REKLAMA

Wawer

inwestycje »

 

Trakt Lubelski - kiedy przebudowa? "Głębokie dziury, kałuże i błoto"

  13 kwietnia 2023

alt='Trakt Lubelski - kiedy przebudowa? "Głębokie dziury, kałuże i błoto"'

Na odcinku od Płowieckiej do Lucerny Trakt Lubelski wymaga natychmiastowego remontu nawierzchni oraz przebudowy. Władze dzielnicy wraz z drogowcami obiecują przebudowę arterii od lat.

REKLAMA

Radny Rafał Czerwonka zapytał o planowaną przebudowę Traktu Lubelskiego na odcinku od Płowieckiej do Lucerny. Nie musi nikogo specjalnie przekonywać, że obecna nawierzchnia jest w bardzo złym stanie.

Dziury i błoto na Trakcie Lubelskim

- Znajdują się tu głębokie dziury, kałuże i błoto. Czas na chodnik na Trakcie Lubelskim. Umowa podpisana Czas na chodnik na Trakcie Lubelskim. Umowa podpisana
Firma Adrog wybuduje chodnik i dwa przejścia dla pieszych na ruchliwej ulicy biegnącej przez Wawer. Prace potrwają do lipca.
Utrudnione jest w szczególności dojście do przystanku autobusowego przy ulicy Klimontowskiej. Aby ominąć kałuże, mieszkańcy chodzą tutaj po jezdni - wyjaśnia Rafał Czerwonka

Jak dodaje, odcinek ma aktualnie najgorszy standard techniczny z całego Traktu Lubelskiego. W poprzedniej kadencji samorządowej władze dzielnicy przedstawiały konkretne zamierzenia co do przebudowy tego odcinka ulicy we współpracy z Zarządem Dróg Miejskich, włączając wyposażenie go w drogę dla rowerów.

Kup bilet

ZDM łata dziury

ZDM przyznaje, że Trakt Lubelski na odcinku od Płowieckiej do Klimontowskiej został zaklasyfikowany do grupy ulic wymagających gruntownej modernizacji ze względu na stan techniczny konstrukcji jezdni. Oznacza to, że nawierzchnia jezdni wymaga wzmocnienia warstw konstrukcyjnych, konieczna jest budowa odwodnienia, oświetlenia, konieczna jest przebudowa chodników a także "uporządkowanie parkowania".

ZDM przekazał listę takich ulic do Biura Funduszy Europejskich I Polityki Rozwoju jako "priorytety inwestycyjne" wymagające ujęcia w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Jak podkreśla ZDM, realizacja tej inwestycji będzie dopiero możliwa po utworzeniu takiego zadania inwestycyjnego i przyznania na nią pieniędzy przez Radę Warszawy.

- Do czasu przeprowadzenia modernizacji nawierzchnia będzie w razie potrzeby na bieżąco naprawiana w ramach prac utrzymaniowych - obiecuje dyrektor ZDM Łukasz Puchalski.

REKLAMA

Budżet obywatelski w Warszawie

Są i dobre wieści użytkowników dla Traktu Lubelskiego. W ramach zwycięskiego projektu budżetu obywatelskiego na 2022 rok planowane jest utworzenie pasa zieleni po wschodniej stronie ulicy pomiędzy Płowiecką a Rabatową. W ramach inwestycji planowane jest też utworzenie miejsc parkingowych, powstaną one w lokalizacjach niekolidujących z istniejącymi tam zjazdami. Poza tym, planowana jest też budowa chodnika na tym odcinku. Drogowcy zamierzają zakończyć te prace najpóźniej we wrześniu.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze (1)

# taaaa

14.04.2023 08:05

Dalej głosujcie na klikę
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe