REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 1smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0
Wola

drogi »

 

Prymasa bez zjazdu w Czorsztyńską. "Przegraliśmy z ZDM"

  11 maja 2021

alt='Prymasa bez zjazdu w Czorsztyńską. "Przegraliśmy z ZDM"'
źródło: Facebook / Urszula Kęcik-Staniszewska - Wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Wola

Wbrew woli wolskich radnych drogowcy postanowili odciąć jeden ze zjazdów z ruchliwej trasy. Przekonują, że tak będzie bezpieczniej.

REKLAMA

autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

Historia zamknięcia zjazdu z trasy Prymasa Tysiąclecia w Czorsztyńską mówi wszystko o wpływie samorządu dzielnicy na warszawską rzeczywistość. Gdy radni poprosili drogowców o zajęcie się bezpieczeństwem na skrzyżowaniu, Zarząd Dróg Miejskich zrobił coś nieprzewidywalnego - przyjechał na miejsce z żółtymi betonowymi bandami.

Z Prymasa w Obozową

Żeby dostać się z trasy Prymasa Tysiąclecia na Obozową, kierowcy muszą teraz dojechać aż do Górczewskiej i skręcić w Deotymy. Mieszkańcy zdecydowali: Strąkowa zostaje dwukierunkowa Mieszkańcy zdecydowali: Strąkowa zostaje dwukierunkowa O zmianę organizacji ruchu na ul. Strąkowej od prawie 10 lat bój toczy Samorządowa Grupa Obywatelska nr 009 Jelonki Międzyprzemysłami, domagając się od władz dzielnicy wprowadzenia na osiedlu ruchu jednokierunkowego. Aby dowiedzieć się, co o takim pomyśle sądzą wszyscy mieszkańcy osiedla, radni z komisji polityki gospodarczej i komunalnej postanowili zorganizować konsultacje społeczne. Ich wynik potwierdził to, o czym pisaliśmy już wielokrotnie. Nikt, oprócz garstki mieszkańców ul. Strąkowej, zmian w organizacji ruchu nie chce. Wolscy radni nie chcieli takiego rozwiązania, ale na razie mogą ograniczać się do... wkurzenia.

- Niestety jako radni dzielnicy Wola przegraliśmy z ZDM - pisze radna Urszula Kęcik-Staniszewska. - Czorsztyńska zamknięta! A na odpowiedź na interpelację w sprawie liczby wypadków nadal czekam, od 23 marca. Nie zostawimy tak tego tematu! Jestem zła. #WkurzonaRadna

Wstąp do księgarni

Co planują drogowcy?

W ubiegłym miesiącu rzecznik ZDM Jakub Dybalski przekazał nam, że zamknięcie skrętu w Czorsztyńską nie jest docelowym rozwiązaniem.

- Przygotowujemy rozwiązanie, które w jakimś stopniu rozwiąże kłopot, ale ono dopiero jest tworzone i trudno mówić o szczegółach - usłyszeliśmy. - Wolscy radni chcieliby osobnego prawoskrętu w Czorsztyńską, ale to byłaby poważna przebudowa za duże pieniądze.

(dg)

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

biedronka 050 2biedronka 050 0

Komentarze (4)

# Bernadetta II

11.05.2021 22:29

Pozbyła się Warszawa największego idioty galasa (wojewódzkiego "inżyniera" ruchu) ale widać jego duch lub pilny uczeń nadal funkcjonuje w strukturach ZDM-u.
Biedne i pokrzywdzone to miasto, które jeszcze płaci takim cymbałom za cyrkowe występy (czytaj - decyzje).

# wolak1

12.05.2021 09:29

... - Przygotowujemy rozwiązanie, które w jakimś stopniu rozwiąże kłopot, ale ono dopiero jest tworzone i trudno mówić o szczegółach - usłyszeliśmy. - Wolscy radni chcieliby osobnego prawoskrętu w Czorsztyńską, ale to byłaby poważna przebudowa za duże pieniądze.
Co za urzędniczy bełkot! Po prostu nie chce się urzędasom ruszyć tyłka... Wystarczy przedłużyć rozbiegówkę z Obozowej i przesunąć ekrany. Żadna poważna inwestycja. Lokalna robota do wykonania w kilka miesięcy...
Radni-bezradni.
Od dłuższego czasu życie pokazuje, że radni dzielnic są niepotrzebni. Nic nie mogą ale chętnie przytulają kasę za nic...
Tylko zorganizowani obywatele mogą coś uzyskać. Wystarczy powołać komitet, wybrać przedstawicieli i atakować urzędy.
Niestety jest minus, trzeba to robić pro bono. A z tym w PL jest problem.

# kierowca bombowca

12.05.2021 12:03

Ktoś tam zginął albo kaleką został że trzeba było zamknąć ?
Jeżdżę tamtędy prawie codziennie i nigdy żadnej stłuczki nie wiedziałem.
Czasem jakieś hamowanie - na ale jak się jedzie powyżej setki to się zdarzyć może...
Teraz rondo na Górczewskiej korkuje się jeszcze bardziej.

REKLAMA

bck kino plenerowe 02 2bck kino plenerowe 02 0

# Kaizmierz

15.11.2022 16:11

Niestey, minął ponad rok a droga cały czas jest zamknięta
więcej na forum

REKLAMA

bck kino plenerowe 03 1bck kino plenerowe 03 2bck kino plenerowe 03 0

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni