REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

budżet obywatelski

 

Ulica Dywizjonu 303 poczeka na zieleń. Na razie zabrakło szczęścia

  19 listopada 2022

Ulica Dywizjonu 303 poczeka na zieleń. Na razie zabrakło szczęścia
KK

Oczekiwany przez mieszkańców plan zielonej metamorfozy fragmentu ulicy Dywizjonu 303 zostanie zrealizowany znacznie później niż planowano. W ubiegłym roku projekt z budżetu obywatelskiego autorstwa Konrada Kasprzaka zyskał blisko półtora tysiąca głosów.

REKLAMA

Projekt przewiduje odświeżenie terenu i zasadzenie roślinności między chodnikiem a torami tramwajowymi na odcinku ulicy Dywizjonu 303 od numeru 113 do 175. Więcej zieleni na Bemowie

- Na tym odcinku znajduje się kilka przedszkoli i żłobków - pisał pomysłodawca. - Z racji małej liczby drzew i krzewów oraz praktycznie braku ławek, ulica nie stanowi atrakcyjnego miejsca do spacerowania dla rodzin z dziećmi, seniorów i spacerowiczów ze zwierzętami.

Obecnie pas zieleni biegnący wzdłuż ul. Dywizjonu 303 obsadzony jest niskimi, gęstymi krzewami.

Autor projektu wylicza ich mankamenty: nieestetyczny wygląd jesienią i zimą, korzystne warunki dla rozwoju populacji szczurów oraz pracochłonne utrzymanie i czyszczenie trawników.

REKLAMA

Warszawiacy chcą drzew

- Na całym odcinku chodnik usytuowany jest między linią tramwajową a ulicą, dlatego miejscami roślinność powinna być wyższa, aby oczyszczać powietrze i zmniejszać wpływ spalin na nasze zdrowie - pisze Konrad Kasprzak. - Roślinność powinna być zaplanowana tak, by nie ograniczać widoczności uczestnikom ruchu i nie stwarzać zagrożenia. W miejscach, gdzie ulica graniczy z chodnikami, roślinność powinna stanowić estetyczny pas zieleni.

W projekcie przewidziano nasadzenie zimozielonych świerków serbskich i wiśni piłkowanych. W sumie przy ul. Dywizjonu 303 pojawi się 40 drzew, a także żywopłot z krzewów liściastych i iglastych. Planowane są też budki dla ptaków i owadów.

REKLAMA

Problemy z ofertami

Ostateczny koszt wykonania projektu nie jest jeszcze znany, bo - jak dowiedzieliśmy się od autora projektu - trzeba powtórzyć przetarg. Powód? W obu złożonych ofertach były błędy. Urząd dzielnicy ma powtórzyć przetarg dopiero w marcu.

(db)

.
 

Czytaj na ten temat

Komentarze (1)

# Bobster

19.11.2022 09:45

W marcu? A nie lepiej od razu? Tak na wszelki wypadek gdyby znow byly blędy :)
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA