REKLAMA

Wola

komunikacja

 

Szczurza nora pod Wolską. "Mamy tego dość"

  17 czerwca 2014

Szczurza nora pod Wolską. "Mamy tego dość"
źródło: Odolany.info

Mieszkańcy Odolan mają dość przechodzenia na drugą stronę Wolskiej norą przy skrzyżowaniu z Redutową. Zbierają podpisy o wytyczenie w tym miejscu normalnego przejścia dla pieszych.

REKLAMA

Tak zwane przejście podziemne, czyli po prostu śmierdząca nora, jest jedyną w tym rejonie drogą łączącą dwie strony Wolskiej. Najbliższe normalne przejście znajduje się kilkaset metrów dalej, przy skrzyżowaniu z Sowińskiego.

- Długi, niemonitorowany podziemny korytarz przyciąga przestępców zaczepiających kobiety, próbujących wyrwać torebkę - mówi Agnieszka Besiekierska, autorka bloga odolany.info. - W ciągu ostatnich kilku lat przejście było wprawdzie remontowane, jednakże remont nie poprawił ani funkcjonalności, ani estetyki.

Mieszkańcy postanowili zwrócić uwagę Zarządu Dróg Miejskich na ten problem, wysyłając petycję z prośbą o utworzenie przejścia naziemnego, a gdyby ponownie okazało się, że "niedasię" - o dostosowanie nory dla potrzeb osób z wózkami oraz instalację monitoringu.

Kiedy w marcu poruszaliśmy ten temat na łamach "Echa", rzeczniczka ZDM podkreślała, że zamykanie przejść podziemnych i wytyczanie naziemnych wraz z sygnalizacją "wiąże się z przebudową całej geometrii skrzyżowania, poprzedzoną badaniami i analizami". I że nie ma na to teraz pieniędzy.

Sprawą udało się zainteresować bank Citi Handlowy. Jego oddział znajduje się tuż obok nory, więc pracowników połączyła z mieszkańcami wspólna sprawa. Z pomocą pracowników banku udało się zebrać ponad 1000 podpisów.

Mieszkańcy zgłosili też przebudowę tego przejścia w ramach budżetu partycypacyjnego - na projekt będzie można głosować od 20 do 30 czerwca.

DG

 

Komentarze (3)

# hopkirk

17.06.2014 21:29

He he małorolnym parafianom zachciało się miasta tam gdzie go nigdy nie było.

# &wolanin777

23.06.2014 12:15

Mieszkańcy Odolan ciągle czegoś żądają. Nie ma ważniejszych potrzeb ta dzielnica? A może ktoś z redakcji tam mieszka, ze tak ich promujecie?

 oHolender

14.07.2014 17:22

@&wolanin777
Jeśli o mnie chodzi, to od wielu lat nie mieszkam na Woli a na Odolanach nie mieszkałem nigdy. Proszę przysłać swoje propozycje tematów :)

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA