REKLAMA

Wola

inwestycje »

 

Warszawa proponuje Poczcie Polskiej zamianę działek. Chcą szkoły na Odolanach

  18 maja 2023

alt='Warszawa proponuje Poczcie Polskiej zamianę działek. Chcą szkoły na Odolanach'
źródło: Poczta Polska

Poczta Polska skutecznie wyprzedaje bardzo cenne nieruchomości w rejonie ulicy Worcella na Odolanach. Jedną z nich chciałoby przejąć miasto pod cele oświatowe. Władze Warszawy są na tyle zdeterminowane, że zaproponowały nawet wymianę działek.

REKLAMA

Przed trzema miesiącami informowaliśmy o tym, że 2,4 hektarowa działka na rogu Wolskiej i Sowińskiego na warszawskich Odolanach została sprzedana przez Pocztę Polską znanemu deweloperowi. Wartość transakcji szacuje się na ponad 113 mln zł. Nabywca już złożył wniosek o rozbiórkę istniejących obiektów. Potrzebna potrzebna od zaraz. Mieszkańcy Odolan odcięci od komunikacji miejskiej na stałe? Potrzebna potrzebna od zaraz. Mieszkańcy Odolan odcięci od komunikacji miejskiej na stałe?
W połowie stycznia zostało zawieszone kursowanie autobusu linii 228 ul. Potrzebną ze względu na katastrofalny jej stan. Jak się okazuje mieszkańcy tej części Odolan mogą już wkrótce zostać kompletnie odcięci od możliwości przejazdów autobusem.
Zapewne powstanie duże osiedle mieszkaniowe z lokalami usługowymi.

Cenny teren Poczty

Teren charakteryzuje bezpośrednie sąsiedztwo przystanku tramwajowego i dojazd komunikacją miejską w 18 minut do ścisłego centrum Warszawy. Zatem nie dziwi, że nieruchomości na tym obszarze są łakomym kąskiem dla deweloperów, którzy są w stanie zapłacić krocie za działki Skarbu Państwa. Wiedzą o tym też w Poczcie Polskiej, która zamierza sprzedać jeszcze cenniejszą działkę na Odolanach. Na jej fragmencie wolski samorząd chciałby wybudować szkołę. Cena wywoławcza nieruchomości przy Worcella to 140 mln zł. 4,3-hektarowy teren nie jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego, nad którym warszawski ratusz pracuje od dwunastu lat. W jego projekcie wpisano w tym miejscu tereny oświatowe i usługi publiczne. Natomiast Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego m.st. Warszawy przewiduje w tym miejscu kolejne bloki mieszkalne.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Szkoła ponad podziałami

- W maju 2021 roku burmistrz Woli zwrócił się do Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła o nieodpłatne przekazanie nieruchomości z zasobu Skarbu Państwa na rzecz budowy szkoły na Odolanach - przypomina wolska radna Joanna Tracz-Łaptaszyńska.

- W lipcu 2021 roku radni dzielnicy Wola jednogłośnie poparli w głosowaniu apel wolskich samorządowców o przekazanie miastu nieruchomości przy Worcella pod budowę szkoły - dodaje przewodnicząca rady dzielnicy Ewa Statkiewicz. We wrześniu 2021 roku Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł zadeklarował poparcie dla pomysłu przekazania nieruchomości samorządowi. Niestety, ani poparcie radnych z partii rządzącej, ani wojewody nie przyczyniło się do tego, by na Odolanach mogła powstać szkoła.

REKLAMA

Czy Sasin się zgodzi?

Jak przekonują samorządowcy, mimo oddania do użytku w tym roku nowej szkoły przy ul. Karlińskiego, potrzeba wybudowania kolejnej jest cały czas aktualna. Zwłaszcza, że na Odolanach przybywa nowych osiedli.

- Niestety, nie dysponujemy odpowiednim terenem pod taką budowę. Dlatego od dawna staramy się pozyskać działkę od Skarbu Państwa, który ma duży zasób nieruchomości w tej części miasta - informuje burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski. W bój o działkę włączyły się też władze Warszawy. Wiceprezydent Michał Olszewski zwrócił się do ministra aktywów państwowych Jacka Sasina o nieodpłatne przekazanie odpowiedniej działki przy Worcella. Gdyby takie rozwiązanie nie wchodziło w grę, miasto zapewniło, że jest gotowe na rozmowę o zamianie nieruchomości. Jakiej? Na razie nie wiadomo.

(jr/jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy