REKLAMA

Wola

kultura »

 

Wola, jakiej nie znacie. Trwa konkurs fotograficzny

  13 marca 2023

alt='Wola, jakiej nie znacie. Trwa konkurs fotograficzny'
źródło: Wikimedia Commons / Emptywords

Do 19 marca autorzy mogą przesyłać swoje zdjęcia w konkursie organizowanym przez Bibliotekę Publiczną na Woli. Na zwycięzców czekają "atrakcyjne nagrody". Jakie? Tego organizatorzy nie zdradzają.

REKLAMA

Warszawska Wola to bez wątpienia najszybciej zmieniająca się miejska dzielnica w Polsce. W miejscu likwidowanych fabryk i w sąsiedztwie zrujnowanych kamienic powstają najwyższe wieżowce w Europie. To idealny czas na konkursy fotograficzne. Polfa idzie pod kilof. W zamian bloki od Kulczyka Polfa idzie pod kilof. W zamian bloki od Kulczyka
Znajdujący się przy stacji metra Rondo Daszyńskiego teren fabryki leków Polfa Warszawa to najprawdopodobniej jedna z najdroższych działek w Polsce. Kontrolowana przez milionera Sebastiana Kulczyka firma Noho Investment zbuduje w tym miejscu cały kwartał bloków mieszkalnych.

Konkurs fotograficzny w Warszawie

- Wola zmienia się praktycznie z dnia na dzień. Dlatego, choć z pewnością kryje wiele tajemnic, to nie trzeba poświęcić całego życia na zajmowanie się jej tematyką, by przedstawić kadr, który chwyci za serce - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. - Stuletnie kamienice stoją tu w sąsiedztwie bloków z wielkiej płyty i szklanych wysokościowców, a życie ich użytkowników odbywa się w jednym miejscu - dodaje.

Organizowany przez bibliotekę konkurs ma zebrać obrazy Woli roku 2023 i pokazać różne spojrzenia na szybko rozwijającą się dzielnicę.

Kup bilet

Jak wziąć udział?

Prace należy dostarczyć do 19 marca na adres konkurs@bpwola.waw.pl Jedna osoba może przesłać maksymalnie pięć zdjęć. W konkursie nie mogą brać udziału kolaże, a jeśli na zdjęciu jest czyjś wizerunek, należy dołączyć zgodę na publikację. Udział mogą brać także dzieci i młodzież.

"Ogłoszenie wyników zaplanowano na 30 marca 2023 roku. Autorzy trzech najlepszych fotografii wybranych przez jury, otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe" - zapowiada wolski ratusz.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe