REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Legionowo

migawka z okolicy

 

Postawili słup na środku drogi. Zgodnie z projektem

  12 stycznia 2023

Postawili słup na środku drogi. Zgodnie z projektem
źródło: Facebook / Paweł Kownacki

W gminie Wieliszew na zlecenie samorządu firma postawiła słup. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że stanął na środku drogi. Jak do tego doszło?

REKLAMA

- Janówek, ul. Zacisze, nowa inwestycja gminy. Słup stanął na środku drogi - poinformowała na portalu społecznościowym jedna z mieszkanek. Szybsza kolej przez Legionowo. Jakie warianty wybrano? Rozbudują kolej z Warszawy do Nasielska. Będą spory w Legionowie
Po konsultacjach społecznych w sprawie rozbudowy linii kolejowej na odcinku Warszawa Wschodnia - Nasielsk kolejarze ostatecznie wykreślili z terenu powiatu legionowskiego pięć wariantów trasy, pozostawiając już tylko dwa. Którędy mogą przebiegać nowe tory?
Internauci od razu podchwycili temat i zaczął się wysyp komentarzy.

Uszczypliwości nie było końca

- Ciekawe, jakie rozmowy miały miejsce między robotnikami podczas tego zadania... "polej jeszcze", "bez sensu robota, ale robić trzeba", "wykonane zgodnie z planem, 100% normy", "młody skocz po browara"? - żartobliwie komentuje mieszkanka.

- Nie przejmujcie się sąsiedzi.... Gmina zrobi rondo, więc słup wypadnie na wyspie - to kolejny żart, lecz bynajmniej sytuacja nie jest wielu do śmiechu.

- Co się czepiacie, przecież w planie było, żeby słup postawić na drodze, to się postawiło na drodze. Jak się zmieni plan, żeby jednak słup postawić z boku, to się postawi z boku, ale do tego muszą te mózgi z urzędy jeszcze dojść.

Inni w swojej ocenie starają się być powściągliwi sugerując, że może droga jest "samowolką". Niemniej słup postawiono na środku istniejącej drogi, więc stwarza on nie tylko utrudnienie w dojeździe do posesji, ale i zagrożenie.

REKLAMA

Wójt Wieliszewa wyjaśnia

Do całej dyskusji odniósł się wójt Wieliszewa, który przyznaje, że coś poszło nie tak, ale wszystko jest zgodne z planem.

- Prawdą jest, że przez inwestycję utrudniony jest tymczasowo dojazd drogą wewnętrzną, za co mieszkańców przepraszam. Nieprawdą jest jednak, że latarnia stoi pośrodku drogi gminnej - wyjaśnia Paweł Kownacki. Jak poinformował, latarnię ze starej lokalizacji trzeba było przenieść w nową, bo gdyby jej nie ruszać, to wówczas słup stanąłby na docelowej nowej drodze, która ma zostać poszerzona. Gdy tak się stanie wówczas obecna lokalizacja dla słupa nie będzie kolidowała z drogą, która znajdzie się kilka metrów dalej. Niemniej nowego zjazdu jeszcze nie widać, ponoć z winy wykonawcy.

- Firma zobowiązała się do udrożnienia zjazdu w nowym śladzie, o czym poinformowałem mieszkańców. Prawdą jest, że firma nie wykonała tego - dodaje wójt Kownacki.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA