REKLAMA

Targówek

komunikacja »

 

Bródno bez tramwajów. Prace potrwają do czerwca

  10 kwietnia 2024

alt='Bródno bez tramwajów. Prace potrwają do czerwca'
Fot. S. Pulcyn, źródło: UM Warszawa

Tramwaje Warszawskie rozpoczęły remont torowiska na ulicy św. Jacka Odrowąża. W czasie prac jezdnia będzie okresowo zwężana. Tramwaje dojeżdżają tylko do ronda Żaba, dlatego uruchomiona została komunikacja zastępcza. Prace potrwają do końca czerwca.

REKLAMA

Remontowane tory prowadzą do nowej zajezdni na Annopolu, której budowa jest już na ukończeniu. Zajezdnia zajmuje powierzchnię niemal 12 hektarów - po oddaniu obiektu do użytku "nocowało" będzie tam ponad 150 tramwajów. To najnowocześniejsza zajezdnia w Polsce i w tej części Europy. Pracować będzie w niej ponad 400 osób.

Remont na Bródnie

Zajezdnia rozpocznie swoją pracę w wakacje. Wtedy zaplanowano przeprowadzkę tramwajów i przenosiny pracowników, którzy są już zatrudnieni w innych zakładach. Aby zapewnić sprawny dojazd na Annopol, tramwajarze rozpoczynają remont torów od ronda Żaba. Prace na ulicy Odrowąża to ich pierwszy etap. Będą one prowadzone odcinkami: od ronda Żaba do ulicy Staniewickiej, na przejeździe przy ulicy Staniewickiej, od Staniewickiej do Pożarowej oraz od Pożarowej do Matki Teresy z Kalkuty.

Na każdym z nich tramwajarze będą pracować około dwóch tygodni, przede wszystkim w pasie pomiędzy jezdniami. Czasowo zamykany będzie lewy pas na nitce prowadzącej w kierunku ulicy Matki Teresy z Kalkuty. Na skrzyżowaniu ze Staniewicką i Pożarową jezdnia zostanie zwężona do dwóch pasów - prosto i w lewo, a na skrzyżowaniu z ulicą Matki Teresy z Kalkuty - prosto oraz prosto i w prawo. W tym ostatnim przypadku zamknięty zostanie środkowy pas na Odrowąża przed skrzyżowaniem z Pożarową.

Podczas prac na przejeździe przy Staniewickiej, oprócz lewego pasa na Odrowąża, dodatkowo zostanie wygrodzony lewoskręt na Staniewickiej. Utrudnienia będzie można ominąć jadąc ulicą św. Wincentego do Matki Teresy z Kalkuty lub Jagiellońską do Trasy Toruńskiej i ulicy Wysockiego.

Kup bilet

Tramwajami tylko do ronda Żaba

Od dzisiaj tramwaje linii 1, 3, 4 oraz 25 kursują na trasach skróconych - tylko do ronda Żaba. Tam zamieniają się numerami i jadą dalej po trasie innej linii; np. "jedynka" z placu Narutowicza, od ronda Żaba pojedzie jako "trójka" jej trasą na Gocławek. Tramwaje linii 25 dojadą tylko do ronda Żaba.

REKLAMA

Szczegółowe zmiany tras:

1: Banacha - ... - most Gdański - Starzyńskiego - Rondo Żaba (dalej jako linia 4 w kierunku pętli Wyścigi);

1 (kursy skrócone): Plac Narutowicza - ... - most Gdański - Starzyńskiego - Rond Żaba (dalej jako linia 3 w kierunku Gocławka);

3: Gocławek - ... - 11 Listopada - Rondo Żaba (dalej jako linia 1 w kierunku placu Narutowicza);

4: Wyścigi - ... - 11 Listopada - Rondo Żaba (dalej jako linia 1 w kierunku pętli Banacha);

25: Banacha - Grójecka - ... - 11 Listopada - Rondo Żaba (przystankiem dla wsiadających w kierunku pętli przy ulicy Banacha będzie Bródnowska 01 na ulicy 11 Listopada).

Dla linii 1, 3, 4 i 25 uruchomione zostaną przystanki Rondo Żaba 58 i 59 - przed rondem, za wiaduktem kolejowym.

Trasa autobusów linii 234 została wydłużona do stacji M2. Z pętli Augustów autobusy jadą teraz swoją trasą do Daniszewskiej, a dalej przez Annopol, Rembielińską i Kondratowicza do pętli przy metrze Bródno.

Na odcinku Rondo Żaba - Metro Bródno uruchomiona została autobusowa linia zastępcza Z-1. Autobusy z ronda Żaba kursują ulicami: Odrowąża, Matki Teresy z Kalkuty, Rembielińską, Kondratowicza do metra Bródno. Część autobusów jeździ na trasie wydłużonej do Żerania Wschodniego.

(jok)

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy