszych. Zakończenie prac w tym miejscu zaplanowano na początek grudnia. Dodatkowo, także od 28 września, na jezdniach ulic Rudnickiego, Perzyńskiego i Podczaszyńskiego zacznie obowiązywać docelowa organizacja ruchu.

JR>

.
 

Komentarze (4)

# Leszek Wwa

30.09.2023 08:45

Największym błędem z objazdem było zostawienie tylko jednego pasa do skrętu w lewo z Powstańców Śląskich w Maczka. Korek tworzył się do skrętu już na skrzyżowaniu gdzie 2 pasy na wprost w kierunku Bemowa były puste. Nie brakowało cwaniaków którzy omijali korek i bezczelnie ładowali się na sam początek łamiąc przepisy ruchu dtigieego. Na kamerce mam kilku chamów których zgłaszam na Policje.

# huksy

08.10.2023 08:10

i dobrze.

# KotWredny

09.10.2023 09:51

Niektórzy, nim nie oberwą po kieszeni, to się nigdy nie nauczą.

REKLAMA

# MagdaM

02.11.2023 10:07

Gdzie są teraz przystanki 197 przy Kochanowskiego??
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Boże Narodzenie 2023
Boże Narodzenie 2023