REKLAMA

Wawer

środowisko »

 

Policja kontroluje rezerwat. Dlaczego?

  19 czerwca 2023

alt='Policja kontroluje rezerwat. Dlaczego?'
źródło: KRP VII

Przed kilkoma dniami rozpoczęły się wspólne patrole policjantów z komisariatu w Wawrze z wolontariuszami Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków w rezerwacie Wyspy Zawadowskie. Czemu mają służyć?

REKLAMA

Kilka dni temu policjanci z komisariatu w Wawrze wspólnie z wolontariuszami Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków rozpoczęli patrole w rezerwacie Wyspy Zawadowskie.

Kontrola rezerwatu Wyspy Zawadowskie

Jak podaje wawerska policja, mimo oznakowania wejść do rezerwatów, wiele osób nie stosuje się do obowiązujących przepisów.

- Wzmacniamy patrole w tym rejonie. Jak wyglądają zakupy na e-raty? Jak wyglądają zakupy na e-raty?
Coraz większa liczba przedsiębiorców działających w branży e-commerce umożliwia klientom zakupy w systemie ratalnym. Taką opcję wprowadzają także niektórzy operatorzy płatności online. To prosta procedura, w ramach której wniosek o zakup na e-raty rozpatrywany jest w zaledwie kilka minut. Sprawdź, co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na rozłożenie płatności na raty w sklepie internetowym.
Osoby nie stosujące się do znaków obowiązujących w rezerwacie muszą liczyć się z konsekwencjami. To wykroczenie może być karane naganą lub 200-złotowym mandatem - mówi komendant komisariatu w Wawrze Rafał Manowski.

Wstąp do księgarni

Gdzie sprawdzić zasady obowiązujące w rezerwacie?

Zanim wejdziemy do rezerwatu należy upewnić się czy został on udostępniony dla ruchu pieszego, rowerowego. Lista udostępnionych rezerwatów znajduje się na stronie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie www.gov.pl/web/rdos-warszawa/rezerwaty-przyrody. Pomocne może być również skorzystanie z aplikacji "Mazowieckie rezerwaty przyrody" https://bit.ly/2Sorh0w (na Android) i https://apple.co/34mPKcr (na IOS).

W rezerwatach przyrody można się poruszać wyłącznie po wyznaczonych szlakach, przy czym niektóre są udostępnione wyłącznie dla ruchu pieszego, a tylko część z nich także dla ruchu rowerowego. Należy pamiętać, że obecność ludzi w takich miejscach często stanowi ogromne zagrożenie dla przyrody.

W rezerwacie Wyspy Zawadowskie dozwolony jest ruch pieszy, ale tylko po wyznaczonym szlaku, amatorski połów ryb w miejscach wyznaczonych i pływanie po wyznaczonym akwenie.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze (2)

# Wredny Kocur

29.06.2023 10:24

Czyli dla przykładu pieszo patrolując w poszukiwaniu osób, które sobie spacerują po za wyznaczonym szlakiem, sami i to świadomie łamią przepisy, które innych mają obowiązywać. Z takim podejściem ciekawe jak się stosują do ograniczeń prędkości, czy zakazów wjazdu? W lesie bielańskim by się może zainteresowali biegającymi bez smyczy szczekunami i rowerzystami rozjeżdżającymi skarpy i terroryzującymi pieszych. Mam cichą teorię, że rowerzysty po prostu i tak nie dogonią, więc szkoda czasu, a pies póki nie zagryzie sarny czy dziecka ich i tak nie interesuje, bo przecież zgodnie z przepisami właściciel może stwierdzić, że pies jest pod kontrolą. :D Sonometr też nie jest na wyposażeniu, więc za darcie ryja i puszczanie syfu z głośników BT też nie złapią, bo nie będą mogli bez niego nic udowodnić, a i samo określenie "hałasować" nie ma żadnych, konkretnych, mierzalnych norm, po za określonymi w kontekście wykonywanego zawodu. Ogólnie mogą wszystkich w trąbę cmoknąć. :)

 Erneścio

25.07.2023 15:41

Do rezerwatu człowiekowi wejść nie można ale gdy inne człowieki w ex rezerwatach wille pobudowały (mam na myśli lasy Wawra i okolic) i pogrodziły murami / siatami to cacy było. Bajer...
Za 5 lat pisiorowa będzie można na legalu oddychać miejskim tlenem jeszcze czy może już liczniki będą??
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy