REKLAMA

Wawer

oświata »

 

Ranking "Perspektyw": licea z Wawra przeciętne

  19 stycznia 2015

alt='Ranking "Perspektyw": licea z Wawra przeciętne'
źródło: www.liceum76.edu.pl

Miesięcznik "Perspektywy" od 2004 roku prowadzi ranking polskich liceów i techników. Także w podziale terytorialnym - z ponad 150 warszawskich liceów stworzyło listę 100 liczących się. Wśród tej setki znalazły się trzy - z czterech - licea w Wawrze.

REKLAMA

Kryteria przyznawania punktów były proste: za osiągnięcia uczniów w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matur obowiązkowych i dodatkowych. Każdy z tych elementów miał swoją wagę przy ocenie ogólnej: olimpiady stanowiły 30% oceny ogólnej, "podstawowa" matura 25%, a przedmioty dodatkowe - 45%. Ile punktów zyskały wawerskie licea?

Trzeba przyznać, że do podium droga daleka. Najlepsze warszawskie LO - i jednocześnie najlepsze w całym kraju - to ochocki "Staszic", który zebrał odpowiednio 88,65, 92,24 i 90,66 pkt. Najwyżej sklasyfikowane liceum z Wawra, XXV LO im. Wybickiego, za olimpiady nie dostało nic, zaś z matur odpowiednio 69,68 i 33,96 pkt. To pozwoliło na zajęcie 65 miejsca.

Dużo niżej, bo na miejscu 83, znalazło się Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące im. Wisławy Szymborskiej. Ono także nie zdobyło punktów za olimpiady przedmiotowe, zaś z obowiązkowych przedmiotów maturalnych naliczono 61,66 pkt, a z dodatkowych - 32,04. W rezultacie NLO w porównaniu z rokiem ubiegłym spadło z 79 miejsca.

Ostatnie dzielnicowe liceum ujęte w zestawieniu "Perspektyw" to Katolickie Liceum w ZSO im. św. Pawła. W tym roku jest na miejscu 89, najniżej z dotychczasowych rankingów - ujmowane jest w nich od 2011 roku, kiedy to zajęło 72 miejsce. Rok później weszło na 55 lokatę, by w kolejnych edycjach zacząć spadać - najpierw na miejsce 60, a rok temu na 67. Nie miało punktów z olimpiad, z matury podstawowej uzyskało ich 68,54, a z dodatkowych przedmiotów maturalnych - 25,23.

Pełny ranking miesięcznika można znaleźć na stronie internetowej "Perspektyw".

(red)

 

REKLAMA

Komentarze (2)

# jonasz

19.01.2015 13:40

Z edukacją podobnie jak ze zdrowiem stało się zgodnie z zasadą " płacę , to wymagam" - rankingi, testy oraz komercjalizacja usług sprawia, że trwa "wypłukiwanie" nie tylko uczniów, ale również kadry nauczycielskiej w myśl zasady - lepiej być słabszym uczniem w lepszej szkole, niż dobrym w słabej ( i nauczycielem również), bo wtedy koncentrujemy się na jednostkach zorientowanych na sukces, za którym w przypadku szkól prywatnych stoi czesne. Cały proces prowadzi nie tyle do zdobywania wiedzy, poszerzania horyzontów, ile do podnoszenia zdawalności testów i poprawy miejsca w rankingu. Stąd, jak gimnazjum to Bajkowa, ewentualnie Wilgi, a jak liceum to najbliżej 19 -stka na Pradze Południe. Dzieciaki wstają, rodzice wożą i biznes się kręci. Sam Wawer traktowany, jako sypialnia stolicy, gdzie "za" filmem, teatrem i tak trzeba jechać "do Warszawy" jeszcze długo nie będzie atrakcyjny ani dla dawców, ani biorców edukacji.

# fred

08.02.2015 18:36

Paniusia idzie na spacerek z pieskiem przez park. Statystycznie rzecz ujmując oboje mają po trzy nogi. Tyle statystyka. W rzeczywistości od lat, a może i wieków o przyszłym życiu, także zawodowym decyduje pochodzenie, kasa, łóżko i może coś jeszcze...
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe