REKLAMA

Żoliborz

komunikacja

 

Winda przy metrze Marymont nie działa od roku. Kiedy ją uruchomią?

  4 lipca 2023

Winda przy metrze Marymont nie działa od roku. Kiedy ją uruchomią?
DB

Na stacji metra Marymont od blisko roku nie działa winda. Poirytowani tym faktem mieszkańcy pytają wprost: jak długo to jeszcze potrwa?

REKLAMA

Żoliborski radny Grzegorz Hlebowicz w kwietniu poruszył problem nieczynnej od wielu miesięcy windy na stacji metra Marymont. Zapytał, co jest tego powodem i kiedy zostanie naprawiona.

Mieszkańcy chcą sprawnej windy

Wielu mieszkańców, zwłaszcza tych mających problemy związane z poruszaniem się, denerwuje przedłużająca się sytuacja. Jak wyglądają zakupy na e-raty? Jak wyglądają zakupy na e-raty?
Coraz większa liczba przedsiębiorców działających w branży e-commerce umożliwia klientom zakupy w systemie ratalnym. Taką opcję wprowadzają także niektórzy operatorzy płatności online. To prosta procedura, w ramach której wniosek o zakup na e-raty rozpatrywany jest w zaledwie kilka minut. Sprawdź, co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na rozłożenie płatności na raty w sklepie internetowym.
Jak się dowiadujemy, winda została wyłączona w sierpniu ubiegłego roku z powodu złego stanu technicznego, stwierdzonego w trakcie przeglądu.

- Urządzenie eksploatowane było od początku uruchomienia stacji, a dalsze jego użytkowanie mogłoby zagrozić bezpieczeństwu pasażerów - informuje Warszawskie Metro.

Wstąp do księgarni

Dlaczego winda nie działa do tej pory?

- Wobec braku części zamiennych oraz ewentualnych możliwości, a także wysokich kosztów ich wytworzenia, podjęliśmy decyzję o awaryjnej wymianie urządzenia. W związku z tym konieczne jest przeprowadzenie prac budowlanych w szybie windy, instalacjach, a także przygotowanie nowych rozwiązań zgodnych z obecnie obowiązującymi przepisami - wyjaśnia Metro Warszawskie. Jednak i tu wykonawca natrafił na niemałe przeszkody związane między innymi z koniecznością wykonywania podzespołów na specjalne zamówienie, utrudnioną dostępnością do modułów elektronicznych oraz ze względu na ograniczenia na rynkach międzynarodowych.

Winda ruszy w wakacje?

- Według informacji od serwisanta, wymiana nastąpi bezzwłocznie po dostarczeniu odpowiednich części zamiennych - termin zakończenia prac został wyznaczony na lipiec br. Po zakończeniu prac oraz obowiązkowych odbiorach, wykonywanych przez państwowe organy dozoru technicznego, urządzenie zostanie oddane do użytku - informuje Metro Warszawskie.

(db)

.
 

Komentarze (1)

# Wredny Kocur

05.07.2023 12:18

NIGDY. Schody ruchome są roz*** miesiąc po tym, jak przez kolejny były nieczynne z powodu przeglądu technicznego! To jakaś farsa. Na Marymoncie tylko co parę miesięcy zmieniają datę na kartce, bo już nawet całej kartki nie chce im się drukować. Nawet gdyby winda działała, to choćbym znowu był o kulach, to i tak do niej nie wejdcę, bo znowu stanie między piętrami albo zablokują się drzwi, jak już mi się dwukrotnie przytrafiło. Cała ekipa od utrzymania schodów i wind nadaje się do sądu tak, jak osoby, które uporczywie układają pod nie przetargi.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA