REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Zdrowie

Stan epidemii. "Szkoły zamknięte do Wielkanocy"
REKLAMA

REKLAMA

Stan epidemii. "Szkoły zamknięte do Wielkanocy"

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dziś (20 marca) stan epidemii. W związku z tym m.in. uczniowie do swoich szkół powrócą najwcześniej po Wielkanocy.

REKLAMA

- Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu zamknięcia wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych do świąt - poinformował premier Morawiecki na konferencji prasowej. Przypomnijmy - wcześniejsza decyzja o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych w kraju obowiązywała do 25 marca.

Szkoły pozamykane do Wielkanocy

Obecny na konferencji Dariusz Piontkowski podziękował nauczycielom i uczniom, którzy zrozumieli, że przerwa w funkcjonowaniu szkół nie jest "przerwą wakacyjną". - Tym rozporządzeniem wprowadzimy obowiązek realizowania podstaw programowych już od 25 marca tak, by nauczyciele w bardziej systematyczny sposób mogli przekazywać wiedzę i kontaktować się z uczniami - wyjaśnił szef resortu edukacji dodając, że nauczyciele - jeśli to możliwe - mogą także sprawdzać wiedzę uczniów. Piontkowski podkreślił także, że należy dostosować metody pracy do możliwości uczniów uwzględniając, że z tego samego komputera czasami muszą korzystać ich bracia i siostry lub rodzice, którzy pracują zdalnie w domach. Premier potwierdził, że w związku z przedłużeniem zawieszenia pracy szkół, dłużej będą obowiązywały urlopy opiekuńcze dla rodziców.

Stan epidemii i wyższe kary za złamanie kwarantanny

- Wprowadzamy dzisiaj stan epidemii - oświadczył na spotkaniu z dziennikarzami premier. - Ogłoszenie stanu epidemii jest decyzją trudną, ale jeśli popatrzymy na wzrosty zakażeń w krajach takich jak Francja czy Włochy, to myślę, że te ważne i niezwykle odpowiedzialne zachowania Polaków są decyzjami ratującymi czyjeś życie - przekonuje minister zdrowia Łukasz Szumowski.

W związku z wprowadzeniem nadzwyczajnego stanu również przewidziane zostały dużo wyższe kary dla łamiących kwarantannę domową. - Wprowadzamy podwyższone kary. Rosną z 5 do 30 tys. złotych. Ale też mechanizmy śledzenia tego, czy dany człowiek przebywa w miejscu, które zadeklarował - przekazał premier Morawiecki w trakcie swojego wystąpienia. Jego słowa dotyczą coraz większej liczby Polaków. Według danych opublikowanych przez resort zdrowia 20 marca po godzinie 18, objętych kwarantanną jest już w naszym kraju ponad 47 tys. osób a liczba ta cały czas rośnie, gdyż z zagranicy wróci ponad 62 tys. osób.

(DB)


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Stolica

21.03.2020 16:35 #ddd
To jest jedno wielkie udawanie. Rząd zbyt gwałtownie ogłosił zamknięcie szkół i stało się to z dnia na dzień. Poprzedniego dnia przed ogłoszeniem decyzji przedstawiciele rządu twierdzili, że taka opcja nie jest nawet rozważana. A informacja powinna od razu na początku, jak tylko się zaczęło w Chinach, trafić do nauczycieli i umożliwić im sensowne przygotowanie materiałów.
Pewnie komputery są w większości domów, internet może też, chociaż już niekoniecznie. Natomiast jeżeli w domu jest dwoje lub więcej dzieci, dostęp do sieci jest automatycznie ograniczony, bo każde musi popracować nad swoimi materiałami.
Jest wielu uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i dla nich trzeba przygotować inne materiały. Gdyby rząd wcześniej podał, że taki scenariusz jest możliwy, to nauczyciele mieli by czas, aby to wszystko przygotować i dać uczniom. A tak mamy bałagan i wielką pozorację, że coś sensownego się robi.
21.03.2020 20:09 #qvertz
Za to tusku by tylko haratał w gałę i co najwyżej opędzał się od dziennikarzy-natrętów. Rząd robi w tej chwili być może nie wszystko najlepiej, trochę to przypomina "rozpoznanie bojem". Jest to na chwilę obecną jedyna możliwa taktyka. Dotąd nie było podobnych zagrożeń, więc nie ma skąd wziąć dobrych przykładów. Inne rządy (zachodnie) postępują jeszcze bardziej bezradnie, na dodatek mając pod swoją pieczą mocno oderwane od życia i odpowiedzialności za swoje czyny społeczeństwa, których dotąd wiodącym celem życiowym głównie był hedonizm oraz użycie gastronomiczne, finansowe, rozrywkowe i seksualne.
22.03.2020 11:52 #ddd
#qvertz napisał(a) 21.03.2020 20:09

Za to tusku by tylko haratał w gałę i co najwyżej opędzał się od dziennikarzy-natrętów. Rząd robi w tej chwili być może nie wszystko najlepiej, trochę to przypomina "rozpoznanie bojem". Jest to na chwilę obecną jedyna możliwa taktyka. Dotąd nie było podobnych zagrożeń, więc nie ma skąd wziąć dobrych przykładów. Inne rządy (zachodnie) postępują jeszcze bardziej bezradnie, na dodatek mając pod swoją pieczą mocno oderwane od życia i odpowiedzialności za swoje czyny społeczeństwa, których dotąd wiodącym celem życiowym głównie był hedonizm oraz użycie gastronomiczne, finansowe, rozrywkowe i seksualne.
Mnie nie interesują barwy polityczne rządu. Nie wiem, czy Tusk by robił tak samo, czy inaczej,. Ty tego też nie wiesz. Ja nie patrzę na działania rządu z pozycji zwolennika tego czy innego ugrupowania, tylko zdrowego rozsądku.
Każdy rząd powinien mieć gotowe scenariusze na rożne sytuacje kryzysowe (w tym projekty zmian w prawie). W momencie pojawienia się kryzysu, należy je tylko dopasować do rzeczywistości. "Rozpoznanie bojem", jak to widać z historii, z reguły powoduje większe straty, niż zyski. Obecnie mamy sytuację, gdy minister zdrowia mówi o ciężkiej sytuacji, a premier twierdzi, że wszystko jest pod kontrolą. Przedstawiciele rządu nie uzgadniają swoich wypowiedzi, rano mówią co innego, po południu to odwołują. Więc ludzie panikują i się im nie dziwię. Jeżeli rząd nie ma jednoznacznego przekazu to ludzie nie wierzą w zapewnienia, że jest wszystko pod kontrolą. W szpitalach jest chaos, bo nie ma wystarczającej ilości środków ochrony osobistej. Proponuję się wybrać na jakikolwiek SOR. Tam widać nieudolność decydentów na wszystkich szczeblach, nie tylko decydenckich, ale również zarządzających.
Nawet najlepszy rząd sam nie da rady, jeżeli na poszczególnych szczeblach zarządzania nie będzie fachowców i jeżeli nie będzie właściwego zaopatrzenia w środki, które są niezbędne.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Finanse
 Oferuje wszystkim moja prywatna pozyczke i uslugi inwestycyjne W dziedzinie finansów, rynku akcji i pozyczek miedzy osobami fizycznymi. Oferuje moja prywatna pozyczke i uslugi inwestycyjne wszystkim ludziom o dobrym charakterze, a przede wszystkim jestem w stanie wywiazac sie ze swoich zobowiazan. Wspinam sie w nastepujacych obszarach: Osobiste, grupowanie, biznes, handel, biznes, samochody, biznes, komputer, informatyka, wlasnosc intelektualna, przemysl, artysci, moda, medycyna, media, hipoteki, nieruchomosci. W przypadku jakichkolwiek innych dodatkowych informacji, nie wahaj sie ze mna skontaktowac. Email: capitalfinans74@gmail.com

Oddam za darmo
 Oferuję Ci pożyczkę od 1000 do 500.000 euro na bardzo prostych warunkach. Robię również inwestycje i pożyczki między jednostkami wszelkiego rodzaju. Oferuję pożyczki krótko-, średnio-i długoterminowe we współpracy z moim adwokatem. Nie wiemy o swoich zwyczajach, a nasze transfery są ubezpieczone przez Bank w celu zabezpieczenia transakcji. Dla wszystkich wniosków złożonych w odniesieniu do stawek i staggerings płatności i będę z waszą pomocą. Wreszcie proszę o kontakt przez e-mail: leszekadam.spiewak@gmail.com Whatsapps: +48 515 702 018

Lokal użytkowy sprzedam
 Do you need a financial help? Are you in any financial crisis or do you need funds to start up your own business? Do you need funds to settle your debt or pay off your bills or start a good business? Do you have a low credit score and you are finding it hard to obtain capital services from local banks and other financial institutes? Here is your chance to obtain a financial services from our company. We offer the following finance to individuals- *Commercial finance *Personal finance *Business finance *Construction finance *Business finance And many More: and many more at 3% interest rate; Contact Us Via Email:financialserviceoffer876@gmail.com Or Whatsapp me on +918929509036

Dom i ogród
 24KM Kosiarka,Traktorek,Pług Do Śniegu !3w1! 24KM Głównym przeznaczeniem urządzenia jest koszenie trawników i odgarnianie śniegu, ale z powodzeniem może być używane jako ciągnik do ciągnięcia przyczepki i małego pługa do orania ziemi itp. Urządzenie zbudowane jest z niektórych elementów Fiata 126P, z których główne to: silnik, skrzynia biegów, fotel, kierownica ze wskaźnikami, pedały, piasty, koła. Agregat tnący zamontowany jest między osiami co czyni konstrukcje bardzo zwrotną. Wysokość koszenia jest regulowana. Agregat drobno mieli skoszoną trawę, która staje się naturalnym nawozem i nie ma potrzeby jej zbierania. Do pracy z pługiem śnieżnym nie są nawet konieczne opony zimowe a montaż pługu to kilka minut pracy. www.kosiarki-kk.pl tel. 663 569 185


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Helloprint Polska
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA