REKLAMA

Puls Warszawy

zdrowie

 

Nowe poradnie dla dzieci w Dziekanowie Leśnym

  27 stycznia 2023

Nowe poradnie dla dzieci w Dziekanowie Leśnym
źródło: szpitaldziekanow.pl

Szpital Dziecięcy im. Dzieci Warszawy w podwarszawskim Dziekanowie Leśnym uruchomił dwie nowe poradnie specjalistyczne: ortopedyczną oraz ginekologiczną. Poradnie są odpowiedzią na rosnący popyt na usługi tego typu specjalistów.

REKLAMA

Nowa poradnia ortopedyczna oferuje świadczenia w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu u dzieci. Doświadczeni ortopedzi dziecięcy przyjmują wszystkich pacjentów w wieku do 18 lat. Aby zapisać dziecko, konieczne jest skierowanie. Duże zmiany w Instytucie Matki i Dziecka. Kolejne inwestycje w nowoczesność Duże zmiany w Instytucie Matki i Dziecka. Kolejne inwestycje w nowoczesność
W warszawskim Instytucie Matki i Dziecka otwarto przebudowany, wyremontowany i wyposażony budynek C, w którym będą prowadzone badania z zakresu diagnostyki molekularnej, obrazowej i metabolizmu. Pracownicy zaprezentowali również nowy ambulans.

Ortopeda w Dziekanowie Leśnym

- Szpital poszerza swoją ofertę dla okolicznych mieszkańców i wszystkich zainteresowanych leczeniem kompleksowym chorych dzieci. Lekarze działający w poradni nie tylko udzielą porad, ale w przypadkach koniecznych zakwalifikują dzieci do zabiegów, które zostaną wykonane w naszym szpitalu - mówi dr hab. Beata Jurkiewicz, kierowniczka pionu zabiegowego Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Ginekologia dla dziewczynek

Poradnia ginekologiczna dla dziewcząt oferuje świadczenia w zakresie ginekologii dziecięcej. Nie od dziś wiadomo, że w Polsce brakuje ginekologów dziecięcych a dostęp do nich jest często utrudniony.

- Utworzenie poradni ginekologicznej dla dzieci w szpitalu w Dziekanowie Leśnym stanowi kolejny krok w realizowanej od kilku lat koncepcji zapewnienia kompleksowej opieki naszym pacjentom. Możliwość konsultacji ginekologicznej uzupełni nasze możliwości diagnostyczne, w szczególności dotyczące pacjentek z zaburzeniami hormonalnymi i zaburzeniami budowy narządów moczowo-płciowych. Ginekolodzy dziecięcy uzupełnią grono naszych specjalistów, dzięki czemu nie będziemy już musieli przesyłać naszych pacjentek do konsultacji w innych ośrodkach - wyjaśnia dr Piotr Hartmann, kierownik pionu zachowawczego oddziału pediatrii.

- Lokalizacja poradni ginekologicznej w szpitalu dziecięcym z tak dużym zapleczem diagnostycznym i konsultacyjnym to również zapewnienie pacjentkom zgłaszającym się do poradni możliwości poszerzenia i kontynuacji diagnostyki specjalistycznej w jednym ośrodku. W razie potrzeby w trakcie jednej wizyty można również wykonać badanie ultrasonograficzne oraz badania laboratoryjne. W przypadku konieczności poszerzenia diagnostyki, pacjentki będą diagnozowane w oddziale pediatrii - dodaje.

Do poradni ginekologicznej dla dziewcząt można zapisać dziecko bez skierowania

(jok)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA