Trzy oferty na budowę S2 przez Wawer
20 stycznia 2015
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła koperty z ofertami na budowę wawerskiego odcinka południowej obwodnicy Warszawy. Najtańsza z nich opiewa na 562 mln zł.
Południowa obwodnica Warszawy (S2) kończy się obecnie na węźle z ul. Puławską na Ursynowie. Budowę jej dalszego ciągu GDDKiA podzieliła na trzy części: do ul.
Mieszkańcy chcą świateł na niebezpiecznej ulicy. Drogowcy odmawiają
Kilkudziesięciu mieszkańców osiedla Nadwiśle oczekuje montażu sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych na Trakcie Lubelskim przy skrzyżowaniu z ulicą Fiołków. Tymczasem Zarząd Dróg Miejskich nie ma zamiaru spełnić ich oczekiwań. Zamiast tego chwali się audytem bezpieczeństwa, który został wykonany w tym miejscu przed kilkoma laty.
Przyczółkowej (4,6 km z tunelem pod Ursynowem), do Wału Miedzeszyńskiego (6,5 km z mostem) i do węzła Lubelska (7,5 km z estakadami nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym).
Na budowę ostatniego odcinka, który oddzieli Miedzeszyn od Falenicy, złożono trzy oferty. Najtańsza - Warbudu - wynosi 562 mln zł, najdroższa - 715 mln zł. Inwestycja będzie realizowana w trybie "projektuj i buduj", w którym wykonawcy proponują technologię budowy. Podczas wyboru najlepszej oferty GDDKiA będzie musiała stwierdzić, czy zaproponowane rozwiązanie spełnia wszelkie wymogi i warunki umowy.
Zgodnie z aktualnym harmonogramem cała obwodnica, wraz z mostem łączącym Wawer i Wilanów, ma być gotowa najpóźniej w czerwcu 2019 roku.
DG
.



































