REKLAMA

Bielany

Migawka z okolicy

 

Szok! Drogowcy zrobili to nawet tutaj

  14 kwietnia 2023

alt='Szok! Drogowcy zrobili to nawet tutaj'
Stara oprawa rtęciowa

Zarząd Dróg Miejskich powoli zbliża się do końca wielkiej wymiany opraw oświetleniowych wzdłuż ulic miejskich i wojewódzkich. Czas na ulice dzielnicowe.

REKLAMA

Wielka operacja polega na wymianie blisko 40 tys. opraw oświetleniowych wzdłuż zarządzanych przez ZDM ulic. Stare lampy - sodowe, metalohalogenkowe, a nawet rtęciowe - są demontowane. Latarnie stoją na środku chodnika. Nie tak łatwo je przestawić Latarnie stoją na środku chodnika. Nie tak łatwo je przestawić
Słupy na środku to zmora chodników nie tylko w Warszawie. Czy mogą one w szybki sposób zniknąć? Jak się okazuje, nie jest to takie proste.
W ich miejscu elektrycy wieszają oprawy ledowe Sava, zaprojektowane specjalnie na potrzeby stolicy. Już zawisło 31 tysięcy źródeł światła. Drogowcy oznajmili, że czas na wymianę latarń wzdłuż ulic gminnych - czyli dzielnicowych.

Czas na Bielany

Nowe lampy pojawiły się na małych uliczkach Falenicy. Rozświetliły też ul. Braci Załuskich, Żelazowską i Poli Gojawiczyńskiej na Żoliborzu, a także Marii Kazimiery i Twardowskiego na Marymoncie. Ekipy elektryków "grasują" też na Bielanach. Ledówki w ostatnich dniach zamontowane zostały m.in. wzdłuż ul. Kampinoskiej, Linotypowej, Akcent, Energetycznej (d. Czcionki), Encyklopedycznej, Heroldów, Pasymskiej, Anny Jagiellonki, Samogłoski czy Dzierżoniowskiej. Nowe oświetlenie uzyskały też ulice Rokokowa i Tytułowa.

Hubert Królikowski

.
 

REKLAMA

Komentarze (5)

# norn

15.04.2023 23:07

Owszem, miło, że myślą o energii i latarniach, ale o dziurach w drogach chyba się nie myśli... Powysadzało takie dziury, że ostatno coś mi odpadło na takiej dziurze, choć samochód jest zadbany. Skandal. Ciągle nowe dziury pojawiają się np. na Dzierżoniowskiej na Młocinach. Co tu oczekiwać jak samorządy dostają coraz mniej dotacji na drogi...

# Wwa

16.04.2023 10:58

Ale teraz będą bardziej widoczne z nowym oświetleniem ,może wtedy je zobaczą i naprawią .

# Kolo

16.04.2023 18:02

Nie dostają za mało poeniedzy tylko nie potrafią racjonalnie gospodarowac. Zamiast na głupoty czy ideologię warto pomyśleć o wydatkowaniu środków na cele istotne, w tym chodniki oraz ulice. Przypominam że Warszawa dysponuje budżetem na poziomie małego państwa i tylko przy odrobinie racjonalnego i gospodarskiego podejścia można zrobić cuda (a przynajmniej więcej niż obecnie). Ale skoro tak ludzie głosują to niech nie narzekają. Od wielu kadencji de facto wybierają tych samych, to czego tu oczekiwać. Przypomina mi to trochę rotacje jądrowe w biurze politycznym w czasach PRL. Czasy niby inne ale ludzie ci sami. Dokładnie jak w PRL.

REKLAMA

# chomik z Bajana

16.04.2023 22:52

Dziury niestety trzeba zgłaszać w aplikacji 19115. Kiedyś myślałem, że jest jakaś kontrola stanu technicznego bielańskich ulic i wszelkie problemy po jakimś czasie są naprawiane "z urzędu". Czekałem pół roku. Dopiero po dokonaniu zgłoszenia i upływie kolejnych 2 tygodni, dziura została naprawiona. Niestety, byle jak! Zastosowany asfalt już się wykrusza i za kilka miesięcy ponownie pojawi się dziura w tym samym miejscu. Oprócz tego, pojawią się też nowe...

# Wredny Kocur

20.04.2023 10:02

Czuję się zszokowany.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe