REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

komunikacja

 

Szerzej na Odrowąża

  28 września 2002

Zakończył się pierwszy etap prac przy budowie drugiej nitki ul. Odrowąża. Właśnie oddany został do użytku liczący 700 metrów odcinek od ronda Żaba do ul. Staniewickiej.

REKLAMA

Szerokość nowej jezdni wynosi 7 metrów. Zamontowano nowe oświetlenie. Wzdłuż nowego odcinka jest także chodnik oraz ścieżka rowerowa.

- Gmina od początku kadencji podejmowała działania mające na celu odciążenie ul. Kondratowicza będącej główną arterią komunikacyjną tego rejonu gminy - zaznacza Rafał Baliński z biura promocji i informacji Targówka. - Wcześniej taką funkcję spełniała częściowo ul. Budowlana oraz Nowowincentego.

Chcąc dojechać na Bródno od strony ronda Żaba należy ominąć Cmentarz Bródnowski. Jedna droga wiedzie ul. Wincentego, druga zaś właśnie Odrowąża. Kierowcy korzystający z tego drugiego rozwiązania tak naprawdę odczują wygodę korzystania z tego dojazdu do osiedla dopiero po oddaniu do użytku całej drugiej nitki Odrowąża. Będzie pełne połączenie z Budowlaną i Wysockiego.

Dobrze jednak się stało, że prace przy budowie nowej jezdni zaplanowano w sposób umożliwiający oddanie do użytku już gotowych odcinków, bez czekania aż będzie gotowa jezdnia na całej zakładanej długości. Teraz pozostał jeszcze do wykonania odcinek od Staniewickiej do Budowlanej.

Jednym z poważniejszych problemów przy tak dużej inwestycji była konieczność przebudowy sieci tramwajowej. Trzeba było także przenieść tablicę ku czci ofiar hitlerowców w miejsce nie kolidujące z przebiegiem budowy.

Do tej pory na prace związane z budową ul. Odrowąża wydano już ponad 6,5 mln zł. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na 14 mln. Większość z tych pieniędzy pochodzi z budżetu gminy Targówek. Część funduszy przekazało miasto.

Grzegorz Ciesielski

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA