REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Mokotów

budżet obywatelski

 

Park kieszonkowy obok stacji metra?

  30 marca 2023

Park kieszonkowy obok stacji metra?
źródło: bo.um.warszawa.pl

Utworzenie parku kieszonkowego po południowej stronie skrzyżowania al. Wilanowskiej z Puławską - to główny cel projektu złożonego do budżetu obywatelskiego dla mieszkańców Mokotowa.

REKLAMA

- Tereny leżące bezpośrednio przy skrzyżowaniu ulic Wilanowskiej i Puławskiej, które pełnią funkcję jednego z największych węzłów komunikacyjnych w Warszawie, niestety są w szczątkowym stopniu zagospodarowane. Zorganizowanie parku kieszonkowego w jednym z narożników tego skrzyżowania pozytywnie wpłynie na krajobraz i estetykę tej części miasta - przekonuje Adrian Wołczuk, który złożył projekt do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego Mokotowa.

Co powstanie obok metra Wilanowska?

- Warto zwrócić uwagę, że teren planowanego projektu jest obecnie bardzo zaniedbany, chodniki są zdewastowane i źle zorganizowane względem wybudowanych w ostatnich sześciu latach budynków, czego dowodzą liczne przedepty - wyjaśnia projektodawca. InPost ufunduje zieleń na Wyględowie. Umowa z ratuszem podpisana InPost ufunduje zieleń na Wyględowie. Umowa z ratuszem podpisana
Zarząd Zieleni zawarł z największą firmą "paczkomatową" umowę w ramach Zielonego Funduszu dla Warszawy. Przewiduje ona m.in. budowę tzw. parku kieszonkowego, czyli niewielkiego skweru.

Za 700 tys. zł wykonany zostałby projekt parku kieszonkowego, później nastąpiłaby renowacja chodnika od ul. Wilanowskiej do ul. Radziwiłła, wymiana zdewastowanej wylewki betonowej od Puławskiej do Radziwiłła, wykonanie chodnika łączącego się z istniejącymi chodnikami od ulic Wilanowskiej i Puławskiej, wykonanie oświetlenia, ustawienie minimum czterech ławek, stojaka na rowery i koszy na śmieci. Projekt przewiduje też nasadzenie dużych drzew i licznych krzewów, łąki kwietnej oraz wielu gatunków roślin ozdobnych zachowujących walory przyrodnicze przez cały rok. Zanim mieszkańcy dadzą się uwieść pomysłowi w czerwcowym głosowaniu, wpierw ocenią go urzędnicy pod kątem formalno-prawnym. Ewentualna realizacja w przyszłym roku.

(jr)

.
 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA