Tłok w SKM? Złe wieści dla pasażerów
20 stycznia 2020
Próba wydzierżawienia dwóch dodatkowych pociągów dla SKM-ki zakończyła się porażką.
Przypomnijmy: 17 października Szybka Kolej Miejska poinformowała o zerwaniu umowy z państwową firmą Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz, mającą dostarczyć do Warszawy 13 pociągów. Powód? Pesa nie wywiązywała się z przyjętych w harmonogramie terminów dostaw. SKM postanowiła tymczasowo ratować sytuację wynajmując dwa pociągi, które pozwoliłyby poprawić rozkład jazdy na najbardziej obleganych trasach (jako priorytet było wskazywane wzmocnienie linii S1).
Oczko wodne, ławki, pomosty. Mamy nowy teren rekreacyjny
Na łonie przyrody, bez grilla i ogniska - w Lesie Sobieskiego powstało kolejne miejsce do wypoczynku.
Z planu nici
Otwarcie ofert od zainteresowanych firm zaplanowano na 10 stycznia, ale... nie było czego otwierać. Nie znalazł się nikt zainteresowany wydzierżawieniem Warszawie dwóch pociągów. Oznacza to, że w najbliższym czasie pasażerowie nie mogą liczyć na dodatkowe kursy Szybkiej Kolei Miejskiej.
(dg)
.




































