Wysockiego - droga rowerowa na piątkę
9 października 2015
Zakończyła się budowa nowej drogi rowerowej na Bródnie. Jest bardzo dobrze.
Koniec ulicy Nałęcz. "Od lat istniała tylko na mapie"
Wszyscy miejscy radni jednogłośnie zagłosowali za zlikwidowaniem nazwy ulicy na krańcach Targówka Fabrycznego. Choć nadano ją przed wojną, od lat nie istniała - zarosły ją krzaki.
Po wschodniej stronie ulicy, na całej jej długości powstała asfaltowa droga, na długich odcinkach mająca trzy metry szerokości (o połowę większą od wymaganej) i oddzielona od chodnika pasem zieleni z drzewami. Powstało w ten sposób bardzo wygodne połączenie między rondem Żaba a Trasą Toruńską, a także dojazd do domu kultury "Świt", bo na skrzyżowaniu z Bartniczą jest teraz zestaw przejazdów rowerowych i "odgałęzienie" drogi w kierunku budynku przy Wysockiego 11. Przybyło również parkingów rowerowych, m.in. przy przystanku autobusowym przy Budowlanej i obok pawilonu handlowego, a sąsiednie chodniki zostały wyremontowane. Wjeżdżając obok Cmentarza Bródnowskiego na starą drogę na ul. Odrowąża, zbudowaną z różowej kostki bauma, można odbyć podróż w czasie do lat 90-tych.
Dominik Gadomski
.








































