REKLAMA

Legionowo

komunikacja

 

Wyborczy pociąg do Zegrza. Jak bardzo realny?

  30 października 2014

Wyborczy pociąg do Zegrza. Jak bardzo realny?
źródło: www.powiat-legionowski.pl

W czerwcu pisaliśmy o pomyśle przywrócenia ruchu szynowego do Zegrza. Przed wyborami samorządowymi pomysł wrócił: starostwo legionowskie chce połączenia kolejowego sięgającego Zalewu Zegrzyńskiego.

REKLAMA

Koncepcję zaprezentowano podczas konferencji prasowej, zaczynającej się na peronie w Legionowie, a zakończonej w Zegrzu - do celu dojechano szynobusem. Warto przypomnieć, że regularnych połączeń na tej trasie nie ma od 1998 roku. - Trasę można przejechać, co my dziś pokazaliśmy - powiedział Jan Grabiec, starosta legionowski. - Istnieje taka potrzeba społeczna, czego dowodem jest zainteresowanie mieszkańców. Profil "Kolej do Zegrza" na Facebooku zyskuje coraz większą popularność. Skoro istnieje możliwość przywrócenia połączenia i jest taka potrzeba, również ze względu na łatwiejszy dostęp w sezonie letnim dla turystów zainteresowanych korzystaniem z walorów Zalewu Zegrzyńskiego, to warto zawalczyć o realizację projektu - dodał starosta.

O przywrócenie połączenia szynowego walczą też mieszkańcy Zegrza, którzy podczas wakacji zbierali podpisy pod petycją w tej sprawie. Do realizacji oczywiście jeszcze daleka droga, o czym przypomniał były dyrektor warszawskiego Zarządu Transportu Miejskiego Leszek Ruta mówiąc, że najpierw konieczne jest sporządzenie niezbędnych dokumentów, bez których nie ma szans na rozpoczęcie starań o połączenia szynowe. Co ciekawe, już trzy lata temu sporządzona na zlecenie powiatu analiza połączeń kolejowych rekomendowała powrót tej właśnie linii w pierwszej kolejności.

To jednak będzie niemożliwe bez współpracy z sąsiednimi samorządami i potężnego zastrzyku pieniędzy. Tę pierwszą już zadeklarował starosta pułtuski. O finanse trzeba się będzie dopiero zatroszczyć.

Teraz pociągi SKM dojeżdżają do stacji Wieliszew. Rewitalizowany miałby być fragment linii kolejowej od rozwidlenia do Zegrza Południowego. Na końcówce linii brakuje ok. 200 metrów torów, no i konieczna jest budowa trakcji elektrycznej. Peron jest do dziś, choć oczywiście wymaga remontu lub zburzenia i postawienia na nowo.

(wt)

 

Komentarze (26)

# Kwiatkowski z Gucina

03.11.2014 15:23

TO JUŻ NIE KIELBASA WYBORCZA ALE KOTLET WYBORCZY, ODGRZEWANY PRZY OKAZJI KAZDYCH WYBOROW !!! NIEUDACZNIK RUTA, WYLANY Z WARSZAWKI, DORADZA DRUGIEMU NIEUDACZNIKOWI UDAJĄCEMU KOLEJARZA..... PO WYBORACH OBAJ WYSZCZĄ SIĘ NA TEN POMYSL, PODOBNIE JAK NA PLANY SPRZED 3 LAT !

# Wieliszew Cegielnia

03.11.2014 21:20

Ten facet w czapeczce z siwymi wąsami podobny do Wałęsy to kto to jest ?

# Konrad

03.11.2014 23:07

Faktem jest jednak, że warto przypominać o najważniejszych kwestiach komunikacyjnych. Co z tego, ze w trakcie wyborów, w końcu zawsze jakieś będą, ważne, ze w ogóle! Nie trzeba się od razu denerwować tylko poczytać co ludzie zainteresowani tematem chcą realnie coś zrobić w naszym regionie! Na przykład Mariusz Ambroziak z MWS. Warto zajrzeć i oczekiwać podobnych pomysłów od innych.

# Wieliszew Cegielnia

04.11.2014 12:22

Dużo bardziej niż propagowany przez Konrada, interesuje mnie kim jest facet siwowąsy w czapeczce podobny do Wałęsy.

# benieck

04.11.2014 14:11

To Leszek Ruta.

# Wieliszew Cegielnia

04.11.2014 15:00

Aha, on to ma "gadane", pogada, poobiecuje i sprawa na tym sie zakończy.
A szkoda, bo fajnie byłoby gdyby SKM-ka jeździła do Zegrza.

# Konrad

04.11.2014 21:21

Ha, ha ha, no pewnie, bo generalnie wszyscy, łacznie z wami, waszymi bliskimi, nie mówiąc już o pracodawcach to jak coś nagada, naobiecuje to to spełnia w tri miga :D No to tylko pogratulować, ja po prostu uważam, że warto dać szanse ludziom, którzy mają konkretne pomysły, a Ambroziak ma i tyle. No i nie jest z partii, a przecież zazwyczaj na to ludzie narzekają, że ktoś partyjny :)

# Wieliszew Cegielnia.

04.11.2014 23:05

Dużo bardziej niż śmiech Konrada ("Ha, ha ha,") interesuje mnie uruchomienie komunikacji nocnej z Warszawy poprzez przedłużenie linii N63 i jeśli zrobi to poplecznik Konrada (który ma pomysły) wtedy dopiero uznam, że warto na niego głosować. Czyli w następnych wyborach.

# Konrad

05.11.2014 18:42

Poplecznik, hmm? No to na początek definicja tego słowa :) A może od razu sprostowanie, bo pan Mariusz Ambroziak, niestety żałuję, ale nie jest moim zwolennikiem, za to ja jego a i owszem. A dlaczego? a to już tłumaczyłem i powtórzę raz jeszcze - bo ma dobre pomysły i nie należy do partii, których mam serdecznie dość :) Bardzo ciekawe jest stwierdzenie kolegi wyżej, kóry mówi, że ktoś ma załatwić coś zanim się go wybierze, mimo, że nie jest teraz w żadnych gremiach samorządowych. No proszę państwa... gdyby każdy spoza samorządu miał możliwość załatwienia tego i owego nie będąc we władzach to sami byśmy to robili i wybory nie byłyby potrzebne :) Pozdrawiam :)

# Wieliszew Cegielnia

06.11.2014 09:19

W tym co jest napisane przeze mnie powyżej Konrada a Konrad zrozumiał po swojemu to tylko pozorny paradoks.
Trzeba jednak uważnemu czytelnikowi i obserwatorowi życia
(w tym "politycznego" na róznych szczeblach polityki od lokalnej począwszy)
pozwolić na daleko idące przemyślenia.
I każda propaganda w wydaniu Konrada i jemu podobnych powoduje (przynajmniej dla mnie) efekt odwrotny do zamierzonego przez Konrada.
Kto czytając umie myśleć ten myśli i wyciąga odpowiednie dla siebie wnioski.

# Konrad

06.11.2014 18:10

Skoro nie zrozumiałem to proszę mi wytłumaczyć, chętnie się czegoś dowiem :) A jeśli propagandą nazywamy wyrażanie własnego zdania to już mi to ciężko skomentować :D Myślałem, że po to są fora i dyskusje na tematy polityczne i inne. Zbliżają się wybory i ciężko uciec od tego tematu. Inaczej trzeba by wyłączyć radio, internet i telewizję, bo tam propaganda zieje jeszcze straszliwszym ogniem ;) Szkoda, że odeszliśmy od meritum, kórym jest dobry program Ambroziaka w kwestii transportu. Mam nadzieję, że kto zechce zapozna się z nim, wolny wybór. :)

# Wieliszew Cegielnia

07.11.2014 10:46

#Konrad napisał(a) 06.11.2014 18:10
...nie zrozumiałem...Szkoda, że odeszliśmy od meritum, kórym jest
reaktywacja pociągów do Zegrza rozwój komunikacji szynowej jako ogólny temat zastępczy "dla zmydlenia oczu" wzięty "pod publiczkę" niekoniecznie realny do wykonania
w teraźniejszości.
Konrad natomiast błądzi wokól osoby, która również realnie nie doprowadzi
do realizacji danego tematu przez artykułopismaka i nawet bezczelna agitka ze strony Konrada jest bez wpływu na decyzje ludzi o ustalonych poglądach.
Konrad jak myślisz: czy jest realne wznowienie komunikacji szynowej SKM do Zegrza, gdzie potrzebne są niewielkie nakłady oraz do Radzymina, gdzie nakłady są żadne bo trakcja i infrastruktura istnieje w terminie do Świąt Bożego Narodzenia AD 2014 ?
Głos mój oddam na tę osobę, która zrealizuje, powtarzam ZREALIZUJE zarówno ten temat jak równiez doprowadzenie nocnej komunikacji pasażerskiej z Warszawą pod egidą ZTM zamiast prezentowania obietnic
i najlepiej napisanych programów wyborczych.

 Daro

07.11.2014 18:59

Dla tych którzy twierdzą że uruchomienie kawałka trasy jest kosztowne to podam przykład, reaktywację po 12 latach nieczynnej trasy Wielbark- Szczytno
Remontu liczącej 20 km trasy i przystosowanie jej do ruchu z prędkością 80km/h dokonała uwaga za 150 tyś zł fabryka należąca do firmy Ikea
Remont obejmował, koszenie, wycinkę drzew, wymianę części podkładów także pod rozjazdami i remont mostu

# Wieliszew Cegielnia

08.11.2014 09:36

Według mnie reaktywacja trakcji z Wieliszewa do Zegrza jest sprawą dość prostą (według "specjalistów" skomplikowaną, tak mniemam) i przy dobrej organizacji sprawa ta powinna zająć max. 2 miesiące.
Spełniając obiecanki (przedwyborcze) wyrażone w tym artykule, na wiosnę 2015 roku SKM mogłaby jeździć do Zegrza.

 Daro

08.11.2014 12:34

Skoro Ikea mogła przywrócić do ruchu towarowo-pasażerskiego 20 km trasę po 12 latach nieużywania uwaga za 150 tyś złotych
To ile w takim razie mogłoby kosztować uruchomienie tych 4-5 km do Zegrza, ile może kosztować powieszenie druta z prądem i sprawdzenie torowiska
Grosze ???? To jest taktowane jako kiełbasa wyborcza bo nie ma żadnej woli aby uruchomić to połączenie

# Konrad

09.11.2014 21:25

Agitka agitką, się ktoś uparł, żeby tak to nazwać - ok, kto nie chce niech nie czyta. Ja zastanawiając się kogo mam poprzeć w wyborach do sejmiku kierowałem się patrzeniem na sprawy komunikacji ze stolicą, miejskiej itd. Gadam o MWS, bo oni wiedzą, że wystarczy lepiej gospodarować środkami z UE i tymi, które już są w spółkach transportowych, a nimi, jeśli się nie mylę, zarządza właśnie sejmik. No komuś muszę w końcu zaufać, że to nie kiełbasa a wola, która zostanie zrealizowana.

# Wieliszew Cegielnia

11.11.2014 13:14

Uparciuchu, ufaj komu chcesz; a jak się odnosisz do pytań, które jako skierowane do Ciebie -powtarzam:
#Wieliszew Cegielnia napisał(a) 07.11.2014 10:46
Konrad jak myślisz: czy jest realne wznowienie komunikacji szynowej SKM do Zegrza, gdzie potrzebne są niewielkie nakłady oraz do Radzymina, gdzie nakłady są żadne bo trakcja i infrastruktura istnieje (w terminie do Świąt Bożego Narodzenia AD 2014) ?
I dodatkowo:
Czy Twój pupil, któremu ufasz sprosta temu zadaniu w wymieninym terminie ?

# Konrad

12.11.2014 22:11

Uparciuch - podoba mi się ;) A od samorządowców na stanowiskach to wymagam, zaufanie, że coś zrobią z tego co obiecywali mam od tych, którzy tak jak Ambroziak kandydują. Niebezpodstawne zaufanie zresztą. #Wieliszew, wydaje mi sie, że uruchomienie tego o czym piszesz niskim kosztem jest jak najbardziej realne, ale czy tak szybko? Sam jestem ciekaw. Pytanie możemy skierować do kandydata. Do wszystkich właściwie. Ciekawe, który obieca, że za dotknięciem czarodziejskiej różdżki da się to zrobić w tri miga :D

# railman

13.11.2014 10:01

@#Konrad, dziecię drogie..jak nie wiesz to się nie ośmieszaj...pociągów nie będzie bo ani ten, kogo propagujesz ani Ty nie ruszysz palcem w tej sprawie choćbyś się za przeproszeniem zestrał.Słaba ta twoja agitka nadal!!!

# Konrad

13.11.2014 17:59

@railman przykre, że tak się wyzłośliwiasz. Równie dobrze mogę powiedzieć, że twój czarny PR też jest słaby. Jasne, że jak nie ruszę palcem w niedzielę i nie postawię krzyżyka przy nazwisku Ambroziak, to szansy na polepszenie komunikacji publicznej w regionie nie będzie. Wolę coś robić, a potem oczekiwać tego od innych, tych których wybrałem. Tyle ode mnie :)
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024