REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski »

 

Wodny plac zabaw na Targówku? "Warszawa jest jak pustynia"

  27 marca 2024

alt='Wodny plac zabaw na Targówku? "Warszawa jest jak pustynia"'
źródło: Facebook/Miasto Stołeczne Warszawa, fot. Maksymilian Chołuj

Projekt złożony do budżetu obywatelskiego na 2025 rok zakłada wykonanie pierwszego na Targówku wodnego placu zabaw dla najmłodszych. Gdzie miałby powstać i na jakie atrakcje mogłyby liczyć dzieci?

REKLAMA

Wiemy już, jakie pomysły na 2025 rok mają warszawiacy. Procedura budżetu obywatelskiego jest taka, że projektami najpierw zajmują się urzędnicy, a gdy dadzą zielone światło przyzwalające na wykonanie inwestycji, w drugim etapie projekty trafiają pod ocenę mieszkańców.

Budżet obywatelski w Warszawie

Ci zaś w czerwcowym głosowaniu ostatecznie decydują o ich "być albo nie być". W przypadku projektu Norberta Zielińskiego z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że spodoba się on mieszkańcom.

- Co roku lato jest bardzo ciepłe, życie w Warszawie jest niczym mieszkanie w miejskiej pustyni. Niestety w naszej dzielnicy brakuje takich miejsc rozrywki, jakimi są wodne place zabaw dla najmłodszych. Taki plac zabaw tworzy przestrzeń do aktywnego spędzenia wolnego czasu oraz sprzyja rozwojowi sprawności fizycznej na świeżym powietrzu, a jednocześnie chłodzi w upalne dni lata - argumentuje autor projektu za milion złotych.

Wstąp do księgarni

Wodny plac zabaw na Targówku

Plac ma być wyposażony w nawierzchnie antypoślizgową, elementy oraz konstrukcje, z których wypływać będzie woda wraz z odpowiednim dostosowanym oświetleniem terenu. Dodatkowo wodny plac zabaw może zostać stworzony modułowo, co pozwoli w przyszłości na jego powiększenie o różne elementy.

Autor projektu zaproponował trzy możliwe lokalizacje: w parku Wiecha, na terenie ArtHouse Kołowa i bliżej ulicy Handlowej. Czy projekt ma szansę się ziścić? Już teraz śmiało można założyć, że 1 mln zł nie wystarczy. W 2022 roku wodny plac zabaw zbudowano w parku Henrykowskim na Białołęce. Koszt sięgnął 1,4 mln zł, a ceny od tamtego czasu poszybowały w górę. Ponadto budowa tego typu obiektu wymaga podłączeń do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, a więc uzgodnień i współpracy przy ich wykonaniu z MPWiK. Zazwyczaj tego typu inwestycja ze względu na wykonanie dokumentacji projektowej i podłączenia trwa dłużej niż rok, zatem wbrew zapisom regulaminu budżetu obywatelskiego. Z drugiej strony jest wiele przykładów na to, że realizacja projektów z budżetu obywatelskiego ciągnie się latami.

DB

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Adela

03.04.2024 18:59

Czy nie byłoby taniej wybudować taki obiekt w Parku Bródnowskim? Są fontanny i starczyłoby tylko przedłużyć to, co juz jest zrobione- chodzi o rury z wodą.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy