REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

budżet obywatelski

 

Strefa relaksu na Jelonkach na wyciągnięcie ręki

  19 maja 2023

Strefa relaksu na Jelonkach na wyciągnięcie ręki
wizualizacja przyszkolnego patio, źródło: bo.um.warszawa.pl

Strefa sportu i relaksu na terenie Szkoły Podstawowej nr 350 przy Irzykowskiego to jedna z propozycji do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego dla Bemowa. Czy powstanie? Mieszkańcy zdecydują w czerwcu...

REKLAMA

W pobliżu sali gimnastycznej lub nowego budynku szkoły mieszkańcy zaplanowali strefę relaksu i sportu. Budowa miałaby kosztować około 300 tys. zł. Absurdalne przepisy budżetu obywatelskiego Absurdalne przepisy budżetu obywatelskiego
"Jeżdżą po trawniku, bo nie ma lewoskrętu" - napisaliśmy przed 3 miesiącami, kiedy wydawało się, że przy Wojskowej Akademii Technicznej jest szansa na szybkie poszerzenie ulicy. Niestety, nic z tego. Dlaczego?
To już nie pierwsze podejście w budżecie obywatelskim dla tego projektu - jednak - być może ostatnie?

Strefa relaksu w Warszawie

- Szkoła przy Irzykowskiego jest jednym z centralnych punktów w tej części Jelonek. Projekt jest korzystny dla każdego, ale liczymy, że spodoba się przede wszystkim uczniom, którzy po długim siedzeniu w szkolnej ławce chętnie poruszaliby się, a ci, którzy chcą odpocząć, mieliby szansę na integrowanie się - przekonuje Katarzyna Gonciarz.

W ramach wspomnianej kwoty miałaby powstać altanka (ok. 6x4 m), a w niej ławki na drewnianym podłożu. Ponadto: krzewy i kwiaty, domek dla owadów oraz poidełko dla ptaków, tablice pokazujące np. przekrój drzewa, zwyczaje owadów i informacje o ciele człowieka podczas stresu i relaksu, co zapewnić ma dodatkowy walor edukacyjny tego miejsca. Autorzy projektu nie zapomnieli też o koszu na śmieci z daszkiem, dwóch wieszakach na plecaki i kurtki (każdy na minimum 25 sztuk, jeden koło altanki, drugi koło placu dla klas I-III) i tablicach edukacyjnych w alfabecie Braille'a.

Wstąp do księgarni

Gry i zabawy dla uczniów

Projekt przewiduje także zagospodarowanie niewielkiego pasa zieleni przylegającego do istniejącego placu dla najmłodszych klas. Autorzy proponują tor przeszkód i sprawnościowy (stópki, grzybki) oraz rowerek do ćwiczenia i ławkę. Od strony bramy można by stworzyć kreatywną drogę do szkoły, czyli namalować na asfalcie gry.

- Patio będzie pełniło funkcję zielonej sali lekcyjnej. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu ławek typu "arena" będzie możliwe organizowanie w tym miejscu zajęć, np. lekcji wychowawczych, spotkań wewnętrznych, np. zarządu samorządu uczniowskiego - deklaruje autorka projektu. Jeśli czerwcowe głosowanie w budżecie obywatelskim zakończy się sukcesem, realizacja pomysłów powinna nastąpić już w przyszłym roku.

(jr)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA