REKLAMA

Targówek

kronika policyjna »

 

Uliczne wyścigi w Warszawie. Wielka akcja policji, 579 mandatów

  7 lutego 2023

alt='Uliczne wyścigi w Warszawie. Wielka akcja policji, 579 mandatów'
źródło: Facebook / WNR Warsaw Night Racing

Policyjny śmigłowiec, najszybsze dostępne radiowozy, pies wyszkolony do wykrywania narkotyków - takie siły skierowała warszawska policja do zwalczania ulicznych wyścigów odbywających się w sobotnią noc. Łączna kwota mandatów przekroczyła 60 tysięcy złotych.

REKLAMA

- W ciągu zaledwie kilku godzin skontrolowaliśmy ponad 540 kierujących, nałożono 579 mandatów na kwotę ponad 60 tysięcy złotych - poinformował nadkomisarz Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Uliczne wyścigi w Warszawie

Policjanci skierowali do kontroli ulicznych wyścigów ogromne siły. W rezultacie siedem osób straciło prawo jazdy za przekroczenie o 50 km/h dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Nocne wyścigi na ulicach Warszawy. "Policja walczy jak może" Nocne wyścigi na ulicach Warszawy. "Policja walczy jak może"
Rajdy samochodowe i drifty organizowane w różnych częściach miasta wzbudziły zainteresowanie posłów z okręgu warszawskiego Magdaleny Biejat i Adriana Zandberga.
Zatrzymano także 25 dowodów rejestracyjnych oraz zabezpieczono nielegalne substancje.

- Akcja koordynowana była przez wydział do walki z przestępczością samochodową. Brał w niej udział cały skład grupy Speed Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, a także policjanci Oddziałów Prewencji Policji, Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego oraz wszystkich komend rejonowych i powiatowych garnizonu stołecznego - powiedział nadkomisarz.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Warsaw Night Racing

W sobotę Trasą Toruńską (S8) przejechali kierowcy zrzeszeni pod szyldem Warsaw Night Racing, którzy świętowali ósme urodziny inicjatywy. Jak zapewniają w mediach społecznościowych, nie popierają piractwa drogowego, nie łamią prawa i nie odpowiadają za uczestników zlotu, którzy naruszają przepisy ruchu drogowego.

- Policja odrobiła lekcje z zeszłego roku i można by rzec, że trochę ich wczoraj było. Odwiedził nas policyjny śmigłowiec i latał za nami przez pół nocy. Było nieco zimno, ale atmosfera "ogrzewała" i wprowadzała w naprawdę dobry humor - czytamy w podsumowaniu wydarzenia.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Observator

07.02.2023 14:57

Czyli niespełna 104 zł wyniosła średnia wysokość jednego mandatu - czy te cyferki z artykułu są aby na pewno prawidłowe? Poza tym więcej mandatów niż skontrolowanych kierowców, czyli 39 kierowców dostało po dwa mandaty, jak to?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe