REKLAMA

Wawer

budżet obywatelski »

 

Więcej zieleni i zegar przy wawerskim ratuszu. To pomysł mieszkańców

  27 lutego 2023

alt='Więcej zieleni i zegar przy wawerskim ratuszu. To pomysł mieszkańców'
DB

Dwa niedrogie projekty mogą już wkrótce uatrakcyjnić sąsiedztwo Urzędu Dzielnicy Wawer przy Żegańskiej w warszawskim Międzylesiu. Jeden zakłada rozbetonowanie dużego parkingu tuż za ratuszem, drugi - montaż zegara.

REKLAMA

Anna Sajkowska proponuje zadrzewienie w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego Wawra dużego parkingu przy Urzędzie Dzielnicy z jednoczesnym pozostawieniem funkcji parkingowej tej przestrzeni. Jak chce tego dokonać?

Więcej drzew przy wawerskim ratuszu

- Parking jest całkowicie betonową pustynią, a w okolicy brakuje zieleni. Drzewa pozwoliłyby stworzyć miniteren zielony, a dodatkowo dawałyby cień zaparkowanym samochodom - uważa autorka projektu, która za 100 tys. Nowy park kieszonkowy w Marysinie Wawerskim? Nowy park kieszonkowy w Marysinie Wawerskim?
Zaniedbany teren pomiędzy kościołem św. Wacława a osiedlem Bursztynowym w okolicy ul. Korkowej 29 w warszawskim Marysinie Wawerskim ma szansę przejść metamorfozę i stać się lokalnym parkiem kieszonkowym.
złotych proponuje nieco rozbetonować parking przy Żegańskiej i posadzić na nim drzewa.

Kup bilet

Nowy zegar w Międzylesiu

Z kolei Dorota Kruglińska proponuje umieszczenie dużego ulicznego zegara z wyraźnym klasycznym cyferblatem na skwerze Szpotańskiego, znajdującym się przy wawerskim ratuszu. Zegar byłby umieszczony na postumencie, tak żeby był widoczny z okolic pobliskiego ronda.

- Ozdoba nawiąże do zegara, który znajdował się na fabryce Szpotańskiego - wyjaśnia.

Realizacja projektu wyceniona jest na niespełna 30 tys. zł. Oba projekty oceniają urzędnicy. Jeśli wydadzą oni pozytywne opinie, pomysły trafią pod czerwcowe głosowanie mieszkańców. Bez wątpienia ich ogromną zaletą jest niska cena i poprawa estetyki wokół samego urzędu.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze (5)

# Zawiedziony

27.02.2023 19:22

Skasować wiecznie przepełniony samochodami interesantów parking za Ratuszem To jakiś totalny idiotyzm. To gdzie mają parkować interesanci.

# nnn

27.02.2023 19:36

#Zawiedziony napisał(a) 27.02.2023 19:22
Skasować wiecznie przepełniony samochodami interesantów parking za Ratuszem To jakiś totalny idiotyzm. To gdzie mają parkować interesanci.
Nigdzie. Mają przychodzić pieszo w pozycji uniżonej, a jeszcze lepiej na kolanach do jaśnie urzędników

# Zawiedziony

28.02.2023 21:05

Tak myślę że Ratusz Wawerski powienien pójść dalej. Skoro zaorają parking dla interesantów to nie bedzie interesamtów w ratuszu. Skoro nie będzie interesantów w ratuszu to należy też zaorać budynek ratusza bo po co on komu jak nie będzie interesantów.

REKLAMA

# nnn

01.03.2023 11:33

Chyba żartujesz. A gdzie urzędnik będzie popijał kawusię i plotkował? Przecież w knajpach jest drogo.

 swojak

06.03.2023 09:07

Burmistrz ma teraz nową partnerkę, więc jest "zarobiony" i im mniej interesantów, tym lepiej. Burmistrz wywodzi się z PO,
więc bierze przykład z Donalda T (nie Trump'a) i też chce brać kasę bez zaangażowania się w pracy. Taki leniuszek, mówiąc pieszczotliwie. Generalnie cały nasz urząd jest moim zdaniem do likwidacji. Kolesiostwo i nepotyzm w jednym miejscu. Parkingu raczej nie ruszą, bo gdzie "burmiszcz" będzie parkował swego merca? Nie po to wydał kasę na najdłuższy szlaban (ten odgradzajacy 4 miejsca dla "elity" od plebsu), aby przyjeżdżać rowerem. Swoją drogą ktoś się kiedyś spytał, czy ten najdłuższy szlaban, to przejaw jakiś kompleksów?
Wracając do meritum - po co nam zegar, który pasuje jak kwiatek do kożucha. Przecież całe "centrum" Międzylesia (od torów do Pożaryskiego) to jeden wielki koszmar Gargamela. Różne budynki, różne kolory, brak jakiejś spójności architektonicznej - jeden wielki bałagan. I w to chcą wkomponować zegar? Jezu, to może na drugim rondzie, przy Pożaryskiego postawmy może palmę? Przy ratuszu na rondzie to ja bym ustawił albo szubienicę, albo gilotynę, aby urzędnicy wiedzieli, ze może nadejść taki dzień i lud może sie zbuntować, jesli nie zaczną rzetelnie pracować :-)
Miłego dnia.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024