REKLAMA

Wola

budżet obywatelski »

 

Fontanna z żabkami ponownie zdobi Muranów

  23 maja 2023

alt='Fontanna z żabkami ponownie zdobi Muranów'
źródło: ZGN Wola

Z ogromnymi trudnościami, bo miała powstać jeszcze w 2019 roku, ale jednak udało się - fontanna z charakterystycznymi żabkami siedzącymi wokół basenu z wodą w końcu zdobi Muranów. Inauguracja odbyła się 17 maja.

REKLAMA

- "Żabki muranowskie" wróciły na stare włości. Co prawda fontanna została przesunięta trochę w stosunku do oryginalnej, ale za to teraz żabki radują oczy mieszkańców w nieco bardziej zacisznym miejscu - cieszą się z wykonanej inwestycji pracownicy wolskiego Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami.

Starsi mieszkańcy Muranowa wspominają fontannę z żabkami

- Naprzeciwko sądów na Lesznie przez blisko 50 lat funkcjonowała słynna fontanna z żabkami. Bitwa o jedno miejsce postojowe na Nowolipkach Bitwa o jedno miejsce postojowe na Nowolipkach
Posiadacze czterech kółek na co dzień doświadczają problemu braku miejsc postojowych na Woli. Jak się okazuje, nawet wygospodarowanie niewielkiego skrawka klepiska, pod zaledwie jedną miejscówkę, stanowi nie lada problem.
Starsi mieszkańcy Muranowa wspominają, że było to ich ulubione miejsce z dzieciństwa. W internetowym archiwum fotografii istnieje duży zbiór zdjęć dzieci pozujących przy fontannie z żabkami. Teraz jest tu sklep. Dwie odnowione rzeźby żabek stoją w jego środku. Jednak właściciel nie ma na nie pomysłu. Samotne i bez kontekstu zerkają na klientów między regałami. Pozostała para żabek wita nieśmiało seniorów wchodzących do świeżo wyremontowanego "Ośrodka Nowolipie" (ul. Nowolipie 25B) - w 2018 roku przypomniał o losach czterech żabek z fontanny autor projektu, który po latach doprowadził - za sprawą mieszkańców głosujących nad budżetem obywatelskim - do odtworzenia fontanny.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Fontanna na Woli nie bez problemów

Nad fontanną z czterema żabkami na Muranowie zawisło fatum. Z końcem kwietnia 2019 roku opublikowano ogłoszenie o wyborze oferty. Przygotowano nawet umowę z wykonawcą, jednak ten odmówił podpisania jej. Urzędnicy musieli powtórzyć przetarg, do którego tym razem nikt się nie zgłosił. Realizacja projektu w 2019 roku - jak wymagał tego budżet obywatelski - stała się niemożliwa. W kolejnym roku przetarg ponownie nie spotkał się z zainteresowaniem żadnej firmy. Na domiar złego, ze względu na wybuch pandemii koronawirusa i zamknięcie uczelni, studenci z Akademii Sztuk Pięknych nie mogli wykonać renowacji figur żabek. Renowacja przeciągnęła się zatem o wiele miesięcy, a w międzyczasie wprowadzano nowe aneksy pozwalające wykonawcy fontanny, którego w końcu udało się znaleźć, na wydłużanie terminu zakończenia inwestycji. Ostatecznie, dopiero teraz możemy podziwiać efekt końcowy.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (4)

# Mieszkanka Muranowa od 25 lat

24.05.2023 09:40

A dokladnie gdzie jest ta fontanna? Bo nie wszyscy mieszkancy są starzy i wiedza?

# Mikusia

24.05.2023 12:22

Już odpowiadam:na podwórku przy ul.Nowolipie 21
Pozdrawiam

# klocek

31.05.2023 15:34

Ale bzdury, fajnie że za naszą kasę :)

REKLAMA

# Arpa61

04.06.2023 07:44

Dobrze, aby Straż Miejska czasem tamtędy przeszła. Pamiętam stare żaby porozwalane przez bandziorów... Serce się ściskało.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break