Wiceburmistrz Poboży idzie do rady miasta
24 października 2018
Zaskakujące rozstrzygnięcie wyborów na Bemowie, w Ursusie i we Włochach. W bezpośrednim sprawdzianie popularności wiceburmistrz Błażej Poboży pokonał kolegów z zarządu dzielnicy.
Grzegorz Kuca (PO) i Stanisław Pawełczyk (Bezpartyjni) za burtą, Błażej Poboży (PiS) na pokładzie - można powiedzieć, patrząc na wyniki głosowania do rady miasta. Wiceburmistrz Bemowa to jeden z trzech kandydatów partii Jarosława Kaczyńskiego, którzy dostali się z naszego okręgu, obok Moniki Sobczak i Piotra Mazurka (zbieżność nazwisk z radnym PO przypadkowa).
Wybory wygrała jednak Koalicja Obywatelska.
Piastów Śląskich wraz z przebudową lotniska?
Mieszkańcy ulicy Piastów Śląskich od 10 lat narzekają na rozlewiska tworzące się w ich ulicy po silnych opadach deszczu. Problem miał zniknąć wraz z budową trasy S7, bowiem to Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad miała sfinansować przebudowę drogi. Póki co inwestycja została przesunięta w czasie, a Bemowo nie ma pieniędzy na tak potężny remont. Ostatnio jednak pojawiło się światełko w tunelu...
Cztery mandaty zdobyli kandydaci PO (Agata Diduszko-Zyglewska, Mariusz Frankowski, Maria Łukaszewicz i Justyna Zając), jeden - Nowoczesnej (Aleksandra Śniegocka-Goździk).
(dg)
.











































