REKLAMA

REKLAMA

Legionowo

różne

 

Trzęsienie ziemi na szczytach władzy legionowskiej spółdzielni: Szymon Rosiak rezygnuje!

  1 kwietnia 2022

Trzęsienie ziemi na szczytach władzy legionowskiej spółdzielni: Szymon Rosiak rezygnuje!
DB

PRIMA APRILIS To już oficjalne! Wieloletni prezes Szymon Rosiak rezygnuje ze stanowiska. Władzę w spółdzielni przejmuje de facto Stowarzyszenie Legionowskich Lokatorów. Dla spółdzielców zapowiadają się rewolucyjne zmiany.

REKLAMA

Jak się dowiedzieliśmy, Szymon Rosiak wraz z wiceprezesem Markiem Petrykowskim zamierzają już wkrótce przejść na emeryturę. Nieoficjalnie zrezygnują ze swoich funkcji pod wpływem nacisków ze strony Stowarzyszenia Legionowskich Lokatorów, które od lat wytyka błędy włodarzom spółdzielni.

REKLAMA

Prezes rezygnuje

- Po tylu latach rządzenia czas na zasłużoną emeryturę - puszcza do nas oko prezes Szymon Rosiak. - Nie mam zamiaru blokować miejsca młodym aż do mojej śmierci. Niech inni się w końcu wykażą i poprowadzą legionowską spółdzielnię mieszkaniową w kierunku zmian na lepsze. Ja już mam dość a swoją decyzję ogłaszam już dziś, choć oficjalnie zrzeknę się stanowiska na czerwcowym "walnym".

Jedynym członkiem dotychczasowego zarządu SMLW, który utrzyma się na stanowisku, jest wiceprezes Agnieszka Borkowska. Jak na standardy skostniałego personalnie składu zarządu SMLW, pamiętającego jeszcze odległe czasy PRL-u, jest nową twarzą w zarządzie. Być może to właśnie ona stanie na czele legionowskiej spółdzielni mieszkaniowej, choć to nie jest jeszcze przesądzone.

REKLAMA

Kto nowym prezesem?

Kto obok Agnieszki Borkowskiej może już wkrótce zasiąść za sterami legionowskiej SMLW? Nieoficjalnie wymienia się dość mocno powiązanego ze Stowarzyszeniem Legionowskich Lokatorów Janusza Baranowskiego, który jednocześnie zasiada w Radzie Osiedla Jagiellońska SLMW. Mocno spekuluje się też o kandydaturze Bogdana Kiełbasińskiego, który jako lider stowarzyszenia Nasze Miasto Nasze Sprawy walczył o interesy zwykłych lokatorów, zwłaszcza tam, gdzie miał stanąć nowy blok, m.in. przy Broniewskiego.

Być może na czele spółdzielni stanie też ktoś z szeregowych i zaufanych ludzi dotychczasowego prezesa. Wymieniani są najważniejsi członkowie Rady Nadzorczej SMLW. Czerwcowe walne zgromadzenie spółdzielni zapowiada się zatem interesująco.

(oko)

 

Komentarze (3)

# Lol

01.04.2022 19:48

Prima aprilis nieśmiertelnego nic nie ruszy

# wsi24

01.04.2022 21:29

Zarobił razem z prezydentem z partii oszustów to teraz Kanary ! vide bank PKO BP

# obywatel

03.04.2022 23:18

Niestety komuchy zaczną wymierać dopiero na moją starość...

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA