REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

komunikacja

 

Zero bieli w metrze. Kolorowe grafiki na ścianach stacji na Zaciszu i Bródnie

  15 kwietnia 2022

Zero bieli w metrze. Kolorowe grafiki na ścianach stacji na Zaciszu i Bródnie
źródło: UM Warszawa

Stacje metra na Bródnie i Zaciszu będą wyglądać zupełnie inaczej od tych na Targówku i Nowej Pradze. Właśnie trwa montaż paneli z kolorowymi nadrukami.

REKLAMA

Skromne, estetyczne, pełne bieli i szarości - tak prezentują się otwarte w 2019 roku stacje Trocka, Targówek Mieszkaniowy i Szwedzka. Tymczasem na Zaciszu i Bródnie szykuje się artystyczny powrót do lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Podobnie jak na otwartym w 2015 roku odcinku Rondo Daszyńskiego - Dworzec Wileński, ściany stacji zostaną pokryte panelami z kolorowymi nadrukami.

REKLAMA

Grafiki na stacjach metra

- Sześć ścian zatorowych, a na nich długie na 120 metrów artystyczne panoramy Targówka, których autorem jest znany polski grafik Piotr Młodożeniec. Taki widok będzie towarzyszył pasażerom drugiej linii metra (M2), patrzącym z perspektywy peronów na panele stacji metra Zacisze, Kondratowicza i Bródno. Trwa już ich montaż - informuje warszawski ratusz.

Ściany, które znajdą się za torami trzech ostatnich stacji na wschodnim odcinku drugiej linii, będą składać się z aluminiowych paneli, na których metodą nadruku nakładane są grafiki Piotra Młodożeńca. Wyprodukowane grafiki zostały zaakceptowane przez artystę, a także przedstawicieli samorządu. Obecnie na stacjach trwa ich montaż. Ściany z grafiką będą miały cztery metry wysokości i 120 metrów długości.

REKLAMA

Bródno na fioletowo

Grafiki Młodożeńca przedstawiają najbliższe otoczenie danej stacji, czyli na przykład bloki, skrzyżowanie czy drzewa. Grafiki w formie rastrów uzyskiwane są dzięki nałożeniu na białe tło czarnych punktów, a także dodaniu na całość akcentów kolorystycznych w postaci barwnych plam. Barwa odpowiada konkretnej stacji: Kondratowicza to kolory żółty, pomarańczowy czy czerwony, Bródno - fiolet i granat, a Zacisze - zieleń.

Według oryginalnego harmonogramu budowa metra na Bródnie i Zaciszu miała zakończyć się we wrześniu ubiegłego roku. Aktualnie termin przypada na lipiec.

(dg)

 

Komentarze (3)

# anty ukr

19.04.2022 22:05

Dzisiaj Kosiniak Kamysz zaczął nawoływać do unii polsko ukraińskiej :]

# nnn

21.04.2022 11:43

#anty ukr napisał(a) 19.04.2022 22:05
Dzisiaj Kosiniak Kamysz zaczął nawoływać do unii polsko ukraińskiej :]
Pomalować ściany stacji metra w kosiniako kamysze.

# zirytowany

25.04.2022 08:49

To co się dzieje w Warszawie ze szczególnym wyróżnieniem Białołeki i Targówka to jest k.xxx.a! skandal i poruta!
Prokurator pilnie potrzebny!
Białołeka wydaje decyzje WZ na budowę osiedli w polu albo na torach kolejowych, bez budowy infrastruktury. Najprawdopodobniej nie bez powodów uchwala plany miejscowe, gdy tereny są już zabudowane. Tak, by móc wczesniej wydawać WZ, które są korupcjogenne.
korki korki korki! A będa jeszcze większe!
Czym powinni zająć się funkcjonariusze CBA:
1. wydanie WZ przy Marywilskiej na gigantyczne osiedle mieszkaniowe, w sytuacji gdy działka w żaden sposób nie graniczyła z podobną zabudową, tylko z torami kolejowymi, fabrykami i węzłem drogi ekspresowej
2. wydanie decyzji WZ na gigantyczne centrum logistyczne przy pętli tramwajowej na Annopolu. W idealnym miejscu gdzie mogło by stanąć osiedle mieszkaniowe, gdyby przenieść z stamtąd betoniarnię. Ale WSIóry z Białołęki woleli wydawać WZ na polach za Głębocką, by teraz stado słoików korkowało ulicę Białołęcką, Daniszewską i Annopol. Ćwoki od HGW i Trzaskofałka zamiast naprawić niekompetencję swoich POprzedników z lat 90tych, budują metro do linii tramwajowej na Bazyliańskiej, zamiast na Białołękę. Kiedy ruszą tiry do centrum logistycznego na Annopolu, dojazd do miasta dla słoików z Zielonej Białołeki będzie jeszcze trudniejszy.
Efekt: mieszkańcy osiedla na Daniszewskiej, zapie...ją do tramwajów 2 km, a przy tramwajach zamiast parkingu lub osiedla mieszkaniowego powstaje gigantyczne centrum logistyczne.
Podsumowanie:
URZĘDNICY W WARSZAWIE - JEŚLI NIE SĄ TO ZŁODZIEJE, TO SĄ TO KRETYNI, KTÓRZY ŚWINIE SZCZAĆ POWINNI, A NIE MIASTEM RZĄDZIĆ!!!

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA