REKLAMA

atal zakatek harmonia 1atal zakatek harmonia 2atal zakatek harmonia 0
Legionowo

samorząd »

 

W jedności siła

  15 grudnia 2006

"Echo" rozmawia z Olgą Muniak, nowo wybraną wójt Jabłonny.

REKLAMA

norblin lipiec 02 2norblin lipiec 02 0

Jak może Pani skomentować wynik wyborów w Jabłonnie?

- Wynik wyborów jest efektem decyzji podjętej przez większość wyborców, która moim zdaniem nie powinna być komentowana. Chciałabym przy okazji zade-klarować, że będę ciężko pracować i dołożę wszelkich starań, aby efekty mojej pracy przekonały do mnie również te osoby, których nie udało mi się przekonać podczas kampanii.

Co będzie Pani priorytetem na tę kadencję?

- Stoję przed szeregiem wyzwań. Marriott nad Zalewem Zegrzyńskim. Jak będzie wyglądał? Marriott nad Zalewem Zegrzyńskim. Jak będzie wyglądał? Już wkrótce nad Zalewem Zegrzyńskim powstanie hotel Marriott. Nowoczesny obiekt pomieści około 200 pokoi i będzie pierwszym hotelem w Polsce wybudowanym w całości z ekologicznych modułów prefabrykowanych. Gdzie dokładnie powstanie? Najważniejsze z nich to budowa infrastru-ktury technicznej, czyli sieci wodociągowej, kanalizacji, dróg i oświetlenia oraz rozbudowa bazy lokalowej szkół prowadzonych przez gminę. Oczywiście proble-mów do rozwiązania, z którymi przyjdzie mi się zmierzyć, jako wójtowi, jest zdecydowanie więcej i o wszystkich będę starała się pamiętać i sukcesywnie je rozwiązywać.

Mieszkańcy Chotomowa uważają, że dotychczasowe władze nie poświęcały należytej uwagi potrzebom tej części gminy. Właśnie w Chotomowie zyskała Pani znaczną większość głosów. Jakie przedsięwzięcia planuje Pani podjąć na rzecz tego obszaru?

- Potrzeby Chotomowa w dużej części pokrywają się z potrzebami inwesty-cyjnymi dotyczącymi obszaru całej gminy. Mam tu na myśli budowę infrastruktury technicznej i drogowej. Dodatkowym palącym problemem, jeśli chodzi o Choto-mów, jest konieczność rozbudowy bazy lokalowej szkoły podstawowej w tej miejs-cowości i budowa gimnazjum. Jestem zdeterminowana te problemy rozwiązać.

Były wójt podpisał z ZTM list intencyjny dotyczący objęcia Jabłonny pierwszą strefą komuni-kacji. Czy będzie Pani kontynuować rozmowy z ZTM na ten temat?

- Stanowisko gminy Jabłonna nie zmieniło się w tym zakresie. Jesteśmy zainte-resowani współpracą z Warszawą odnośnie organizowania transportu publicznego i zamierzam podjąć rozmowy z ZTM na ten temat. Chciałabym nawet pójść nieco dalej i spowodować, aby komunikacją warszawską objęty został również Choto-mów. Mam nadzieję, że w wyniku rozmów z ZTM uda się wypracować takie warunki współpracy i finansowe, które zarówno rada gminy Jabłonna, jak i rada Warszawy zaakceptują, co będzie z korzyścią dla mieszkańców. A to oni są tu najważniejsi.

Metropolia Warszawska - czy przystąpienie do niej byłoby korzystne dla Jabłonny i dlaczego?

- Jak to mówią "w jedności siła". Dlatego też jestem zwolenniczką wspólnych działań Warszawy i gmin okołowarszawskich. Szczególnie, iż aglomeracja warszaw-ska - sformalizowana czy nie - jest faktem i jedynie wspólne działania mogą roz-wiązać wiele problemów mieszkańców całego obszaru, z którymi każda pojedyncza gmina samodzielnie sobie nie poradzi.

Rozmawiała MZ.

Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

Tech Research Studies 2Tech Research Studies 0

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

cmp moje zdrowie 3cmp moje zdrowie 0
Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida ostatnie miejsca 1olowkowa kraina swiatowida ostatnie miejsca 2olowkowa kraina swiatowida ostatnie miejsca 0

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni