REKLAMA

Żoliborz

kultura »

 

Bukowina podbiła serca żoliborskiej widowni. Jak się bawiliśmy?

  11 kwietnia 2024

alt='Bukowina podbiła serca żoliborskiej widowni. Jak się bawiliśmy?'
źródło: Dzielnica Żoliborz

W Forcie Sokolnickiego na scenie pojawiła się legenda piosenki studenckiej, poetyckiej, kameralnej i turystycznej - Wolna Grupa Bukowina.

REKLAMA

Wolna Grupa Bukowina to polska grupa muzyczna z nurtu poezji śpiewanej. Powstała na początku lat 70. XX wieku. Zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Zespół przyjechał z Buska Zdroju, a założył go ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Piosenką Wojtka "Ponidzie" wyśpiewali jedną z głównych nagród. Od początku Bukowina miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych polskich wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon - twórca tekstów większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn. Poza sporym dorobkiem fonograficznym zespół ma na swym koncie wielokrotnie nagrodzone występy na polskich festiwalach. Wolna Grupa Bukowina od ponad 53 lat z nieustającym powodzeniem koncertuje w Polsce. Tym razem zawitała do Fortu Sokolnickiego.

"Bukowina to nie tylko koncert"

Od pierwszych dźwięków gitary i charakterystycznego brzmienia wokalu, publiczność została wciągnięta w wir niesamowitych emocji. Zespół Wolna Grupa Bukowina - istniejący już ponad 50 lat - udowodnił, że wiek nie ma znaczenia, kiedy chodzi o pasję i miłość do muzyki. Ich występ był niezwykłym połączeniem talentu, doświadczenia i autentyczności. Zespół przeniósł nas w podróż przez lata swojej kariery, prezentując największe hity i najbardziej znaczące utwory. Wśród tłumu można było dostrzec różnorodność wiekową - od tych, którzy znali zespół od lat, po młodszych entuzjastów, którzy odkrywali ich muzykę po raz pierwszy. Jedno było pewne - wszyscy byli pochłonięci występem Bukowiny, która dostała owacja na stojąco.

JR

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA