Wieczorem otwierają Żegańską
3 czerwca 2016
Dziś o 22:00 zostanie otwarty odcinek ulicy między Dworcową a Pożaryskiego.
Jutro rano 115 pojedzie nową trasą, kończącą się przy urzędzie dzielnicy.
Falenickie tajemnice: w tej ruinie była kiedyś łaźnia
Ach, przedwojenna Falenica! Gwar na ulicach, żydowskie sklepy pełne różnych towarów, nawet tych zza wielkiej wody. Młodzież spiesząca do szkoły, rzadkie automobile przejeżdżające przez błotniste ulice. Z daleka słychać gwizdek lokomotywy - to pociąg do Warszawy odjeżdża z nowoczesnej stacji. Szkoda, że nie ma tego świata, a pamiątki po nim dożywają swych dni...
Autobusy będą kursować ulicami Kajki, Pożaryskiego, Żegańską, zawracać na rondzie na skrzyżowaniu z Dworcową i kończyć trasę na nowym przystanku "Wawer-Ratusz". W kierunku pętli "Mokry Ług" pojadą najkrótszą drogą przez Żegańską, Pożaryskiego i dalej obecną trasą.
Odcinek Żegańskiej pomiędzy Dworcową a Patriotów zostanie ukończony w przyszłym miesiącu. Na budowę czekają jeszcze także tunele dla pieszych i rowerzystów. Otwarcie planowane jest na listopad.
(dg)
.







































