REKLAMA

Targówek

inwestycje »

 

Teren po klubie sportowym przejdzie metamorfozę

  22 marca 2023

alt='Teren po klubie sportowym przejdzie metamorfozę'
źródło: ArtHouse Kołowa

Znajdujący się na Targówku Mieszkaniowym ArtHouse Kołowa nieustannie się zmienia. Przed nami kolejny duży przetarg inwestycyjny.

REKLAMA

Inwestycje przy Kołowej rozpoczęły się od przejęcia terenu sportowego po klubie piłkarskim przez Dom Kultury Świt w 2020 roku. Wówczas to powstał twór o nazwie ArtHouse Kołowa, co do którego wielu mieszkańców miało (i nadal ma) wątpliwości.

ArtHouse Kołowa - co to jest?

Metamorfozę miejsca rozpoczęto od. Nowa spalarnia w Warszawie. Zmieni śmieci w energię Nowa spalarnia w Warszawie. Zmieni śmieci w energię
Odpady z mieszkań warszawiaków pozwolą wyprodukować energię dla kilkunastu tysięcy gospodarstw domowych. Przy Zabranieckiej rośnie nowa instalacja przetwarzania śmieci: Zakład Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych. Kolejne obiekty zakładu pną się w górę, a w najbliższych tygodniach zakończą się prace przy wiadukcie, którym będą przejeżdżać śmieciarki Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania.
.. wyburzania. Już na przełomie 2020 i 2021 roku część starych zabudowań rozebrano, w tym budynek z dawną restauracją U Piłkarzy. Do rozbiórki przeznaczono również sklep spożywczy i lokal gastronomiczny od strony ul. Kołowej.

Budynek zlokalizowany w południowo-wschodnim narożniku działki, w którym działała sala treningowa sekcji akrobatyki sportowej, został przeznaczony do kompleksowej modernizacji. Kończący się remont obejmuje przebudowę wejścia i likwidację bariery architektonicznej oraz termomodernizację budynku z zachowaniem dotychczasowego układu pomieszczeń.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Nowy dom kultury

W istniejącym w budynku mieszkaniu z odrębnym wejściem planuje się utworzenie i przekazanie do użytku mieszkańców Miejsca Aktywności Lokalnej, czyli domu kultury. Planowane jest też wykonanie rozbiórek trybun sportowych. Ale to nie koniec zmian, o które zapytał radny Grabowski.

- Proszę o przekazanie informacji o stanie zaawansowania prac na dzień dzisiejszy oraz o poniesionych kosztach na każde z realizowanych zadań - napisał do urzędu dzielnicy.

REKLAMA

Inwestycje przy Kołowej

Już wkrótce powinien zostać ogłoszony przetarg, na który zaplanowano w bieżącym roku kwotę bliską 6,8 mln zł. Będzie on obejmował prace związane z budową drogi pożarowej, boiska z trawy syntetycznej z oświetleniem i piłkochwytami, budynku węzła cieplnego dla obsługi obiektów oraz niezbędną infrastrukturą techniczną przebiegającą pod drogą pożarową. W ramach tego postępowania zrealizowane mają zostać dwa inne zadania inwestycyjne: tor przeszkód typu runmageddon i pumptrack.

- Szczegółowy harmonogram rzeczowo-finansowy robót z podaniem ich wartości i okresu realizacji zostanie opracowany przez wykonawcę wyłonionego w przetargu w terminie dwóch tygodni po zawarciu umowy - informuje burmistrz Małgorzata Kwiatkowska.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break