Wielki powrót parku Herberta. "Zbudujemy amfiteatr"
15 marca 2016
Zaniedbany park między ulicami Duracza i Perzyńskiego przejdzie metamorfozę. Ma stać się bielańskim parkiem rozrywki i kultury.
Karma dla kaczek z automatu? Na Kępie Potockiej!
"Nie samą karmą człowiek żyje" - taki napis widnieje na automacie ustawionym w parku na Kępie Potockiej. To nie automaty do kawy czy wydawania pieniędzy. Tylko z... karmą dla kaczek.
Ławki dewastowano. Skate park jest w opłakanym stanie. To jeden z parków-sierot po PRL-u, na które zabrakło pomysłu i pieniędzy. Dziś największą popularnością cieszy się górka, na której wyznaczono tory zjazdowe dla dzieci, oraz oczywiście plac zabaw. Nie sposób nie odnieść wrażenia, że tak ładne miejsce zasługuje na większe zainteresowanie mieszkańców i urzędników.
- Chcemy zorganizować konsultacje społeczne w sprawie parku Herberta - mówi wiceburmistrz Grzegorz Pietruczuk. Remont parku będzie kosztować 2,5 mln zł. Wyposażony w nowe ławki i nasadzenia park z amfiteatrem ma szansę stać się miejscem rozrywki i odpoczynku popularnym wśród mieszkańców Bielan. Nową odsłonę parku Herberta zobaczymy za dwa lata. - Zamierzamy otworzyć ponownie skatepark i zbudować mały amfiteatr, w którym mogłyby odbywać się imprezy. Na pewno przeniesiemy też wybieg dla psów, który zbudowano za blisko bloków.
Niezależnie od planów samorządu swoje pomysły zgłaszają mieszkańcy. "Niebieski Skatepark" to projekt Macieja Adamczyka, polegający na remoncie istniejących urządzeń dla deskorolkowców.
- Skatepark traktowany jest przez wielu jak drugi dom, często był czyszczony przez uczęszczających tam skaterów i rowerzystów - pisze projektodawca. - Niestety jego stan pogarsza się z roku na rok. Przeszkody osiadają i niszczeją. Powierzchnia ma coraz więcej defektów, utrudniających bezpieczne korzystanie.
Jeśli projekt zostanie pozytywnie zweryfikowany i zyska uznanie mieszkańców, skatepark zostanie wyremontowany za 120 tys. zł z budżetu partycypacyjnego. Jeśli nie - remont nastąpi w ramach modernizacji całego parku. Pieniądze na ten cel zostały już przyznane przez bielańskich radnych, pochodzą z oszczędności oraz dodatkowych środków przekazanych przez Radę Warszawy. Remont parku będzie kosztować 2,5 mln zł. Wyposażony w nowe ławki i nasadzenia park z amfiteatrem ma szansę stać się miejscem rozrywki i odpoczynku popularnym wśród mieszkańców Bielan. Nową odsłonę parku Herberta zobaczymy za dwa lata.
(dg)
.

















































