REKLAMA

Wola

inwestycje »

 

Inwestycyjny pat na Odolanach? Ordona czeka na remont

  22 maja 2023

alt='Inwestycyjny pat na Odolanach? Ordona czeka na remont'
źródło: bip.warszawa.pl

Klepisko, pełno dziur, wgłębień i kolein, błoto, porozrzucane połamane płyty chodnikowe oraz gruz, a także krzywo powbijane betonowe słupy - tak wygląda teren przy Ordona 5 na warszawskich Odolanach.

REKLAMA

Drogowcy przekonują, że jest to teren zielony, a więc poprosili Zarząd Zieleni o rekultywację trawnika oraz montaż ogrodzeń lub nasadzenie roślin w sposób uniemożliwiający wjazd samochodów. Z ich opinią nie zgadza się Zarząd Zieleni, który korespondencję w sprawie zdewastowanego terenu prowadzi z Zarządem Dróg Miejskich już od 2021 roku.

Zapuszczony teren przy Ordona

- Wskazany teren przed rozpoczęciem budowy osiedla i drogi wewnętrznej nie był terenem zieleni i stanowił dojazd do punktów usługowych, co obrazują zdjęcia archiwalne oraz przebieg granic terenu naniesiony na mapę zasadniczą. Warszawa proponuje Poczcie Polskiej zamianę działek. Chcą szkoły na Odolanach Warszawa proponuje Poczcie Polskiej zamianę działek. Chcą szkoły na Odolanach
Poczta Polska skutecznie wyprzedaje bardzo cenne nieruchomości w rejonie ulicy Worcella na Odolanach. Jedną z nich chciałoby przejąć miasto pod cele oświatowe. Władze Warszawy są na tyle zdeterminowane, że zaproponowały nawet wymianę działek.
O przeznaczeniu tej działki świadczy także zjazd z ul. Ordona, który jest do dzisiaj - argumentuje dyrektorka Zarządu Zieleni Monika Gołębiewska-Kozakiewicz.

Wolska radna Ewa Statkiewicz nie odpuszcza tematu. Tym razem zwróciła się o pilne i skuteczne zajęcie się problemem terenu w okolicy budynku mieszkalnego przy ul Ordona 5, na wysokości piekarni Grzybki, sklepu Stacja Ordona i paczkomatu InPost.

- Wnoszę do zarządu dzielnicy o ustalenie, na jakim etapie są rozmowy Zarządu Zieleni lub Zarządu Dróg Miejskich z deweloperem w sprawie zagospodarowania tego terenu - dopytuje radna i prosi o włączenie się władz dzielnicy do projektowania i zagospodarowania tego terenu. - Biorąc pod uwagę olbrzymie zainteresowanie mieszkańców i prasy, uciążliwość i długotrwałość istnienia problemu, liczę na szybkie i efektywne działania zarządu dzielnicy - dodaje.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Inwestycyjny pat na Woli?

Jak się okazuje, ZDM już od dawna prowadzi ze spółką JW Construction rozmowy w sprawie zawarcia umowy w trybie ustawy o drogach publicznych. Jak wyjaśniają urzędnicy, jeszcze w październiku 2019 roku spółka złożyła wniosek o zawarcie umowy użyczenia na przebudowę pasa drogowego ul. Ordona, polegającą m.in. na wykonaniu połączenia projektowanej drogi gminnej z ul. Ordona. W związku z brakami formalnymi we wniosku wielokrotnie wzywano JWC do jego uzupełnienia, co jednak nie nastąpiło.

Ostatecznie udało się zorganizować spotkanie z przedstawicielami spółki. Jak informuje ZDM, 11 października przesłano inwestorowi nowy projekt umowy dotyczący wykonania połączenia projektowanej drogi gminnej z ul. Ordona oraz przebudowy skrzyżowania ul. Ordona z Jana Kazimierza.

- Do dnia dzisiejszego, do Wydziału Infrastruktury Drogowej dla Dzielnicy Wola nie wpłynęła informacja o wykonaniu wspomnianego połączenia drogowego - informuje naczelnik Wydziału Infrastruktury Drogowej m.st. Warszawy Katarzyna Lubańska.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (3)

# kostka

02.06.2023 17:01

Najpierw trzeba wyeliminować ciężki transport z Ordona i dopiero wtedy inwestować w nową jezdnię , betoniarki rozjada wszystko

# TakaPrawda

10.06.2023 00:36

Zamknijcie ten przejazd. To jakiś koszmar i kolejny pokaz urzędniczej niemocy jak Czarny Kot. Tak samo jak i cała Ordona. Gdyby ktoś naprawdę chciał rozwiązać problem to by go rozwiązał, ale tutaj chodzi o to, żeby pokazać , że wykonuje się jakieś ruchy chociażby pozorne. Żenada.

# Kostek86

04.03.2024 14:36

TO jest porażające jak bardzo pokazuje to nieudolnośc komunikacyjną. Ludzie potrafią się kłócić o tak małe i błache sprawy jak wstawienie bezuzytecznych metowych ławek z grającą muzyczką, a nie potrrafią załatać drogi, po której dwóch stron znajdują się dwa przedszkola, piekarnia itp. Przechodzą tam setki ludzi codziennie. Obywatel zgłosił raz czy dwa.. nic się w te kwestii ie zadziało więc odpuszcza i przyzwyczaja siebie i innych do "nie interesuje mnie to" ... zaczyna się to własnie od takich małych rzeczy... a pożniej konczy na tragedii, kiedy w biały dzień człowiek nie reaguje na krzywdę drugiego człoweka.
ZWRACAM SIE Z PROŚBĄ - jako szary obywatel - o interwencję w tej sprawie.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy