REKLAMA

Legionowo

inwestycje »

 

Ogrodzili wielki teren. Ruszyła rozbudowa Galerii Gondola?

  13 stycznia 2023

alt='Ogrodzili wielki teren. Ruszyła rozbudowa Galerii Gondola?'
Czy Gondola w najbliższym czasie powiększy się o drugie skrzydło? Fot. DB

Po wybudowaniu konkurencyjnego parku handlowego Maxim na osiedlu Sobieskiego, otwartym pytaniem jest, jak na ten ruch zareaguje Galeria Gondola, na której rozbudowę od strony ulicy Słowackiego w Legionowie czekamy od lat. W końcu coś się zaczęło dziać. Co konkretnie?

REKLAMA

Teren od strony ulicy Słowackiego i Jagiellońskiej, na którym planowano rozbudować galerię Gondola w centrum Legionowa zostały ostatnio uporządkowane i ogrodzone. Trwa również rozbiórka stojącej nieopodal wilii Różnowianka. Czy to oznacza rozbudowę galerii o drugie skrzydło?

Plany, plany, plany. Wkrótce płatne parkowanie w centrum Legionowa? Wkrótce płatne parkowanie w centrum Legionowa?
Choć Legionowo to nie jest ścisłe centrum Warszawy, jednak wygląda na to, że i tu koniec parkowania za darmo zbliża się nieuchronnie.
..

Galeria Gondola swoje drzwi dla pierwszych klientów otworzyła pod koniec 2016 roku. Wówczas to mówiło się (i słusznie), że bez rozbudowy o kino i dodatkowe sklepy centrum handlowe nigdy nie podbije rynku i nie zyska uznania klientów na dłużej. Równo trzy lata po otwarciu Gondoli, po dobudowie piętra, powstało od lat wyczekiwane w Legionowie czterosalowe kino. I choć Helios przyciąga, to nie jest tajemnicą, że to wciąż za słaby "wabik". Gondola, aby sprostać konkurencji w XXI wieku, musi pójść o krok, a nawet dwa kroki dalej.

Już od kilku lat przedstawiciele Gondoli wspominają o rozbudowie galerii o drugie skrzydło. W dobudowanej części miałby powstać podziemny parking, większa od obecnej powierzchnia handlowo-usługowa oraz... mieszkania na górnych jej kondygnacjach. To dość niespotykana praktyka łączenia obiektów handlowych z mieszkaniówką, jednak w przypadku Legionowa, gdzie o grunt pod zabudowę jest już niezmiernie trudno, to mógłby być strzał w dziesiątkę.

Zapraszamy na zakupy

Czy właśnie rozpoczęła się rozbudowa Gondoli?

To próbowała ustalić niedawno "Gazeta Powiatowa" i jedyne, co uzyskali dziennikarze tej gazety, to informacje ze starostwa, z których wynika, że pozwolenie na rozbudowę galerii straciło swoją ważność już w kwietniu 2021 roku, pod warunkiem, że inwestor nie dokonywał w dzienniku budowy w tym czasie żadnych wpisów. Nasza redakcja uzyskała informację z której wynika, że obecne prace nie są związane z budową.

- Teren został szczelnie ogrodzony ze względu na liczne skargi okolicznych mieszkańców na panujący bałagan. Wielokrotnie sprzątaliśmy teren, ale po kilku dniach bezdomni urządzali sobie tam koczowisko i szybko znów znosili śmieci. Szczelne ogrodzenie oraz usunięcie wszelkich miejsc, w których można ukryć się przed oczami stróżów prawa, to jedyne skuteczne rozwiązanie umożliwiające zachowanie porządku - poinformował nas dyrektor Galerii Gondola Łukasz Koniusz.

REKLAMA

Kiedy ruszy rozbudowa?

Jak nas przekonuje dyrektor Gondoli, ostatnie burzliwe lata spowodowane przez covid-19, wojnę w Ukrainie i wysoką inflację spowodowały, że plany inwestora zmieniają się bardzo dynamicznie, dlatego obecnie nikt nie jest w stanie podać żadnych szczegółów, daty rozpoczęcia i kształtu przyszłej inwestycji.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (8)

# LIPA w Legio

13.01.2023 10:59

Straszna LIPA w tym Legionowie jeśli chodzi o centra handlowe. To otwarte ostatnio park handlowy Maxim, to jakiś cyrk na kółkach. Nudne jak cholera. Zaś Gondola - co tu gadać, niby galeria a jakby za mała. Człowiek wchodzi i... szybko z niej wychodzi.
Już nie porównuję tego do tych największych galerii w pobliżu (Galeria Północna i Młociny, czy Atrium Targówek), ale to co mamy w Legionowie nawet ciężko przystawić do skromnej Factory Annopol. Jednym słowem - porażka!

# Robert42

13.01.2023 19:19

No na co oni czekają? Jak budować to teraz i szybko...bo jak powstanie gigantyczny park handlowy k. torów na 30000 m kw to może być po ptakach

# Klara X

13.01.2023 21:47

#Robert42 napisał(a) 13.01.2023 19:19
No na co oni czekają? Jak budować to teraz i szybko...bo jak powstanie gigantyczny park handlowy k. torów na 30000 m kw to może być po ptakach

Obok torów powstaje juz od 20 lat

REKLAMA

# cwaniaczek

14.01.2023 12:59

#Robert42 napisał(a) 13.01.2023 19:19
No na co oni czekają? Jak budować to teraz i szybko...bo jak powstanie gigantyczny park handlowy k. torów na 30000 m kw to może być po ptakach

Kiedyś istniała "teoria spiskowa" opozycyjnych radnych, że właśnie po to budowany jest tunel pod torami na Bukowcu aby przyszła galeria handlowa była lepiej skomunikowana. To miała być inwestycja pod galerię. Teraz w tym miejscu najprędzej powstanie duże osiedle mieszkaniowe i Legio osiągnie już chyba maksymalne zagęszczenie zabudowy bo nie wiem gdzie jeszcze możnaby budować. Chyba już tylko na miejskim targowisku...
Co do obiektów handlowych to osiedle Piaski ma już swoją "galerię" - Zegrzyńską ;-) Jest to obiekt na miarę naszych możliwości ;-) Reasumując: jedynie Gondola rokuje jeszcze jakieś nadzieje choć ogrodzony plac wydaje się i tak lekko za mały jak na budowę ogromnego obiektu. Najlepiej by było gdyby dogadali się z Błękitnym Centrum i zburzyli ten okropny moloch. W zamian powstać by mogła galeria na miarę Arkadii. Tylko, kto to zrobi, jak ogromne to są koszty i czy się opłaca?

# Hhhhh

23.01.2023 07:44

Jeśli sie szybko wychodzi z galerii jak to ktoś wyżej napisał to idealna galeria, szybkie zakupy i można iść na rower nad Zegrze czy na spacer do lasu. Nie rozumiem ludzi co lubią stracić cały dzien chodząc po zatłoczonej głośnej galerii, a raczej centrum handlowym (w galerii to są obrazy) to jest jak praca mnie to odrazu hłowa boli jak wvhodzę do takiego głosnego molocha. Dobrze że nie powstał i juz nie powstanie taki moloch, ludzie już się przekonali do zakupów przez internet. Las, jezioro spiew ptaków.

# Galerie a fuuu

24.01.2023 08:05

Popieram, galeria (z obrazami) tak, wielkie centra handlowe nie, szkoda życia i czasu.

REKLAMA

# Filmowiec97

18.02.2023 21:28

An innovative platform with access to a legal database of links to movies and series.
All movies and series in one place
checked page.
https://bit.ly/3k1m4O1
http://bit.ly/3EghySk
http://bit.ly/3lEQnKx

# usrael

20.02.2023 20:40

Ludzie, po co wam wiecej sklepow...
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

City Break
City Break

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy