REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Wywiad miesiąca

Jarosław Adamkiewicz - lat 43, żonaty, dwójka dzieci, ukończył wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa na Politechnice Warszawskiej, założyciel firmy Żak sp. z o.o. i od początku jej istnienia prezes zarządu. Ponadto społecznie pełni funkcję dyrektora finansowego w Stowarzyszeniu SCK Hals oraz prezesa w Stowarzyszeniu Przyjaciół SP nr 195 w Warszawie, a od dwóch lat jest prezesem klubu tenisa stołowego SCK Hals - STS Wawer.

REKLAMA

Zaglądając w Pana szczegółowy życiorys, można stwierdzić, że jest Pan doświadczonym zarządcą ekonomiczno-finanso-wym i jednocześnie animatorem kultury i sportu. Jak Pan go-dzi te dwie, jakże różne dziedziny?

- Już w szkole podstawowej miałem zacięcie ar-tystyczne, grałem w teatrze dzielnicowym, śpiewałem w chórach i jednocześnie uprawiałem sport: głównie piłkę nożną - grałem w IV lidze w RKS Orzeł, a po-nadto tenis ziemny i stołowy. W liceum doszła siat-kówka. Na studiach zaś postawiłem na tenis stołowy, który doprowadził mnie do Polkoloru Piaseczno, wów-czas II ligowej drużyny.

Na trzecim roku studiów zacząłem działać w klu-bie studenckim Stodoła w sekcji filmowej, nawet ukończyłem kurs operatorski i reżyserski. Moje zdol-ności organizacyjne zostały zauważone przez władze klubu, więc zaproponowano mi objęcie funkcji kierownika programowego klubu. Myślę, że to wydarzenie wpłynęło na dalsze moje losy i karierę zawodową. Na Poli-technice, a zwłaszcza na MEiL-u uczą logicznego myślenia i racjonalnego zarzą-dzania (tzn. praktycznego). Połączenie mojego zamiłowania do organizowania imprez a jednocześnie wykorzystanie mojej wiedzy nabytej na MEiL-u przyczyniło się do tego, że w 1992 roku założyłem firmę Żak dającą pracę studentom głównie przy obsłudze różnych imprez.

A zatem w tym roku będą obchody 15-lecia firmy, czy będą huczne?

- Chciałbym zrobić dużą i fajną imprezę, jednak zorganizowanie jej dla tysiąca osób (bo tylu mamy pracowników) bardzo dużo kosztuje, szukam więc sponsora, co jest powodem, że data tej uroczystości przesuwa się w czasie.

Jeżeli mowa jest o sponsorach to wiem, że szuka Pan też i dla swojego klubu tenisa stołowego.

- Tak istotnie, a wszystko zaczęło się dwa lata temu, kiedy to przyszedł do mo-jej firmy Adam Szatecki (wielokrotny Mistrz Polski i reprezentant kraju w tenisie stołowym) szukać pracy. Wówczas pomyślałem sobie o olbrzymim potencjale spor-towym dzieci i młodzieży z terenu Wawra. Na wawerskie turnieje tenisa stołowego przychodziło blisko 160 zawodników. Podzieliliśmy role, ja zająłem się sprawami organizacyjnymi a Adam treningami. Po pół roku funkcjonowania klubu wyłoniliśmy grupę chłopców, którym wyrobiliśmy licencje i zaczęliśmy grać w V lidze. W marcu tego roku dostałem propozycję przejęcia I ligowego zespołu z Wyszogrodu. Bez wahania zgodziłem się tym bardziej, że w Warszawie nie było żadnej drużyny I ligowej. Liczyłem też na dużą pomoc naszych władz dzielnicowych.

Jak w związku z tym przebiega współpraca z władzami dzielnicy?

- Trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.

To może inaczej, czy jest Pan zadowolony ze współpracy?

- Zadowolony? Na pewno nie. Przede wszystkim chodzi o salę do treningów. W Wawrze żadna sala, ani hala sportowa nie spełnia warunków do rozgrywek w teni-sie stołowym firmowanych przez PZTS. Wystąpiliśmy do urzędu o wykonanie do-datkowego oświetlenia małej sali przy Gimnazjum nr 105, skutkiem czego dyrektor szkoły Julia Kacprzyk "podziękowała" nam za współpracę. W czerwcu była już ofic-jalna decyzja PZTS, że mamy klub w I lidze, a my nie mieliśmy sali. Na szczęście dzięki przychylności dyrektor Moniki Prochot z Zespołu Szkół nr 70 przy ul. Bajko-wej w Radości udało się znaleź miejsce na prowadzenie klubu. Niestety tam rów-nież nie ma dobrych warunków oświetleniowych do gry w tenisa stołowego. Same treningi mogą odbywać się nawet na zwykłej sali gimnastycznej pod warunkiem doświetlenia jej. I znów próbowaliśmy tę sprawę załatwić z urzędem. Pomimo, iż był przewidziany remont sali gimnastycznej w ZS nr 70 i mimo pism i próśb do urzędu w sprawie doświetlenia, remont został przeprowadzony, ale bez poprawy oświetlenia. Obiecano nam, że zostanie wykonane w przyszłym roku. Musimy za-tem trenować w dużej hali, lecz do korzystania z niej jest mnóstwo chętnych. Po-nadto za wynajem hali trzeba płacić. Nasze stowarzyszenie nie prowadzi działal-ności gospodarczej i nie pobiera opłat za zajęcia. Oprócz grupy wyczynowej pro-wadzimy profesjonalne, otwarte zajęcia dla dzieci i młodzieży z preferencją z te-renu Wawra. Urząd dzielnicy Wawer wyraził zgodę na bezpłatne użyczenie nam hali, jednak nie zabezpieczył tego finansowo szkole. Gdy do szkoły przychodzi ktoś, kto dysponuje gotówką za wynajem hali, to zrozumiałe jest, że szkole bardziej się opłaca współpracować właśnie z nim. Dlatego też szukamy niezależnego sponsora, dzięki któremu będziemy mogli spokojnie funkcjonować.

Kiedy zatem rusza liga?

- I liga rusza już 15 września. Nasza drużyna gra tego dnia na wyjeździe z zes-połem Nowej Wsi Lęborskiej. Natomiast 22 września gramy pierwszy mecz u siebie tzn. w hali sportowej przy ZS nr 70 w Radości. Wszystkie mecze są rozgrywane o godz. 16.00, a na ten mecz szczególnie zapraszam wszystkich miłośników małej celuloidowej piłeczki, bo rozgrywek na takim poziomie w Wawrze jeszcze nie było! Dla każdego kibica przewidziany jest mały upominek.

Oczywiście nasza gazeta będzie umieszczać wyniki Waszych rozgrywek, ale czy można gdzieś na bieżąco je śledzić?

- Tak oczywiście, zarówno na stronie internetowej PZTS, jak też na stronie Hal-sa będzie umieszczony link.

Jakie założenia macie na ten sezon?

- Oczywiście wejść do ekstraklasy, ale będzie bardzo trudno, bowiem gramy w grupie północnej, z której przynajmniej połowa drużyn ma takie same ambicje.

Dziękuję za rozmowę, a czytelnikom podajemy strony internetowe, gdzie mogą śledzić wyniki zmagań naszej drużyny: www.pzts.pl, www.sck-hals.pl.

Rozmawiał Andrzej Gzyło


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Wawer

Ten tekst nie ma jeszcze komentarzy na forum. Twój może być pierwszy...


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


więcej
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Usługi transportowe
 Wywóz gruzu na terenie Warszawy. W ofercie kontenery od 1 do 36m3. Kontenery KP5 i KP7 na gruz. Odbiór worków Big-Bag. Usługa ekspresowa, możliwość odbioru odpadów od 270 zł już na drugi dzień od zamówienia. Obsługiwane rejony: - Warszawa, Pęcice, Nowa Wieś, Michałowice, Lesznowola, Komorów, Babice Stare, Piastów, Reguły, Raszyn, Pruszków, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Magdalenka, Łomianki, Józefosław, Zaborów, Strzeniówka, Podkowa Leśna, Marki, Borzęcin, Brwinów, Nadarzyn, Mysiadło, Milanówek, Izabelin, Konstancin Jeziorna, Grodzisk Mazowiecki, Błonie, Ząbki, Leszno koło Błonia, Żabiniec, Mszczonów, Legionowo, Janki, Jaktorów Zamawianie kontenerów online: https://www.ecoexpress24.pl/

Nieruchomości zamienię
 Cześć Czy masz trudności z radzeniem sobie ze swoimi problemami? Powiedz nie problemom, które cię atakują Chcesz skorzystać z kredytu na realizację swoich projektów -Fundusz biznesowy -Uznanie za postępy twoich studiów -Zmień samochód - Wyposażasz sprzęt gospodarstwa domowego -Daj ci nowy dom -Niestety okazuje się, że jesteś bezrobotny -Student, nikt ci nie służy -Jesteś bezrobotny lub utknąłeś w banku lub jesteś objęty bankowym zakazem incydentu niezależnym od twojej woli - Dlatego żadna instytucja finansowa nie akceptuje pożyczki. Musisz jednak sfinansować projekt, o którym marzysz i który jest bliski twojemu sercu lub rozwiązać małe problemy finansowe, które cię obciążają i cieszyć, ponieważ nie powinno to powodować żadnych problemów. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji Im szybciej, aż w końcu poczujesz ulgę, a życie znów będzie dla ciebie więcej. E-mail: leszekadam.spiewak@gmail.com

Finanse
 Pozyczki, konsolidacje, wyplaty pozyczek, profesjonalne doradztwo Szukasz profesjonalnego doradztwa kredytowego, które pomoze Ci w trudnej sytuacji? Zapraszamy do korzystania z naszych uslug. Do naszej dyspozycji kazdy ma mozliwosc otrzymania pozyczki na dowolny cel! parametry: Kwota: od 6 000 do 750 000 000 PLN / EURO Okres splaty: 1 miesiac - 25 lat Stopa procentowa: od 2,8% Dzialamy na terenie calej Polski. Podaj swoje przy wysylaniu informacji Email: capitalfinans74@gmail.com

Poszukuję do wynajęcia
 Wynajmę garaż murowany na Bielanach 502-255-424


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Helloprint Polska
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA