REKLAMA

Wola

drogi

 

Wiadukt grozy na Towarowej: od 12 lat czeka na remont

  2 czerwca 2014

Wiadukt grozy na Towarowej: od 12 lat czeka na remont

Już od dwunastu lat wiadukt nad torami kolejowymi przy ulicy Towarowej znajduje się na liście obiektów wymagających pilnej naprawy, przygotowanej przez Zarząd Dróg Miejskich i Instytut Badawczy Dróg i Mostów.

REKLAMA

To miejsce stwarza realne zagrożenie - wystarczy spojrzeć na niego z boku - zardzewiałe części sprawiają dość upiorne wrażenie. Z dołu jest jeszcze gorzej. Pasażerowie, czekający tuż pod wiaduktem na stacji Warszawa Ochota, z bliska mogą obejrzeć wszystkie zardzewiałe elementy.

Zawali się czy nie?

- Na tym peronie bywam bardzo często i rzeczywiście wygląda to przerażająco. Słyszałam, że niektórzy mówią o nim wiadukt grozy. Czy naprawdę musi dojść do jakiejś tragedii - coś spadnie, zawali się - żeby ktoś wreszcie zareagował? - zastanawia się pasażerka SKM.

Górą przez większość część doby sunie nieprzerwany strumień samochodów oraz tramwajów. Te ostatnie mają przesunięty przystanek przed wiaduktem, aby go nieco odciążyć.

Wstąp do księgarni

Najpierw metro, później remont

Do końca półrocza potrwa ogłoszony przez Zarząd Dróg Miejskich kolejny przetarg (poprzednie zostały unieważnione) na opracowanie projektu przebudowy wiaduktów w ciągu ul. Towarowej nad torami kolejowymi. Jeżeli nie zostanie wyłoniony wykonawca projektu, to nie może być mowy o budowie. Zamknięcie ulicy Towarowej to paraliż tej części miasta. Ponadto z ewentualnym remontem władze miasta muszą wstrzymać się do momentu oddania drugiej linii metra. Rzecznik ZDM przyznaje, że jest to warunek prawidłowego funkcjonowania objazdów.

- Na razie nie wiemy, co zaproponuje projektant - czy zburzenie i budowę wiaduktu w całości czy częściowo. Zapewne szybsze byłoby zrobienie "po całości", ale trzeba uwzględnić, że pod spodem jeżdżą pociągi. Byłby też problem z objazdem, który mógłby odbywać się np. ulicą Żelazną. Ewentualnie dla ułatwienia można by było zrobić jedną część, gdzie samochody jeździłyby pod prąd i dalej "przewiązkę", żeby mogły wrócić na właściwy tor jazdy. Co nie oznacza, że obejdzie się bez zatorów, zwłaszcza że ulica Towarowa jest stale zakorkowana - mówi rzecznik ZDM Adam Sobieraj.

Przed rozpoczęciem remontu ZDM musi ustalić jego kwestię z władzami stolicy, spółką Tramwaje Warszawskie oraz PKP Polskie Linie Kolejowe. Wszystko po to, aby nie sparaliżować zamknięciem ulicy Towarowej sporej części miasta.

ak

 

Czytaj na ten temat

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023