REKLAMA

Bielany

Trwa budowa Gazociągu Warszawskiego. Utrudnienia na Bielanach

 

Trwa budowa gazociągu. Utrudnienia na Bielanach

  13 maja 2024

alt='Trwa budowa gazociągu. Utrudnienia na Bielanach'
źródło: Gaz-System

Rozpoczęta w ubiegłym roku budowa Gazociągu Warszawskiego, inwestycji kluczowej dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego aglomeracji warszawskiej, wkracza w kolejny etap robót. 13 maja rozpoczną się zasadnicze prace związane z budową Gazociągu Warszawskiego na terenie Bielan. Będą się one wiązały m.in. z wykonaniem wykopu i układaniem rur. Ponieważ gazociąg na terenie dzielnicy przetnie kilka ulic, w ich rejonie nastąpią czasowe utrudnienia w ruchu.

REKLAMA

Jak informuje Gaz-System od 13 maja do 18 lipca nastąpi "przekroczenie wykopem otwartym" drogi gruntowej w okolicy ulicy Kampinoskiej. W związku z tym mogą pojawić się trudności dla osób spacerujących w lesie. W tym samym czasie gazociąg powinien też przeciąć ul. Kampinoską, która będzie czasowo zamknięta. Kolejne prace na dalszych odcinkach rozpoczną się w czerwcu.

Gdzie i kiedy na Bielanach?

Od 10 czerwca do 5 sierpnia powinno nastąpić "przekroczenie wykopem otwartym" ul. Loteryjki. Podczas układania gazociągu droga będzie czasowo zamknięta. Zaś od 24 czerwca do 14 sierpnia nastąpi "przekroczenie bezwykopowe" asfaltowej części ul. Dziekanowskiej (dojazd do parkingu Cmentarza Północnego). Tutaj wykonawcy nie przewidują utrudnień. Od 15 lipca do 14 sierpnia roboty ziemne będą prowadzone w okolicy ulicy Dziekanowskiej, a w zasadzie pobliskiej drogi gruntowej, która zostanie rozkopana, zatem będą utrudnienia komunikacyjne dla pobliskich mieszkańców. W czasie układania gazociągu droga będzie czasowo zamknięta. Ostatni etap prac na Bielanach rozpocznie się 29 lipca potrwa do 23 sierpnia. W tym czasie ma nastąpić "przekroczenie wykopem otwartym" drogi gruntowej w Lesie Młocińskim. Dlatego jedynie dla spacerowiczów mogą pojawić się ewentualne trudności w lesie. Wykonawca zastrzega, że wskazane wyżej terminy realizacji prac mogą ulec zmianie.

Zapraszamy na zakupy

Masz pytanie o gazociąg?

Zgodnie z harmonogramem zasadnicze prace przy budowie Gazociągu Warszawskiego na terenie Bielan powinny potrwać do końca roku. Gaz-System zwraca uwagę, że trwające i planowane prace wiążą się m.in. ze wzmożonym ruchem pojazdów czy nagromadzeniem ciężkiego sprzętu, materiałów i maszyn budowlanych. Dlatego też prosi o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do oznaczeń ostrzegawczych w rejonie budowy. W przypadku wszelkich pytań Gaz-System uruchomił bezpośredni kontakt telefoniczny pod numerem 885-888-251 lub na adres mailowy: gazociag.warszawski@gaz-system.pl.

JR

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024