REKLAMA

Bielany

drogi »

 

Ulica zmienia oblicze. Kiedy koniec remontu Doryckiej?

  13 maja 2024

alt='Ulica zmienia oblicze. Kiedy koniec remontu Doryckiej?'
źródło: Urząd Dzielnicy Bielany

Zaglądamy na ulicę Dorycką na Wrzecionie, na której od trzech miesięcy trwa remont. Prace prowadzone są na obu jej nitkach, w rejonie tzw. okrąglaka.

REKLAMA

Jak informuje urząd dzielnicy, wykonawca ułożył już nowe krawężniki i płyty chodnikowe. Przygotował także podbudowę jezdni, a także częściowo ułożył kostkę w miejscu przyszłych zatok parkingowych oraz parkingu przy zachodniej nitce.

Obawy o utratę miejsc postojowych

Zmotoryzowani mieszkańcy osiedla mają obawy, że po remoncie znacznie zmniejszy się liczba miejsc parkingowych. Tym bardziej że parkowanie na tej ulicy miało charakter zwyczajowy, co wyjaśniała przed rozpoczęciem remontu rzeczniczka bielańskiego ratusza. Mieszkańcy parkowali od lat w miejscach, w których zgodnie z przepisami nie powinni tego robić. Chodzi o obszar 10 metrów przed przejściami dla pieszych, czy wyjazdami z posesji. Kierowcy parkowali też po obu stronach jezdni, częściowo na zbyt wąskich chodnikach. Ulica nigdy nie była remontowana, zaś projektowano ją w czasach, kiedy nie przewidywano tak dużej liczby samochodów.

- Ponieważ oznakowanie nie sankcjonuje miejsc postojowych, nie jest możliwe ich wyliczenie, tym bardziej że mieszkańcy parkują w pasie drogowym wszędzie, gdzie tylko jest wolna przestrzeń, nawet tam, gdzie jest to niedozwolone. Stąd potrzeba uporządkowania parkowania w rejonie ul. Doryckiej. Kierowcy będą zatrzymywać auta po jednej stronie ulicy, na obu nitkach. Zostaną na nich wyznaczone pasy postojowe. Chodniki będą w całości do dyspozycji pieszych - informowała Magdalena Borek.

Wstąp do księgarni

Co słychać na budowie?

Prace prowadzone są na nitce wschodniej, przy wlocie nitki zachodniej. Obecnie usuwane są tam stare elementy drogi i prowadzone roboty ziemne związane z kanalizacją.

Te fragmenty ul. Doryckiej, gdzie aktualnie toczą się prace, są zamknięte i nie można na nich parkować. To utrudnienie dla kierowców równoważy tymczasowy parking, utworzony w rejonie bloków Dorycka 5 i 7 - w miejscu zarezerwowanym pod przedłużenie ul. Nocznickiego do Marymonckiej. Prace za ponad 5 mln zł mają zakończyć się na przełomie września i października.

REKLAMA

Co zmieni się na Doryckiej?

Jezdnie obu nitek zyskają nową nawierzchnię asfaltową. Plan prac zakłada wymianę podbudowy, która będzie wykonana od nowa, do głębokości około pół metra. Na chodnikach ułożone zostaną estetyczne płyty o wymiarach 50 x 50 cm, zaś na wjazdach na posesje i parkingi oraz w dwóch zatokach postojowych na wschodnim odcinku pojawi się betonowa kostka. Remont przejdzie też parking przy zachodniej nitce ul. Doryckiej. Do tego dojdzie wymiana 31 latarni. Skrzyżowanie obu jezdni tej ulicy, na wysokości bloku Marymoncka 159, będzie wyniesione. Dzięki temu ruch zostanie uspokojony, co poprawi bezpieczeństwo. Przybędzie zieleni: 17 drzew i ponad 2100 krzewów oraz 1670 m2 trawników.

MB

 

REKLAMA

Komentarze (10)

# Marian

13.05.2024 13:55

"estetyczne płyty o wymiarach 50 x 50 cm" - a za komuny to były be i wymieniali na kostkę

# Kolo

14.05.2024 07:47

Wreszcie ulica będzie wyglądała jak ulica, a nie jak slums (tak jak było przed remontem). Może też wreszcie będzie trochę porządku z tym parkowaniem, bo ilość tego złomu była zatrważająca. Co niektórzy jakby mogli, to by tymi gruchotami wjechali na dach budynków. Mam nadzieję, że straż miejska będzie egzekwować organizację ruchu i parkowania oraz odholowywac. Jest tylko jedna uwaga aby od razu montować ogrodzenia skwerow, elementów zieleni etc bo inaczej rozjada to w ciągu tygodnia lub zrobia z tego szalet dla psów. Bez ogrodzenia każdy element zieleni będzie natychmiast zdewastowany przez psy lub samochody. To tylko taka uwaga techniczne na zasadzie postulatu (szkoda żeby praca i pieniądze publiczne były zmarnowane przez zniszczenie nasadzen). I jeszcze jedno pytanie, po kiego grzyba ktoś zaprojektował na części tej ulicy trylinke. Toż to szybko ulegnie degradacji i powoduje hałas dla okolicznych budynków. Czy nie można było tego normalnie wyasfaltowac?

# Zwykły mieszkaniec

14.05.2024 09:16

Fatalnie że likwidują miejsca parkingowe, można było spokojnie zakupy zrobić w okrąglaku, a dla kogo będzie ta ogrodzona zieleń ?? Teraz można na leżaki koło hutnika posiedzieć

REKLAMA

# Mieszkaniec Bielan

14.05.2024 11:11

Będzie jak na Sokratesa , ładnie ale nie praktycznie , trzeba zwiększać a nie zmniejszać miejsca parkingowe , po co walczyć z mieszkańcami ?? To chyba dla ich komfortu te remonty powinny być , i chyba można pomyśleć o klientach okraglaka , oni czasem chcieliby podjechać do sklepów czy knajpy i zaparkować jak ludzie i jak było dawniej , i tyle

# Kolo

14.05.2024 18:59

A niby jaki nasz duży market w okraglaku, że musisz po przysłowiowe bułki samochodem jeździć? Trzeba wreszcie zacząć porządkować przestrzeń publiczna i ograniczać ilość tego złomu. Może trochę ruchu dla zdrowia i urody. Wyjdzie wszystkim tylko na dobre. Poza tym miasto nie jest od tego żeby gwarantować każdemu w nieograniczonej ilosci miejsca parkingowe. Generalnie zajęcie przestrzeń i publicznej powinno być płatne i to na tyle dużo, żeby przed zakupem gruchota ludzie się 100 razy zastanowili. Po co w miejscu gdzie jest świetna komunikacja tyle tych gratow. Nijak nie mogę tego zrozumieć. Jakby mogli to by do klatek schodowych wjezdzali.

# Normalny realista

15.05.2024 06:12

Jak rozumiem przeszkadza Ci jakiś gruxhot ale las słupków zamiast niego będzie już OK? Remont odetnie kupców okraglaka od świata jak na Sokratesa, pogadaj z najemcami tam, po remoncie tragedia bo nie ma gdzie zaparkować, wiele osób np wracają z pracy zatrzymywalo się przy okrąglaku na zakupy to normalne , kwiaciarnia ,pizza, spożywczaki, teraz z tym koniec, do uzbrojenia podjeżdża dużo klientów , a jak odbierzesz pizzę ? Odbijesz się od słupka , ale.popatrzysz sobie na ogrodzoną zieleń i to wg Ciebie lepiej ?? Powinno być lepiej dla ludzi a będzie sporo gorzej , tyle w temacie

REKLAMA

# Człowiek z wrzeciono

15.05.2024 17:58

Pan /Pani Koło to pewnie miłośnik spacerów , nie ma samochodu i nie lubi ludzi , i niestety te remonty są dla takich ludzi a nie dla 99% normalnych , szkoda że władzy dzielnicy brakuje zdrowego rozsądku, NIE dla likwidacji nawet 1 miejsca parkingowego

# Franek Wrzeciono

15.05.2024 18:04

na razie to ten remont jest dla tej ekipy co robi wszedzie syf i jest udręką dla mieszkańców i kupców , wszedzie pył, piach, kurz, tumany śmieci , wszędzie porozwalali a robi paru gości w jednym miejscu , a burdel jest na całej doryckiej i cała ulica zamknieta , paranoja , a jeszcze potym fantastycznym remoncie zniknie jak zwykle ostatnio w wawie sporo miejsc parkingowych, brawo Rafał i brawo burmistrz Grzegorz , super się bawicie kosztem mieszkańców

# Kolo

15.05.2024 18:12

Nie da się zlikwidować czegoś, czego nie ma. To po pierwsze. Po drugie mam samochód oraz garaz który kupiłem za 45 tysięcy za swoje pieniądze i nie oczekuje od nikogo niczego za darmo. To po drugie. Z samochodu korzystam stosunkowo rzadko, zasadniczo wtedy kiedy jest taka bezwzględna potrzeba (A nie po bułki czy przysłowiowe zapalki). To po trzecie. Pracuje z racji zawodu w 3 miejscach (różnych i oddalonych od siebie) i doskonale daje radę nie korzystając na codzień z samochodu (choć w jednej pracy mogę mieć podziemne miejsce postojowe, a w dwóch pozostałych miejsce do parkowania). To po czwarte. Samochód jest przydatny, ale trzeba umieć z niego korzystać i wtedy kiedy potrzeba, a nie traktować jako pierwszy i podstawowy środek transportu. To po piąte. To jest wyłącznie kwestia nawyków (złych nawykow), a nie obiektywnej potrzeby (tak w 80 proc. przypadków). To po szóste. Lubię ludzi (byle inteligentnych), jestem szczupły, nie mam ohydnego otuszczonego brzucha, jestem sprawny, gdzie mogę to chodzę, ale głównie korzystam z transportu publicznego (pracując w 3 miejscach). I da się. To po siódme. Tak, wolę słupki niż zastawione blachosmrodami chodniki (chodnik to nie parking). To po ósme. Tak, uważam że za korzystanie z przestrzeni publicznej każdy powinien płacić, przy czym parkowanie pojazdu to korzystanie z przestrzeni publicznej. To po dziewiąte. Mam nadzieję, że zaspokoilem ciekawość i przecialem wszelkie ewentualne spekulacje.

REKLAMA

# Człowiek z wrzeciono

16.05.2024 22:01

Koło, winni się tłumaczą , pracuj sobie w tych 3 miejscach a daj ludziom żyć na wrzeciono i nie wypisuj farmazonów , widać że mało jesteś na osiedlu , wiadomo pracujesz cały czas ha ha
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe