REKLAMA

Bemowo

inwestycje »

 

Tramwaj na Powstańców za rok?

  24 października 2012

alt='Tramwaj na Powstańców za rok?'

Najwcześniej. Ile było już terminów? Wiele, ale urzędnicy pozwalają liczyć nie tylko kolejne terminy, ale także na to, że tramwaje na ul. Powstańców Śląskich na odcinku Radiowa - Górczewska pojadą pod koniec przyszłego roku.

REKLAMA

- Borykamy się z dużymi problemami dotyczącymi dokumentacji. Mam jednak nadzieję, że wkrótce ruszymy z budową. Ten projekt to jeden z moich priorytetów - mówi burmistrz Jarosław Dąbrowski. - Nie chcę tego tramwaju mieć znów na plakacie wyborczym. Chcę, żeby w dniu wyborów już jeździł.

Na czym polega problem?

- Realizacja inwestycji według projektu zgodnego z obowiązującym planem zagospodarowania mogła grozić paraliżem komunikacyjnym na głównej arterii komunikacyjnej Bemowa, wynikającym chociażby z braku lewoskrętów z kilku ulic w Powstańców Śląskich - mówi Michał Łukasik, rzecznik dzielnicy Bemowo.

Dokładniej opisuje sprawę Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich: - Czekamy na nową decyzję środowiskową, która umożliwi budowę trasy tramwajowej wzdłuż ul. Powstańców Śląskich na odcinku od Górczewskiej do Radiowej. Uzyskanie tej decyzji pozwoli nam na przygotowanie dokumentacji projektowej - informuje. - Dużym problemem jest przebieg wiaduktu nad trasą S8. Wiadukt nad ekspresówką i bocznicą kolejową przeznaczony na trasę tramwajową został zbudowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad pod innym kątem w stosunku do przyległego układu drogowego przewidzianego w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.

Tramwaje Warszawskie właśnie czekają na nową decyzję środowiskową, którą mają otrzymać na jesieni.
Możliwe jest dostosowanie projektowanego układu drogowo-tramwajowego do położenia wiaduktu, ale generuje to dodatkowe koszty związane z przebudową infrastruktury podziemnej przed budową trasy tramwajowej - wylicza problemy Michał Powałka.

Kup bilet

Tym razem się uda?

Decyzja środowiskowa powinna być jeszcze na jesieni br. Michał Łukasik, rzecznik dzielnicy Bemowo jest pełen optymizmu. - Budowa najpewniej ruszy na wiosnę i zakończy się na przełomie listopada i grudnia 2013 r. Liczymy na to, że teraz już wszystko przebiegnie pomyślnie i pod koniec przyszłego roku będziemy mogli się cieszyć z nowego połączenia pomiędzy Bemowem północnym a południowym - dodaje rzecznik.

Katarzyna Zawadzka

 

REKLAMA

Czytaj na ten temat

Komentarze (8)

# eRDe

24.10.2012 19:09

O, kolejny termin oddania linii tramwajowej:))

# z Bielan

24.10.2012 20:10

Ależ sobie "specjalistów" wybraliśmy...
Ręce i nogi opadają.
Chociaż w sumie się cieszę. Dopóki nie ma kompletnej linii tramwajowej w ciągu Powstańców, linia autobusowa 184 nie powinna być likwidowana. Autobusem jedzie się po prostu szybciej. To kolejny paradoks w naszym warszawskim padole.

# Tramwaj

25.10.2012 00:40

Jak to za rok...?

REKLAMA

# Juri

25.10.2012 08:06

Powiem szczerze, że jak dla mnie (osoba która codziennie podróżuje Powstańców Śląskich), to ten tramwaj jest do niczego ptrzebny. Jest wiele autobusów, które są szybsze od tramwajów.
Dodatkowo, nowy tramwaj będzie powodował mniejszą przepustowaość skrzyżowań i korki, gdyż będzie trzeba na nowo przeprogramować sygnalizację, która uwzględni przejazd tramwaju. Np. skrzyżowanie Górczewskiej i Powstańców całkiem się zakorkuje.
Dlatego uważam, że im póżniej ta linia powstanie tym lepiej.

# powstaniec śląski

25.10.2012 12:01

Niezłe bzdury opowiada Powałka. Jakie trudności z wiaduktem i przebudową urządzeń podziemnych. To wszystko wycenił wykonawca na podstawie programu funkcjonalno-użytkowego i zgodził się wykonać to wszystko w terminie.
To tylko nieudolność urzędasów z tramwajów powoduje trudności. Miasto powinno zamknąć ten nierętowny kołchoz

# ktos

25.10.2012 23:15

Nie wiem po co ten tramwaj. Nie ma zbytnio korków, autobusy jeżdżą bardzo sprawnie. Sens byłby tylko, jeśli miałby tramwaj "zieloną falę" na wszsystkich skrzyżowaniach. Jak dla mnie to tylko droga ekstrawagancja. Bardziej przyda się metro na Bemowo - może lepiej dorzucić do metra, aby szybciej zrobili.

REKLAMA

# BaronH

28.10.2012 12:28

Ech, dopóki tramwaje jeżdzą w wawie tak wolno, to cała ta inwestycja jest bez sensu, tylko pogorszy komunikację/będzie głośniej wokół Powstańców...
Porównajcie czas dojazdu do centrum E-2 lub nawet 171/190 vs jakiś tramwaj...

# miś-jelonek

25.11.2012 13:59

Ja w sprawie tramwaju linii 27, która jeździ dopiero z cmentarza wolskiego, a przecież sporo ludzi jedzie nim z Jelonek i niepotrzebnie traci czas na przesiadkę. Jest to jedyny środek lokomocji, który jedzie w kierunku Żoliborza z Jelonek i skręca w Okopową.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024