REKLAMA

Targówek

obyczaje »

 

Park Bródnowski: Naprawy droższe od toalety. "Wchodzę, a tam walą wódę"

  14 stycznia 2022

alt='Park Bródnowski: Naprawy droższe od toalety. "Wchodzę, a tam walą wódę"'
AP

Po ustawieniu na Bródnie publicznej toalety okazało się, że nie wszyscy chcą z niej korzystać zgodnie z przeznaczeniem. Żeby pokryć koszty utrzymania i zniszczeń, samorząd musiałby brać za wstęp co najmniej... 20 zł.

REKLAMA

Mieszkańcy Bródna narzekają na to, że publiczna toaleta w popularnym parku jest regularnie nieczynna. Według ich słów notorycznie kradnie monety, tzn. pobiera opłatę, ale nie otwiera drzwi. Niektórzy piszą też o niezwykłych spotkaniach.

Plaga wandalizmu

- Wchodzę tam kiedyś, a dwa drechole walą w środku wódę i mówią, że ni ch*** nie skorzystam - opowiada w mediach społecznościowych jeden z mieszkańców. - Piątaka musiałem im dać, żeby ogarnąć dwójkę. Na Bródnie powinny być dziury w ziemi zalewane wapnem, a nie kible za dziesiątki tysięcy. Ludzie jeszcze nie dorośli do takich luksusów.

Jak dowiadujemy się w urzędzie dzielnicy, miesięczny koszt utrzymania jednej automatycznej toalety to 2,6 tys. zł, pod warunkiem, że nie doszło do żadnej dewastacji. W praktyce zniszczenia są tak duże, że ratusz Targówka płaci kilkakrotnie więcej. Co prawda toalety są płatne, ale wstęp kosztuje tylko złotówkę. Opłaty korzystających nie pokrywają nawet 5% kosztów utrzymania.

Wstąp do księgarni

"Sypią gruz do muszli"

- Niestety wandale notorycznie wyrywają ze ściany skrzynki na pieniądze, sypią gruz do muszli klozetowych, dewastują drzwi - wymienia Rafał Lasota, rzecznik urzędu dzielnicy. - Koszty napraw zaczynają przewyższać wartość urządzenia. Podobnie było z ławkami solarnymi nad brzegiem Kanału Bródnowskiego. Wszystkie zostały zniszczone.

Jak dodaje rzecznik, dzielnica nie planuje monitoringu toalet. Montaż kamer w środku jest nie do przyjęcia, zaś umieszczanie kamer na zewnątrz nie ma żadnego sensu.

(db)

 

REKLAMA

Komentarze (6)

# Prawy

14.01.2022 16:06

Dziecinnie proste rozwiązanie widzę : dać nagrode jednorazowa 1000zł za "złapanie szefa toalety, jednego lub wielu"... czyli nagranie telefonem gostka lub kilku dewastujących. Ten co nagra 1000zł dostaje, nagrani za karę klibel przez 6 miesięcy szczoteczkami od zębów na błysk za 10zł na miesiąc czyszczą...

# Marcin19

15.01.2022 12:35

Proponuję zatrudnić Panią lub Pana klozetową, która będzie nadzorowała toaletę i pobierała opłatę. W ten sposób ratusz targówka zaoszczędzi na naprawach toalety. Wprowadzone powinny być także godziny otwarcia toalet, np. 7:00-21:00 bo przecież poza tymi godzinami potrzebę można załatwić w krzakach bo jest ciemno i nikt nie widzi.

# Burdno

15.01.2022 13:56

Jak dzielnica, tacy użytkownicy.

REKLAMA

# prosty człowiek

15.01.2022 23:43

Drugą podstawową funkcją, oprócz walenia wódy, jest zażywanie w tych toaletach dopalaczy i narkotyków poza widokiem kamer i oczu ludzkich, i o ile w środku Parku Bródnowskeigo może i nikomu to nie przeszkadza, o tyle przy toaletach na Zaciszu upchanych pod oknami bloków, powstają nieraz prawdziwe 'centra rozrywki' ku uciesze okolicznych mieszkańców.

# Kocur

17.01.2022 11:52

A od kiedy to publiczna toaleta ma na siebie zarabiać, czy pokrywać koszty?? Obowiązkiem miasta jest je zapewnić i utrzymać, by ludzie nie szczali i stawiali kloce pod murami, w śmietnikach i między drzewami! Sam ostatnio musiałem walić na cytadeli, bo do metra Wilsona za ch bym nie zdążył.
Już idąc na długi spacer [dziennie 15-25 km robimy] mamy tak trasę ustawioną, by biegła koło miejscówek do załatwiania potrzeb. Zagajnik przy aspekt, krzakulce w jarnuszkiewicza, za żywopłotom przy biedronce koło staffa, pod wiaduktem przy parku kaskada, długo wymieniać. Ale hotel dla garstki ludzi alfabetu ważniejszy niż milion osób nie mających jak się odlać po ludzku.

# polina

18.01.2022 21:54

Suweren i dzicz z Bródna zasługuje co najwyżej na doły z wapnem, a nie nowoczesne toalety.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy