REKLAMA

Żoliborz

budżet obywatelski »

 

Czy plac zabaw przy podstawówce zyska nowe życie?

  19 lutego 2024

alt='Czy plac zabaw przy podstawówce zyska nowe życie?'
źródło: bo.um.warszawa.pl

Plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 267 przy ul. Braci Załuskich 1 wymaga gruntownego remontu. Podłoże placu jest w fatalnym stanie i zagraża bezpieczeństwu dzieci. Ponadto stare sprzęty mają pourywane elementy. Czy to się może szybko zmienić?

REKLAMA

- Plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 267 wymaga gruntownego remontu. Podłoże placu uległo daleko posuniętej degradacji i zagraża bezpieczeństwu dzieci. Stare sprzęty mają pourywane i pozrywane elementy. Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie? Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie?
OC w Warszawie kosztuje znacznie więcej niż w mniejszych miejscowościach. Różnica jest naprawdę spora - nawet kilkaset złotych w skali roku! Gdzie tkwi źródło tych dysproporcji? Jakie czynniki determinują wysokość składek OC w stolicy? Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o przyczynach wyższych składek OC w stolicy.
Niestety wszystkie fundusze remontowe zostały przeznaczone na remont hali sportowej i boiska. Nie zostało już nic na plac zabaw - przekonuje Patryk Zaremba, który - aby zmienić ten stan rzeczy - złożył projekt do budżetu obywatelskiego Żoliborza na 2025 rok. Co proponuje?

Szkoły przy Braci Załuskich 1 nie stać na modernizację placu zabaw

- Teren wokół szkoły, na którym znajduje się plac zabaw, jest ważnym miejscem, zwłaszcza dla uczniów klas młodszych. Na placu zabaw w cieplejsze (a czasem i zimowe) dni toczy się życie świetlicowe. Na ogólnodostępny teren przychodzi również młodzież i dzieci po zakończeniu zajęć. Już niedługo starsze dzieci i młodzież będą mogły korzystać z nowego boiska, a młodsze jedynie smętnie obserwować szczątki dawnego placu zabaw, który jeszcze bardziej obraca się w ruinę - pisze projektodawca, który za kwotę 285 tys. zł proponuje gruntownie wyremontować plac zabaw.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Zmiany konieczne przy Braci Załuskich 1

- Przede wszystkim należy wymienić podłoże. Jest ono w fatalnym stanie. Sprzęty na placu również wymagają wymiany lub renowacji. Dodatkowo potrzeba dostosować plac do potrzeb dzieci ze specjalnymi potrzebami oraz zadbać o bezpieczeństwo instalując dodatkowe oświetlenie i monitoring - wyjaśnia.

Projekt teraz oceniają urzędnicy. Jeśli trafi on pod czerwcowe głosowanie mieszkańców, to ma on spore szanse na realizacją. A ta, wedle założeń budżetu obywatelskiego, powinna nastąpić już w przyszłym roku.

MB

.
 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Mieszkaniec Żoliborza

21.02.2024 22:27

Od kiedy ten plac zabaw jest ogólnodostępny?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA