Warszawa zrywa współpracę z rosyjskimi miastami
3 marca 2022
Podczas obrad odbywających się w Pałacu Kultury i Nauki radni Warszawy zdecydowali o zakończeniu współpracy z pięcioma miastami w Federacji Rosyjskiej.
Warszawscy radni przyjęli w czwartek 3 marca uchwałę w sprawie zakończenia współpracy pomiędzy z miastami Federacji Rosyjskiej. Mowa o Moskwie, Sankt Petersburgu, Smoleńsku, Niżnym Nowogrodzie i Groznym, stolicą autonomicznej Republiki Czeczeńskiej.
Warszawa współpracuje z Kijowem
Radni przypomnieli, że niedawno minęła 28.
Nowe pociągi dla SKM. Testy na Dolnym Śląsku przebiegają pomyślnie
Zbudowany przez firmę Newag pięcioczłonowy Impuls 2 rozpoczął jazdy testowe na torze Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie.
rocznica podpisania umowy o przyjaźni i współpracy między samorządami Warszawy i Kijowa. Zapowiedzieli także, że urząd miasta jest gotów do udzielenia wsparcia finansowego stolicy Ukrainy. Padła m.in. deklaracja współfinansowania odbudowy zniszczeń Kijowa po zakończeniu wojny rosyjsko-ukraińskiej.
(dg)
.



































