REKLAMA

Wola

drogi »

 

Remont Gibalskiego coraz bliżej. Kiedy ruszą prace?

  15 marca 2024

alt='Remont Gibalskiego coraz bliżej. Kiedy ruszą prace?'
materiał prasowy

Wolski ratusz robi kolejne podejście do remontu ul. Gibalskiego. Kompleksową modernizację przejdzie odcinek od ul. Żytniej do Mireckiego, a dzielnica otworzyła właśnie koperty z ofertami firm, które chcą wykonać dokumentację projektową inwestycji.

REKLAMA

Modernizacja zakłada całkowity remont nawierzchni jezdni i chodników, a także poprawę odwodnienia oraz wymianę latarni i założenie zieleni przyulicznej.

Gibalskiego do remontu

- Wszystko wskazuje na to, że ul. Gibalskiego w końcu doczeka się planowanego od dawna remontu - mówi burmistrz Krzysztof Strzałkowski.

Wcześniej planowano inwestycję w formule "zaprojektuj i zbuduj", ale trzeba było unieważnić postępowanie. Teraz są już oddzielne postępowania na projekt budowlany oraz na realizację robót w terenie. Urzędnicy właśnie otworzyli koperty z ofertami na pierwszy krok. Najkorzystniejszą złożyła firma, która zaoferowała projekt za niecałe 120 tys. zł. Jeżeli dojdzie do podpisania umowy z wykonawcą, będzie on miał 15 tygodni na dostarczenie kompleksowej dokumentacji.

Kup bilet

Czekamy od lat

Wszystko wskazuje na to, że za cztery miesiące wolski ratusz będzie posiadał komplet dokumentów, które pozwolą rozpocząć jakże ważną przebudowę ulicy.

- Ulica jest w kiepskim stanie, dlatego chcemy wymiany całej nawierzchni jezdni i chodników na odcinku od Żytniej do Mireckiego. Chcemy też, aby wykonawca zaplanował remont oświetlenia i zaopiekował się przyuliczną zielenią - mówi wolski radny Tomasz Kruszyński.

Samorząd ma zaplanowane na ten cel ponad 3,9 mln zł. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby jesienią rozpisać przetarg na prace w terenie.

JR

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Arpa61

16.03.2024 11:59

Jak jeszcze nasza Umiłowana Władza postawi śmietnik między Karolkową a Gibalakiem przy ogrodzeniu akademika to będzie pełnia szczęścia. Był kiedyś, ale akademik zajął teren poprzedniego śmietnika, który teraz jest czymś akademickim. Bo, okazało się, że ów śmietnik jest bezprawnie (?) na terenie akademika. Ot, graniczne starcie śmietnikowe. Akademik:mieszkańcy, akademik 1:0. Jak do tej pory. PS Trzy śmietniki mieszkańców obu okolicznych podwórek się przelewają... Ohydna wizytówka Warszawy i Woli, i tubylców wobec cudzoziemców i tuziemców mieszkających w akademiku i odwiedzających go licznie.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA